Facebook Business Page

چگونه یک صفحه تجاری فیس بوک بسازیم

Rate this post

فیس بوک دارای پایگاه کاربران گسترده ای است و هنوز هم بزرگترین شبکه اجتماعی است. آخرین آمار فیس بوک نشان می دهد که این پلتفرم در حال حاضر 2.89 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. این 2.89 میلیارد کاربر است که اگر نتوانید یک صفحه تجاری مناسب در فیس بوک را حفظ کنید، دسترسی به آنها را از دست خواهید داد.

یک صفحه تجاری فیس بوک برای هر استراتژی بازاریابی فیس بوک مرکزی است. جایی است که می توانید اطلاعات کسب و کار خود را به اشتراک بگذارید و محصولات جدید خود را تبلیغ کنید. علاوه بر این، صفحه شما به عنوان کانالی برای کمک به مشتریان شما عمل می کند. در این راهنما، ما روند گام به گام ساختن یک صفحه تجاری فیس بوک را به شما نشان می دهیم که مخاطبان شما را جذب می کند.

فهرست مطالب:

صفحه تجاری فیس بوک چیست؟

یک صفحه تجاری فیس بوک یک حساب کاربری عمومی فیس بوک است که نشان دهنده یک سازمان تجاری است. می توانید از صفحه برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به کسب و کار خود مانند آدرس، جزئیات تماس و ساعات کار استفاده کنید. علاوه بر این، این مکان عالی برای اشتراک‌گذاری به‌روزرسانی‌های کسب‌وکارتان و تبلیغ محصولات، خدمات و رویدادها است.

به این ترتیب، یک صفحه تجاری فیس بوک به شما امکان می دهد فضایی برای ارتباط با مخاطبان خود ایجاد کنید. علاوه بر این، با راه اندازی یک صفحه تجاری، به فروشگاه های فیس بوک و ابزارهای تبلیغاتی دسترسی خواهید داشت. این به شما امکان می دهد محصولات خود را برای فروش در پلتفرم فهرست کنید و حتی تبلیغات پولی ایجاد کنید تا دسترسی خود را افزایش دهید.

در همین حال، یک حساب شخصی فیس بوک نماینده فرد است. بسته به تنظیمات شما می تواند خصوصی یا عمومی باشد. در حالی که افراد می توانند صفحه کسب و کار را لایک کرده و دنبال کنند، فقط می توانند یک نمایه شخصی به عنوان دوست اضافه کنند. علاوه بر این، یک نمایه شخصی با ابزارهای بازاریابی و تبلیغاتی که در صفحات تجاری موجود است، ارائه نمی شود.

چگونه یک صفحه تجاری عالی در فیس بوک ایجاد کنیم

برای ایجاد صفحه کسب و کار فیس بوک خود آماده اید؟ برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: یک صفحه جدید از بخش “صفحات” ایجاد کنید

از صفحه اصلی فیس بوک خود، روی “صفحات” در پانل سمت چپ کلیک کنید. با این کار یک داشبورد برای مدیریت تمام صفحات و نمایه های شما باز می شود. کلیک کنید روی “ایجاد صفحه جدیددکمه ” در زیر “صفحات و نمایه های شما.”

مرحله 2: نام صفحه و دسته بندی خود را وارد کنید

بعد، نام صفحه خود را وارد کنید. این باید مشابه نام تجاری یا کسب و کار رسمی شما باشد تا مخاطبان شما بتوانند فوراً آن را تشخیص دهند. به عبارت دیگر، نامی را انتخاب کنید که مشتریان شما هنگام جستجوی برند شما از آن استفاده کنند.

پس از این، باید یک دسته تجاری را وارد کنید. یک یا دو کلمه کلیدی را در فیلد داده شده تایپ کنید و فیس بوک چند پیشنهاد مرتبط را ارائه می دهد. شما می توانید حداکثر سه گزینه را برای دسته بندی صفحه خود انتخاب کنید. این برای کمک به مردم برای درک موضوع کسب و کار شما ضروری است.

