Rate this post

تقاضا برای رسانه های اجتماعی و برون سپاری محتوا در حال افزایش است. در سال 2021، آژانس ها در ایالات متحده سریع ترین رشد درآمد را در 20 سال گذشته تجربه کردند.

آژانس‌ها در حال گسترش خدمات و تیم‌های خود هستند تا با چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی در حال تغییر همگام باشند. و سازندگان و اینفلوئنسرها با مشتریان بزرگ‌تری کار می‌کنند و آژانس‌های ویژه‌ای ایجاد می‌کنند تا با تقاضا مطابقت داشته باشند.

در این مقاله، نکاتی را برای کسانی که به دنبال ایجاد آژانس و پیشکسوتانی هستند که به دنبال رشد و استخدام استعدادهای برتر هستند، ارائه خواهیم داد.

آژانس بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را راه اندازی کنید

اگر به دنبال ایجاد یک آژانس هستید، این بخش به شما اختصاص داده شده است. اگر قبلاً یک آژانس تاسیس دارید، به بخش بعدی بروید

در اینجا پنج نکته برای راه اندازی آژانس بازاریابی رسانه های اجتماعی خود آورده شده است:

1. جایگاه و خدمات خود را مشخص کنید

قبل از حرکت به جلو، باید جایگاه خود را مشخص کنید. تطبیق جایگاه خود به شما کمک می کند تا خدمات ارائه شده و مشتریان بالقوه خود را مشخص کنید. آژانس شما می تواند خاص صنعت (B2B، فناوری، زیبایی و غیره) یا پلتفرم خاص باشد. به عنوان مثال، بسیاری از آژانس های بازاریابی TikTok در تولیدات خلاقانه و مدیریت استعداد تخصص دارند.

هنگامی که جایگاه خود را تأیید کردید، در مورد طیف وسیعی از خدماتی که می خواهید ارائه دهید فکر کنید. آژانس های مدرن خدماتی را ارائه می دهند که شامل حمایت خلاقانه، استراتژیک و تاکتیکی در کانال های اجتماعی می شود.

انتشار، توسعه استراتژی، مدیریت مسابقات رسانه های اجتماعی، گزارش عملکرد و کمپین های تبلیغاتی تنها چند نمونه از خدمات آژانس بازاریابی رسانه های اجتماعی هستند. از آنجایی که آژانس ها می توانند خدمات مختلفی را ارائه دهند، تخصص بسیار رایج است.

طبق گزارش قیمت گذاری و بسته بندی آژانس ما، 33 درصد از نمایندگی ها خود را به عنوان خدمات کامل معرفی می کنند:

تعریف خدمات آژانس رسانه‌های اجتماعی شما همچنین ابزارهایی را که می‌خواهید استفاده کنید و قیمت‌گذاری شما را تعیین می‌کند، که ما را به نکته بعدی هدایت می‌کند: قیمت‌های خود را تعیین کنید.

2. قیمت خود را تعیین کنید

همانطور که رشد می کنید، می توانید هزینه بیشتری دریافت کنید و حاشیه های کسب و کار خود را تنظیم کنید، اما در اینجا یک نگاه به میانگین قیمت ماهانه بر اساس داده های ما آمده است:

اینفوگرافیک میانگین قیمت ماهانه خدمات رسانه های اجتماعی را نشان می دهد.

به این فکر کنید که چگونه می خواهید از مشتریان خود هزینه کنید. شما می توانید خدمات آلاکارت، قیمت گذاری مبتنی بر ارزش، خدمات بسته بندی شده یا قیمت گذاری استاندارد را با افزودنی های سفارشی ارائه دهید. شما همچنین می توانید به ازای هر مشتری تغییر دهید.

3. یک طرح تجاری ایجاد کنید

همانطور که می گویند، یک رویا بدون برنامه فقط یک آرزو است. همین امر در مورد ایجاد آژانس بازاریابی رسانه های اجتماعی شما نیز صدق می کند. شما باید یک طرح کسب و کار ایجاد کنید تا تصمیم گیری خود را به عنوان مالک آژانس هدایت کنید. مهمتر از آن، برای شروع و ادامه فعالیت به یک پایه مالی محکم نیاز دارید.

4. مشتریان خود را بسازید و پرورش دهید

این یکی از مهمترین بخش های ساخت آژانس بازاریابی شما است. توجه داشته باشید که میزان مشتریانی که یک آژانس می تواند خدمات ارائه دهد به اندازه آن بستگی دارد.

