How to Deploy Online Reputation Management Strategy

چگونه یک استراتژی مدیریت شهرت آنلاین موثر اجرا کنیم؟

Rate this post

بنابراین چگونه کسب و کارها می توانند از پلتفرم های آنلاین برای ایجاد یا بهبود شهرت خود استفاده کنند؟

از طریق مدیریت شهرت آنلاین.

ORM به ارتقای تصویر مثبت یک برند در اینترنت کمک می کند و نظرات کاربران بخشی جدایی ناپذیر از این فرآیند است. گزارش‌ها تأیید می‌کنند که تقریباً 92 درصد از مشتریان از استفاده از کسب‌وکاری که نقدهای آنلاین منفی دارد، خودداری می‌کنند.

در این پست وبلاگ، خواهیم دید که مدیریت شهرت آنلاین چیست، استراتژی‌هایی برای شروع آن، و چند ابزار ORM را بررسی خواهیم کرد.

بیایید شیرجه بزنیم

مدیریت شهرت آنلاین چیست؟

مدیریت شهرت آنلاین اشاره دارد نظارت فعالانه بر شهرت آنلاین یک برند یا فرد و ایجاد یک نمایه معتبر و مثبت.

مدیریت شهرت از ابزارهای مختلفی برای جلوگیری از هر گونه آسیب یا حل مسائل مربوط به تصویر آنلاین یک تجارت یا فرد استفاده می کند.

ORM هدفش این است ارتقاء اعتبار با پرداختن یا پاسخ به ادعاهای نادرست یا منفی و ترویج تصویر مثبت در سراسر وب

چرا ORM برای مشاغل ضروری است؟

تا اینجا بحث کردیم که مدیریت شهرت به چه معناست. اما چه سودی برای مشاغل دارد؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

1. در تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید کمک می کند

بیایید ابتدا به آمار نگاه کنیم. 85 درصد از مشتریان اعتراف می کنند که به بررسی های آنلاین به اندازه توصیه های شخصی اعتماد دارند. در واقع، آنها حداقل هفت نظر کاربر را قبل از اعتماد به یک برند می خوانند.

برای مشتریان، اینترنت منبع ترجیحی اطلاعات آنهاست. یک بررسی منفی می‌تواند مانع خرید یک مشتری بالقوه شود.

2. تصویری قابل اعتماد می سازد

هیچ کسب و کاری از دریافت نظرات منفی مستثنی نیست. آنچه مهم است این است که چگونه کسب و کارها به بازخورد پاسخ می دهند و مشتری را پس می گیرند.

اتخاذ استراتژی های ORM می تواند منجر به بهبود وفاداری به برند شود. با تنظیم هشدارها می‌توانید در مورد هر نظر منفی هشدارهای سریع دریافت کنید.

3. دیده شدن برند را افزایش می دهد

وقتی مخاطبان شما وقت بگذارند و نظرات خود را در موتورهای جستجو ارسال کنند و در مورد کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی صحبت کنند، دیده شدن برند شما بهبود می یابد.

اعداد ثابت می کنند که 45٪ از مشتریان تعامل مثبت خود را زمانی که یک کسب و کار به شکایات آنلاین آنها پاسخ می دهد به اشتراک می گذارند.

شما می توانید این توصیفات را مجدداً به اشتراک بگذارید و از تلاش های مخاطبان خود در ترویج تجارت خود قدردانی کنید.

افزایش - برند - دید

4. به ایجاد بینش تجاری کمک می کند

می‌توانید از گزارش‌های ORM استفاده کنید تا بفهمید چگونه می‌توانید کسب‌وکار خود را بهبود بخشید و از قبل برنامه‌ریزی کنید. نظارت فعال بر بررسی‌ها می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد اولویت‌های مخاطبان شما نیز ارائه دهد.

کسب‌وکارها می‌توانند در ابزارهای ORM سرمایه‌گذاری کنند و اطلاعات دقیقی در مورد رتبه صفحه، حجم بررسی و نرخ تبدیل خود دریافت کنند.

استراتژی‌های مدیریت شهرت آنلاین که می‌توانید اجرا کنید

1. بر نام تجاری خود نظارت کنید

برای برندها بسیار مهم است که نام خود را در موتورهای جستجو و پلتفرم های اجتماعی پیگیری کنند. می توانید ببینید که مردم چگونه به برند شما در زمان واقعی پاسخ می دهند و بر این اساس پاسخ دهید.

این مرحله کلیدی به شما این امکان را می دهد که از همان ابتدا پیشتاز باشید. سایت‌های بررسی مانند Yelp را بررسی کنید و برای هشدارهای Google ثبت‌نام کنید تا از ذکر کسب‌وکار خود مطلع شوید.