اولین مرحله از فرآیند ایجاد صفحه کسب و کار فیس بوک با فیلدهایی برای شامل نام صفحه و دسته بندی

مرحله 3: بیوگرافی صفحه خود را اضافه کنید

در حالی که بیو یک بخش اختیاری است، شامل توضیح کوتاهی از کسب و کار شما می تواند مفید باشد. اینجاست که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه برند شما چه کاری انجام می دهد و چه چیزی را نشان می دهد، ارائه دهید. بیوگرافی شما فقط می تواند حدود 100 کاراکتر باشد، بنابراین مطمئن شوید که آن را واضح و مختصر نگه دارید.

بیو به وضوح زیر نام صفحه شما نشان داده می شود، بنابراین باید جذاب و مرتبط باشد. به جای ارائه یک بیوگرافی جدید، از شعار برند خود در اینجا استفاده کنید. پس از اتمام کار، روی «ایجاد صفحه» کلیک کنید.

مرحله 4: جزئیات کسب و کار خود را وارد کنید

اکنون که صفحه را ایجاد کرده اید، زمان آن رسیده است که با درج جزئیات بیشتر در مورد کسب و کار خود، آن را کاملتر کنید. برای تکمیل راه‌اندازی، باید اطلاعات زیر را در مورد کسب‌وکارتان درج کنید:

  • سایت اینترنتی
  • شماره تلفن
  • آدرس ایمیل
  • آدرس حقیقی
  • ساعات عملکرد

پس از پر کردن جزئیات، روی “کلیک کنید”بعد” برای رفتن به مرحله بعدی تنظیم صفحه خود. در صورت تمایل، می‌توانید فعلاً از این مرحله رد شوید و بعداً آن جزئیات را اضافه کنید.

مرحله دوم از فرآیند ایجاد صفحه کسب و کار فیس بوک با فیلدهایی که شامل جزئیات کسب و کار اضافی می شود

مرحله 5: تصاویر نمایه خود را کنار هم قرار دهید

یکی از مهم ترین مراحل، سفارشی کردن صفحه خود با تصاویر با کیفیت بالا است. جلوه های بصری صفحه شما چیزی است که به شما کمک می کند تا بر مخاطبان خود تأثیر بگذارید. بنابراین مهم است که با دقت تصاویری را انتخاب کنید که واقعاً نشان دهنده برند شما هستند و فوراً قابل تشخیص هستند.

اولین چیزی که نیاز دارید یک عکس پروفایل است. همانطور که در راهنمای اندازه تصویر رسانه های اجتماعی ما مشخص شده است، این باید حداقل 180 x 180 پیکسل باشد. به یاد داشته باشید که این تصویر به صورت دایره ای بیرون می آید، بنابراین از وارد کردن جزئیات مهم در گوشه ها خودداری کنید.

در حالت ایده آل، کسب و کارها باید از لوگوی برند خود به عنوان تصویر نمایه استفاده کنند. این به مخاطب کمک می کند تا فوراً صفحه را با مارکی که قبلاً می شناسد مرتبط کند. از طرف دیگر، کسب‌وکارهای محلی ممکن است تصویری از ویترین فروشگاه یا مالکان را در نظر بگیرند. برخی حتی ممکن است به جای آن از تصویری از بهترین پیشنهاد خود استفاده کنند.

در مورد عکس روی جلد فیسبوک شما، اندازه توصیه شده 820 x 312 پیکسل است. هر عکس کوچکتر از این کشیده و مخدوش به نظر می رسد. استفاده از الگوهای موجود از ابزارهای ویرایش عکس مانند Canva را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که عکس جلد شما کاملاً اندازه است.