طبق گزارش ما، در اینجا نگاهی اجمالی به میانگین تعداد مشتریان بر اساس اندازه آژانس داریم:

 • تقریباً 40٪ از نمایندگی های SMB به طور متوسط ​​بین 5-10 مشتری و 32٪ دیگر به طور متوسط ​​1-5 مشتری دارند.
 • آژانس های متوسط ​​معمولاً (31٪) به طور متوسط ​​بین 5-10 مشتری و پس از آن 28٪ با میانگین 10-20 مشتری قرار دارند.
 • یک چهارم آژانس های سازمانی به طور متوسط ​​بین 10-20 مشتری، 19٪ به طور متوسط ​​20-40 و 16٪ به طور متوسط ​​بیش از 40 مشتری دارند.

چندین روش وجود دارد که می توانید برای کمک به رشد برند خود استفاده کنید. در اینجا چند راه برای ایجاد مشتری در هنگام راه اندازی آژانس خود آورده شده است:

 • به مشتریانی که در جایگاه شما قرار دارند پیشنهاد دهید
 • از شبکه فعلی خود برای ایمن سازی مشتریان و پروژه ها استفاده کنید
 • در کنفرانس ها شرکت کنید تا بتوانید شخصاً به شبکه و ایجاد ارتباطات بپردازید
 • به وب سایت های فریلنسری برای مشتریان/پروژه های بالقوه توجه کنید
 • فروش اجتماعی را در آغوش بگیرید و از جوامع آنلاین مانند لینکدین برای شناسایی مشتریان بالقوه استفاده کنید
 • رویدادهایی مانند وبینارها را برای افزایش آگاهی از برند اجرا کنید
 • برای نشان دادن ارزش های برند خود و کسب تجربه، برای یک سازمان غیرانتفاعی خدمات رایگان یا تخفیف دار داوطلب کنید.

5. کارمندان را استخدام کنید

همانطور که رشد می کنید، به کارمندان بیشتری نیاز خواهید داشت. شما یک تیم کامل در شروع کار نخواهید داشت و این اشکالی ندارد.

ممکن است در ابتدا فقط بتوانید یک تیم دو تا سه نفره را اداره کنید زیرا استخدام شما به منابع مالی شما بستگی دارد. اگر در حال حاضر یک تیم دارید، مهارت های آنها را ارزیابی کنید، سپس در نظر بگیرید که کدام نقش ها در حال حاضر برای شما غیرقابل مذاکره هستند. یک نویسنده محتوا، طراح گرافیک، بازاریاب نسل پیشرو و یک حسابدار نمونه هایی از نقش های خوب برای کمک به راه اندازی آژانس شما هستند.

6. رشد خود را دنبال کنید و پورتفولیوی خود را بهبود بخشید

یادگیری نحوه راه اندازی یک آژانس بازاریابی رسانه های اجتماعی یک شبه اتفاق نمی افتد. برای تعیین گام‌های بعدی برای بهبود و مقیاس‌پذیری کسب‌وکار، باید نقاط بالا و پایین خود را ردیابی کنید. حتی بزرگترین آژانس های بازاریابی رسانه های اجتماعی عملکرد خود را ارزیابی می کنند، بنابراین عادت به بررسی و پیگیری رشد خود کنید.

در کنار پیگیری میزان پیشرفت خود، مطمئن شوید که به افزودن به مجموعه خود ادامه می دهید. یک نمونه کار خوب نشان می دهد که چرا مشتریان بالقوه باید با آژانس شما کار کنند. هر زمان که آژانس شما پروژه ای را تعطیل می کند، آن را به مجموعه خود اضافه کنید. برای تقویت بیشتر تجربه خود، شاهد اضافه کردن توصیفات یا مطالعات موردی باشید.

موردی برای رشد خدمات آژانس بازاریابی رسانه های اجتماعی شما

رسانه‌های اجتماعی در طول سال‌ها به سرعت رشد کرده‌اند و از متخصصان بازاریابی می‌خواهند تا با تلاش‌های مرتبط با تأثیر تجاری، استراتژی‌های پیچیده‌تری ایجاد کنند. برندها به دنبال آژانس هایی هستند که به آنها کمک کنند تا با چالش های پیچیده مقابله کنند و از رقبای خود جلوتر بمانند.