2. تشویق به بررسی آنلاین

با ارسال نظرسنجی یا تنظیم نظرسنجی در رسانه های اجتماعی از مخاطبان خود دعوت کنید تا بازخورد خود را ارسال کنند. می توانید یک هشتگ سفارشی برای تشویق محتوای تولید شده توسط کاربر ایجاد کنید.

به این نظرسنجی که توسط The muse، یک پورتال جستجوی کار، ایجاد شده است، نگاه کنید تا با پرسیدن یک سوال جذاب در محل کار، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

تشویق به بررسی آنلاین

مهمتر از آن، روی ارائه یک تجربه خرید عالی تمرکز کنید تا مخاطبان شما برای به اشتراک گذاشتن نظرات خود نیازی به تشویق اضافی نداشته باشند.

به طور مشابه، می‌توانید مخاطبان خود را در فیس‌بوک با فعال کردن «نظرات» در صفحه فیس‌بوک خود تشویق کنید تا بازخورد خود را ارسال کنند. اگر آنها تجربه خوبی از برند شما داشته باشند، آن را توصیه می کنند و نظر مثبتی را ارائه می دهند.

پست بررسی

مدیریت تعداد زیادی از بررسی های دریافتی فیس بوک به همان اندازه که پیچیده است حیاتی است. اگر فعالانه به بازخورد مخاطبان پاسخ ندهید، می تواند به اعتبار شما آسیب برساند.

SocialPilot با ویژگی مدیریت بررسی FB خود راه حلی آسان برای مدیریت نظرات به شما ارائه می دهد. شما می توانید تمام نظرات دریافت شده توسط صفحه فیس بوک خود را در یک فضای واحد در زمان واقعی مشاهده کرده و به آنها پاسخ دهید. دسترسی به بررسی چندین صفحه بدون تغییر حساب یا رفتن به پلتفرم بومی، ORM را برای بازاریابان بسیار آسان‌تر می‌کند.

مدیریت بررسی فیس بوک

آزمایشی 14 روزه خود را شروع کنید

3. به سرعت به مخاطبان خود پاسخ دهید

آیا فکر کرده اید که چرا مردم به جای تماس با تیم پشتیبانی شما، افکار یا نگرانی های خود را در نمایه رسانه های اجتماعی شما به اشتراک می گذارند؟ این بدان معنی است که آنها منتظر پاسخ مستقیم در نمایه اجتماعی شما هستند.

مخاطبان خود را منتظر پاسخ نگذارید. و فراموش نکنید که پیام های خود را شخصی سازی کنید و با مخاطبان خود همدلی کنید.

4. نظرات منفی را نادیده نگیرید

نظرات منفی کاربران نیاز به پاسخ سریع دارند. به جای حذف یا نادیده گرفتن نقد منفی، به بازخوردها توجه کنید و به کاربر پاسخ دهید.

برای خطا از جانب شما، بهتر است قبل از رفع نگرانی کاربر، خود را در اختیار داشته باشید و عذرخواهی کنید. شفاف بودن با مخاطبان می تواند راه طولانی در ایجاد وفاداری داشته باشد.

نادیده گرفتن - منفی - نظرات

5. استفاده بهینه از بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا فقط برای افزایش ترافیک وب شما مفید نیست. شما همچنین می توانید این را در استراتژی ORM خود بگنجانید.

وقتی شروع به نظارت بر پاسخ‌های مخاطبان خود می‌کنید، می‌توانید محتوای خود را به گونه‌ای شخصی‌سازی کنید که جمعیت‌شناسی هدف را برآورده کند.

اساساً، شما دقیقاً همان چیزی را به مخاطبان خود می‌دهید که نیاز دارند. چرا آنها در این مورد شکایت دارند؟

6. تجزیه و تحلیل کنید و اقدام کنید

مخاطبان آنلاین شما به احتمال زیاد در مورد نظرات خود صحبت می کنند. پس چرا یک استراتژی ORM ایجاد نمی کنید و مسئولیت روایت برند خود را بر عهده نمی گیرید؟

به مخاطبان خود در مورد رسالت برند خود آموزش دهید. به بازخورد آنها توجه کنید و تغییراتی را اعمال کنید که به ایجاد سفر بهتر مشتری کمک می کند.

حتی می توانید از ابزارها یا نرم افزارها برای نظارت بر شهرت آنلاین برند خود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر فهرست ابزارهای ORM ما را مرور کنید.

6 بهترین ابزار و نرم افزار ORM که می توانید استفاده کنید

1. Google Alerts

Google Alerts برای دریافت اعلان‌های سریع برای ذکر نام تجاری آنلاین عالی است. هنگامی که هشدارها را تنظیم کردید، ایمیل هایی دریافت خواهید کرد تا به طور فعال آنچه در مورد برند شما گفته می شود را بررسی کنید.

علاوه بر این، این است که این ابزار برای مبتدیان مناسب است و یک پنی برای شما هزینه ندارد. می‌توانید فرکانس هشدارهای ایمیل را تعیین کنید، منابع و مناطقی را برای ردیابی انتخاب کنید، و حتی نام‌های برند رقیب را بررسی کنید.