سفارشی کردن بخش صفحه از فرآیند ایجاد صفحه کسب و کار فیس بوک

همچنین می‌توانید انتخاب کنید که یک دکمه عمل در بالای صفحه شما نمایش داده شود. این کمک می کند تا بازدیدکنندگان صفحه را به سمت اقدامی که می خواهید انجام دهند هدایت کنید. شاید از آنها بخواهید که یک قرار رزرو کنند، مغازه شما را ببینند، با کسب و کار شما تماس بگیرند، پیامی ارسال کنند یا حتی بلیط بگیرند. مرتبط ترین گزینه را انتخاب کنید، روی ” کلیک کنیدبعد“و بزن”صرفه جویی

لیست آیتم های دکمه اکشن برای صفحات تجاری فیس بوک

سایر مراحل اختیاری شامل اتصال WhatsApp به صفحه و دعوت از دوستان خود برای لایک کردن صفحه است. می‌توانید فعلاً از این مراحل رد شوید و «انجام شده” اما به خاطر داشته باشید که برای بهبود سلامت صفحه خود همچنان باید این مراحل را بعداً تکمیل کنید.

بهبود سلامت صفحه برای ایجاد یک صفحه تجاری که مردم بخواهند با آن تعامل داشته باشند ضروری است. در بالای صفحه شما، فیس بوک به شما پیشنهاداتی در مورد اقداماتی که می توانید برای بهبود انجام دهید ارائه می دهد. با تکمیل این اقدامات سلامت صفحه شما بهبود می یابد.

اکنون صفحه شما کاملاً تنظیم شده است، بنابراین می توانید شروع به ایجاد پست کنید یا حتی تبلیغات را برای تبلیغ آن اجرا کنید.

نکاتی برای حفظ یک صفحه تجاری جذاب فیس بوک

راه اندازی صفحه کسب و کار فیس بوک بخش آسانی است. آنچه چالش برانگیز است این است که صفحه خود را راه اندازی کنید و این رشد را برای ایجاد یک صفحه تجاری جذاب حفظ کنید. در اینجا چند نکته برای مدیریت رسانه های اجتماعی وجود دارد که به شما کمک می کند.

اطلاعات کسب و کار خود را به روز نگه دارید

به یاد داشته باشید که افراد از صفحه فیس بوک شما برای اطلاع از کسب و کار شما استفاده می کنند. آنها ممکن است از آن برای پیدا کردن مکان شما یا زمان باز بودن استفاده کنند. مطمئن شوید که به روزترین اطلاعات را در مورد کسب و کار خود درج کرده اید تا صفحه شما به منبع اطلاعاتی قابل اعتماد تبدیل شود. برای مثال، اگر ساعت کاری خود را برای تعطیلات تغییر می دهید، حتماً این جزئیات را اضافه کنید.

اهداف مشخصی را تعیین کنید

کار کردن روی چیزی خاص می تواند به شما حس جهت گیری در بازاریابی فیس بوک بدهد. با فکر کردن در مورد هدف صفحه فیس بوک و اینکه مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، شروع کنید. آیا به دنبال حمایت از جامعه ای از مشتریان فعلی هستید؟ در مورد جذب افراد جدید چطور؟

در مورد اهداف خاصی تصمیم بگیرید که قابل دستیابی هستند و می توانند به رشد صفحه شما کمک کنند. این اهداف در نهایت همه جنبه های استراتژی فیس بوک شما را مشخص می کند. این شامل منابعی است که در پشت صفحه کسب و کار فیس بوک خود برای استراتژی های محتوای کلی خود قرار می دهید.

یک استراتژی محتوای فیس بوک ایجاد کنید

با توجه به آنچه در مورد الگوریتم فیس بوک می دانیم، برندها باید نسبت به تبلیغات بیش از حد محتاط باشند. دانستن زمان و زمان ارسال پست در فیس بوک بسیار مهم است.

بر اساس تحقیقات ما در مورد تعداد دفعات ارسال در رسانه های اجتماعی، اکثر برندها حداقل چند بار در هفته پست می گذارند.

علاوه بر این، تنها به تولید محتوایی که می خواهید بسازید، کافی نیست. به آنچه مخاطبان شما می خواهند از شما ببینند فکر کنید تا بتوانید یک استراتژی محتوایی ارائه دهید که نتایج را ارائه دهد.

بر اساس آخرین شاخص اجتماعی Sprout، در اینجا چیزی است که مصرف کنندگان می خواهند از مارک ها در شبکه های اجتماعی ببینند.

نموداری که انواع مختلف محتوایی را که مصرف کنندگان می خواهند از برندها در شبکه های اجتماعی ببینند را نشان می دهد

با مشتریان خود درگیر شوید

این مهم است که بدانید صفحه فیس بوک شما همین است نه چیزی که می توانید «تنظیم و فراموش کنید».

ممکن است مشتریان را وادار کنید که روی پست های شما نظر بدهند و از طریق مسنجر از شما سؤال بپرسند. عدم پاسخگویی سریع به مشتریان می تواند منجر به از دست دادن فروش یا دنبال کنندگان شود.

بنابراین باید در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید و آماده و مایل به مشارکت باشید. این بدان معنا نیست که باید به تک تک سوالات ارسال شده در جدول زمانی یا صندوق ورودی خود بلافاصله پاسخ دهید. این بدان معناست که باید مراقب اعلان ها و مکالمات باشید.

این امر مستلزم سرمایه گذاری در ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی است که می تواند به شما کمک کند در بالای آن پیام ها بمانید. به عنوان مثال، Sprout یک صندوق ورودی هوشمند ارائه می دهد که در آن می توانید همه پیام های دریافتی، نظرات و اشاره های رسانه های اجتماعی خود را در یک مکان پیگیری کنید. از اینجا می‌توانید پیام‌ها و نظرات فیسبوک خود را به سرعت ببینید و به آنها پاسخ دهید.

صندوق ورودی هوشمند Sprout

برای ترسیم مسیر خود از تجزیه و تحلیل استفاده کنید

Insights صفحه فیس بوک شما می تواند چیزهای زیادی در مورد نحوه عملکرد استراتژی فعلی فیس بوک شما به شما بگوید. این می تواند به شما نشان دهد که چگونه مردم با پست های شما درگیر هستند و چگونه صفحه شما در حال رشد است. از این بینش ها برای آگاهی دادن به تصمیمات خود و ایجاد بهبود در استراتژی موجود خود استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید ویدیوهای بیشتری را به اشتراک بگذارید زیرا تجزیه و تحلیل های شما به شما می گوید که مردم با پست های ویدیویی شما بسیار درگیر هستند.

هنگامی که شروع به اجرای تبلیغات از صفحه خود کردید، می توانید عملکرد پست های تبلیغ شده خود را مشاهده کنید. انواع مختلف کپی، مکان و خلاقیت خود را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی بیشترین تاثیر را دارد. این به شما امکان می دهد یک استراتژی تبلیغاتی فیس بوک بسازید که به طور مداوم در حال تکامل است.

شروع به رشد صفحه فیس بوک خود کنید

نکات برجسته‌شده در بالا می‌تواند به شما کمک کند تا به توپ درآورید و یک صفحه تجاری جذاب در فیس‌بوک بسازید. اطمینان حاصل کنید که از آنها در کنار یک استراتژی بازاریابی قوی برای رشد مخاطبان خود استفاده می کنید. راهنمای ما در مورد نحوه استفاده از مدیر کسب و کار فیس بوک را برای راهنمایی ها و ترفندهای بیشتر برای کمک به شما بررسی کنید.

نوشتهٔ پیشین
یک استراتژی ترکیبی که کار می کند
نوشتهٔ بعدی
نحوه غیرفعال کردن لایک و نپسندیدن در یوتیوب

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.