آژانس‌های مدرن نیز با چالش‌های برندهای بیشتری دست‌وپنجه نرم می‌کنند که کارکردهای بازاریابی خود را در داخل تغییر می‌دهند. بنابراین، طیف خدمات ارائه شده توسط آژانس های بازاریابی رسانه های اجتماعی در دو سال گذشته افزایش یافته است و برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان امروزی تخصصی تر شده است.

طبق داده‌های ما، بیش از نیمی از آژانس‌ها در 12 ماه گذشته خدمات جدیدی اضافه کرده‌اند و بیش از یک سوم خدمات اصلی را در اولویت قرار داده‌اند. کسانی که قبلاً خدمات جدیدی ایجاد نکرده‌اند، برنامه‌ریزی می‌کنند که این کار را در 12 تا 24 ماه آینده انجام دهند.

برای همگام شدن با چشم انداز، بسیاری از آژانس ها خدمات خود را از کارهای اجرایی سنتی به مشاوره و مشاوره استراتژیک تر گسترش می دهند. اگرچه هنوز نیاز به کار اجرایی وجود دارد، سه مورد از پنج سرویس برتر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی که بیشتر ارائه می‌شوند به سمت استراتژی متمایل هستند.

محبوب ترین خدمات آژانس عبارتند از استراتژی رسانه های اجتماعی (97٪)، ایجاد و انتشار محتوا (94٪)، مدیریت رسانه های اجتماعی (92٪)، اجتماعی پولی (87٪) و تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی (86٪). خدمات عملی مانند تعامل در رسانه های اجتماعی و مدیریت جامعه در مقایسه با سال 2020 محبوبیت کمتری دارند.

اینفوگرافیک منعکس کننده خدمات موجود در بسته های رسانه های اجتماعی آژانس در سال 2020 در مقابل 2022 است.

با این حال، گسترش خدمات شما بدون کارکنان مناسب امکان پذیر نیست. هنگامی که یک تیم با استعداد را ایمن کنید، آژانس شما می تواند رشد کند و خدمات بازاریابی رسانه های اجتماعی بیشتری را توسعه دهد.

کارکنان آژانس شما: 5 روش برتر برای یافتن و حفظ استعدادهای برتر

طبق داده‌های ما، در زمان عدم اطمینان اقتصادی، آژانس‌ها بر حفظ و رشد مشتری، پالایش تخصص آژانس و کاهش هزینه‌های ثابت تمرکز می‌کنند. 80 درصد از آژانس ها می گویند که حفظ مشتریان در زمان عدم اطمینان اقتصادی نیز تمرکز شماره 1 است.

اینفوگرافیک تمرکز آژانس را در زمان عدم اطمینان اقتصادی نشان می دهد. حفظ مشتریان و جذب مشتریان جدید مهمترین حوزه های تمرکز هستند.

به همین دلیل است که حفظ کارکنان فعلی شما بسیار ضروری است. تیم شما می تواند مشتریان را حفظ کند زیرا آنها قبلاً تجربه لازم برای انجام این کار را دارند. و روابط مستحکم و مستحکم با مشتریان، ارجاعات را هدایت می‌کند – 90 درصد آژانس‌ها برای هدایت کسب‌وکار جدید به تبلیغات دهان به دهان یا ارجاع‌ها متکی هستند.

در کنار حفظ، کارکنان آژانس شما با استعدادهای برتر به همان اندازه مهم است. گسترش تیم خود می تواند به شما کمک کند تا به میزان فزاینده خدماتی که مشتریان انتظار دارند و بسیاری از آژانس ها از آنها استفاده می کنند رسیدگی کنید. به علاوه، پراکندگی حجم کاری در یک تیم بزرگ می تواند پهنای باند را افزایش دهد و به تیم شما کمک کند تا از فرسودگی شغلی جلوگیری کند.

در اینجا پنج روش برتر برای کمک به کشف و حفظ استعدادهای برتر آورده شده است:

1. شرح وظایف مربوطه را بنویسید

خوبی استخدام در آژانس بازاریابی رسانه های اجتماعی این است که کارمندان آینده شما در حال حاضر آنلاین هستند. قسمت سخت؟ ایجاد شرح شغلی که نامزدهای ایده آل را جذب کند و برند شما را در دریای برنامه ها متمایز کند.

شرح شغل دقیق و متفکرانه استعدادهای واجد شرایط را جذب می کند زیرا نشان می دهد که شما قادر به درک الزامات نقش هستید. همچنین نشان می دهد که برند شما ارتباطات شفافی دارد.

همچنین در نظر بگیرید که آیا و چگونه شرح شغل شامل زبان فراگیر است یا خیر. همه ما تعصبات ضمنی داریم که می تواند به فرآیند استخدام نفوذ کند. داشتن یک تیم متنوع فقط به معنای نمایندگی نیست، بلکه داشتن تنوع فکری، تجربه و مهارت های لازم برای ساختن برند شماست. یک توضیح جامع می تواند متقاضیان گروه های حاشیه نشین را تشویق کند تا درخواست های خود را ارسال کنند.

2. از جذب اجتماعی و حمایت از کارمندان استفاده کنید

دوباره، با هم تیمی های بالقوه در جایی که هستند ملاقات کنید و از استخدام اجتماعی استفاده کنید. جویندگان کار در حال حاضر شرکت ها را در سایت هایی مانند لینکدین دنبال می کنند تا فرصت هایی را پیدا کنند. رسانه‌های اجتماعی به استخدام‌کنندگان اجازه می‌دهند سریع‌تر کاندیداهای واجد شرایط را پیدا کنند و می‌توانند به محدود کردن تعداد متقاضیان نیز کمک کنند، بنابراین از آن بهره ببرید. راهنمای ما در مورد نمونه‌های پست استخدام خلاق را بررسی کنید تا یاد بگیرید چگونه برند خود را در بازار متمایز کنید.

به علاوه، اگر آژانس شما استخدام اجتماعی را به طور موثر اجرا کند، به نامزدهای احتمالی نگاهی اجمالی به فرهنگ شرکت خود می دهید. در برخی از محتوای حمایت از کارمندان بپاشید و به میزان قابل توجهی میزان استخدام خود را افزایش داده اید. یک کارمند فعلی که یک لیست شغلی را به اشتراک می‌گذارد در حالی که در مورد کار کردن در آژانس شما دلسرد می‌شود، راه درازی دارد.

3. ساعات کاری انعطاف پذیر را در نظر بگیرید

جویندگان کار امروزی به دنبال موقعیت هایی هستند که به آنها اجازه دهد از خانه کار کنند یا ساعات کاری انعطاف پذیری داشته باشند. این یک هنجار جدید در دنیای ما پس از سال 2020 است و به هر حال پیش نمی‌رود. کاندیداهای بالقوه جذب انعطاف پذیری خواهند شد، اما این یک پیروزی برای برند شما نیز هست. افزایش ساعات کاری به برندها این امکان را می دهد که مناطق زمانی مختلف را پوشش دهند و محدوده مکانی متنوع تری را هدف قرار دهند و امیدواریم مشتریان بیشتری را هدف قرار دهند.

4. استخدام برای نقش های تخصصی

روزگار حرفه‌ای‌های بی‌نظیر و حرفه‌ای در حال محو شدن است. مشتریان به خدمات تخصصی تری نیاز دارند و تیم شما باید از این روند پیروی کند تا در چشم انداز فعلی همگام شود. آژانس‌ها به خاطر محیط‌های پرمخاطره و سریع بدنام هستند، اما این نوع فرهنگ مؤثر یا پایدار نیست، که به نکته بعدی ما منتهی می‌شود: کمک به جلوگیری از فرسودگی.

5. به هم تیمی های فعلی کمک کنید تا از فرسودگی شغلی جلوگیری کنند

اگر علاقه مند به حفظ استعدادهای برتر خود هستید، این نکته بسیار مهم است. اگر هم‌تیمی‌های فعلی‌تان اغلب احساس می‌کنند که تحت فشار کاری هستند یا احساس می‌کنند شنیده نمی‌شوند، در معرض خطر فرسودگی هستند. در موارد شدید، حتی می توانند به دنبال ترک بی سر و صدا باشند.

تنها 29 درصد از بازاریابان رسانه های اجتماعی می گویند که راحت در مورد فرسودگی شغلی با یک مدیر مستقیم صحبت می کنند. ایجاد فرهنگ شفافیت، اعتماد و حمایت می تواند تیم فعلی شما را برای ادامه کار بزرگ ترغیب کند.

خدمات آژانس رسانه های اجتماعی خود را با گوش دادن اجتماعی ارتقا دهید

درک شرایط فعلی آژانس و نحوه جذب و حفظ استعدادهای برتر تنها شروعی برای گسترش برند شماست.

برای آشنایی بیشتر با راه‌های رشد کسب‌وکارتان، راهنمای ما را در مورد نحوه رشد یک آژانس بازاریابی دیجیتال با استفاده از گوش دادن اجتماعی بخوانید.