Google Alerts

2. مدافع آبرو

Reputation Defender یکی از بهترین مدافعان پروفایل مدیریت شهرت آنلاین است. این ابزار به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا بررسی‌های خود را نظارت کرده و افزایش دهند، اشاره‌های منفی را سرکوب کنند و بازخوردهای معتبر و مثبت را ترویج کنند. این ابزار حتی به شما امکان می دهد از پرسشنامه ها یا نظرسنجی های از پیش ساخته شده برای ارسال به مشتریان استفاده کنید.

مدافع آبرو

3. برند گریدر

این ابزار سریع و رایگان به شما امکان می دهد تا در مورد تصویر آنلاین هر برندی گزارش دهید. این ابزار مکالمات مربوط به کلمه کلیدی اعلام شده شما را پیدا می کند و داده ها را از طریق ایمیل برای شما ارسال می کند. گزارش Brand Grader شامل جزئیاتی مانند:

  1. منابع برتر درباره برند شما صحبت می کنند
  2. اینفلوئنسرهای وب که از شما نام برده اند
  3. تعداد فالوور پروفایل های اجتماعی شما
  4. تعداد اشاره های دریافت شده در وبلاگ ها، انجمن ها و وب سایت ها
  5. نام های تجاری مثبت و منفی ذکر شده است
برند گریدر

4. شهرت شناسی

Reputology یک سرویس قابل اعتماد است که تجزیه و تحلیل احساسات مخاطبان را ارائه می دهد، بررسی های آنلاین را 24/7 دنبال می کند و به شما امکان می دهد عملکرد ORM خود را از طریق آمار و نمودار اندازه گیری کنید.

گردش کار آنها به شما این امکان را می دهد که ببینید تیم شما چگونه به بررسی های آنلاین پاسخ می دهد. آنها برنامه های پولی مبتنی بر مکان را برای مشاغل به همراه یک آزمایش اشتراک رایگان برای شروع ارائه می دهند.

شهرت شناسی

5. تریبون

Podium یک پلتفرم قدرتمند است که به برندها اجازه می‌دهد تا نظرات را از سایت‌های خاص صنعت همراه با گوگل جمع‌آوری کنند. می‌توانید جمع‌آوری نظرات کاربران از مخاطبان خود را خودکار کنید و معیارهای ORM را دنبال کنید.

آنها همچنین دارای قالب های قابل تنظیم و یک برنامه تلفن همراه هستند که به شما امکان می دهد در حال حرکت به مخاطبان خود پاسخ دهید.

پدیوم

6. برند24

Brand24 یک دوره آزمایشی رایگان محدود به همراه برنامه های پولی برای برندها برای نظارت بر حضور آنلاین خود ارائه می دهد. شما به ابزارهایی برای بررسی نمرات تأثیر، هشدارهای سفارشی و نمودارهای حجم بصری دسترسی دارید.

می توانید Slack را با پروفایل های اجتماعی خود ادغام کنید و حتی پادکست ها و خبرنامه ها را نظارت کنید.

برند24 w-100

البته بسیاری از ابزارهای ORM دیگر نیز وجود دارند که می توانند ویژگی های مختلفی را ارائه دهند. استراتژی ای ایجاد کنید که متناسب با شهرت آنلاین فعلی شما باشد، و انتخاب ابزار ORM عالی برای برنامه خود آسان تر خواهد بود.

آیا آماده راه اندازی برنامه بازی ORM خود هستید؟

استراتژی شهرت آنلاین برای برنامه های بازاریابی و رشد یک برند حیاتی است. بهترین بخش این است که مدیریت شهرت آنلاین شما خارج از کنترل شما نیست.

نظارت بر بازخورد آنلاین، ارائه خدمات عالی و تعامل با مخاطبان آنلاین شما می تواند به افزایش شهرت برند شما کمک کند.

یک شهرت معتبر نه تنها می تواند فروش را افزایش دهد، بلکه می تواند پایگاه مخاطبان وفاداری برای برند شما ایجاد کند. بنابراین، از نکات ما استفاده کنید و یک طرح ORM ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد.

نظرات آنلاین شما می‌تواند بر فهرست کسب‌وکار من در Google تأثیر بگذارد. برای به روز رسانی صفحه خود و رتبه بالاتر در نتایج جستجو از برنامه زمان بندی پست های کسب و کار من در گوگل استفاده کنید.

و حدس بزنید چه؟ SocialPilot حتی یک آزمایش 14 روزه رایگان در تمام برنامه های اشتراک خود ارائه می دهد.

الآن امتحانش کن!

نوشتهٔ پیشین
5 مرحله آسان برای انجام حسابرسی YouTube
نوشتهٔ بعدی
استراتژی بازاریابی مبتنی بر داده: چرا بینش اجتماعی کلیدی است؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست