brand messaging framework 1

چگونه یک چارچوب پیام تجاری ایجاد کنیم

Rate this post

یکی از مهمترین مزایای رسانه های اجتماعی این است که فضایی برای آزمایش چیزهای جدید ایجاد می کند. این امر ساده تر از ایمیل و ارزان تر از بازاریابی پولی است – شرایط ایده آل برای آزمایش استراتژی پیام رسانی برند شما.

با این حال، قبل از اینکه بتوانید آزمایش کنید، باید یک پایه و اساس مناسب داشته باشید. طرفداران شما باید برای چیزی بیشتر از تصاویر عالی و کپی هوشمندانه به پروفایل های اجتماعی شما مراجعه کنند. آنها باید احساس کنند که با ماموریت شما مرتبط هستند.

ایجاد یک چارچوب پیام‌رسانی برند برای شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به شما کمک کند تا اصول اولیه را بررسی کنید تا بتوانید با حضور اجتماعی خود خلاقیت بیشتری داشته باشید. برای کمک به شما در انجام این کار، ما این راهنمای اصول پیام‌رسانی برند را به همراه یک قالب چارچوب گام به گام ایجاد کردیم.

پیام برند چیست؟

پیام‌رسانی برند نحوه انتقال ارزش پیشنهادی، شخصیت و عوامل رقابتی شرکتتان در کانال‌های مختلف است.

عوامل متعددی در استراتژی پیام‌رسانی برند جامع نقش دارند. این فقط در مورد آنچه شما می گویید نیست. همچنین شامل نحوه بیان آن و اینکه به چه کسی آن را می گویید نیز می باشد.

این موضوع کاملاً قابل توجه است، به همین دلیل مهم است که دستورالعمل‌های ارتباطی تنظیم و به اشتراک گذاشته شود که پیام‌های بازاریابی را شفاف و بر روی برند نگه دارد. هرچه ثبات بیشتری داشته باشید، برند شما برای مخاطب هدف شما به یاد ماندنی تر می شود.

چرا پیام برند برای استراتژی اجتماعی شما اهمیت دارد؟

با توجه به Sprout Social Index™ 2022، همسویی شرکت با ارزش‌های شخصی امروز برای مصرف‌کنندگان 74 درصد مهم‌تر از سال 2021 است. مردم می‌خواهند بدانند که دلار آنها چیزی بیش از دریافت یک محصول یا خدمات برای آنها انجام می‌دهد. آن‌ها می‌خواهند با مارک‌هایی خرج کنند که از آنچه مهم است دفاع می‌کنند.

مقایسه تغییرات سال به سال در آنچه بر تصمیم مصرف کنندگان برای انتخاب یک نام تجاری به جای رقیب از سال 2021 تا 2021 تأثیر می گذارد.

نقش برندها در چند سال گذشته به شدت تغییر کرده است. اکنون، زمانی که یک بحران رخ می دهد، مردم به فیدهای اجتماعی خود مراجعه می کنند تا عذرخواهی یا اعلامیه عمومی پیدا کنند. نشستن در حاشیه رویدادهایی که بر مخاطبان یا صنعت شما تأثیر می گذارد کافی نیست. شما باید وارد بازی شوید.

استراتژی پیام‌رسانی برند شما نقطه شروعی برای کشف چگونگی ایجاد ارتباطات عاطفی بیشتر با مخاطبان هدف است. همچنین می تواند به شما کمک کند که در مورد کدام مسائل اجتماعی و چگونه اهمیت می دهید. در چشم انداز رسانه های اجتماعی امروزی، این ارزش طلایی را دارد.

3 نمونه از چارچوب های پیام رسانی برند در عمل

بهترین راه برای انتخاب تاکتیک های پیام رسانی برند جدید این است که از شرکت هایی که دوست دارید یاد بگیرید. اگر به کمی الهام نیاز دارید، این پیشنهادات را از سه نمونه پیام‌رسانی برند اجتماعی سطح بالا بررسی کنید:

1. نتفلیکس

نتفلیکس می خواهد دنیا را سرگرم کند، مهم نیست اهل کجا هستید یا چه چیزی دوست دارید. این یک هدف نجیب است، اما همچنین یک تور کاملاً گسترده است.

تیم آنها با تقسیم کردن حضور اجتماعی خود به چندین نمایه که با مخاطبان خاص صحبت می کند، بر این مانع غلبه می کند. برای مثال، بیو توییتر را بررسی کنید با همه چیز، انجمن آنلاین آنها برای طرفداران Latinx.

تصویری از حساب توییتر Netflix Con Todo. بیوگرافی آنها خوانده می شود "Netlfixeando به زبان اسپانیایی".

آنها تنها در چند کلمه ثابت می کنند که می دانند چگونه به زبان مخاطب خود صحبت کنند. آنها همین کار را برای چندین پایگاه دیگر از جمله طرفداران انجام می دهند طرفداران علمی تخیلی، افراد LGBTQ+ و والدین چندتا را نام بردن. این به آنها کمک می کند تا با طرفداران خود صادقانه صحبت کنند، به گونه ای که باعث بیگانگی یا تعمیم بیش از حد نشود.

بردن: ویژگی هر بار بر جملات فراگیر غلبه می کند. شناخت مخاطبان (یا مخاطبان)، علایق و الگوهای ارتباطی آن‌ها، پایه و اساس استراتژی پیام‌رسانی برند شما را در عمل ایجاد می‌کند.

2. بامبل

Bumble یک برنامه دوستیابی است که زنان اولین حرکت را انجام می دهند. این چیزی بیش از یک معکوس کردن هوشمندانه از نقش های جنسیتی سنتی است. این به طور عمدی برای به چالش کشیدن پویایی قدرت رمانتیک به روشی ملموس طراحی شده است.

محتوای اجتماعی بامبل نشان می دهد که ماموریت برند آنها به قرار ملاقات ختم نمی شود. در عوض، آنها از پلتفرم خود برای افزایش آگاهی در مورد موضوعاتی استفاده می کنند که در نقطه تلاقی فناوری و توانمندسازی زنان قرار دارد.

این تلاش‌ها بیش از تقویت دلایل خوب انجام می‌دهند. آنها همچنین اطمینان می دهند که طرفداران این برند Bumble را چیزی فراتر از یک برنامه دوستیابی دیگر می دانند. هدف آن باعث می شود که بالاتر از بقیه قرار بگیرد.

بردن: استراتژی خود را تنها به محتوای تبلیغاتی محدود نکنید. علل و حرکاتی که با کسب و کار شما همسو هستند را شناسایی کنید و “فعال” را در فعالیت برند قرار دهید.

3. آب کوه مرگ مایع

در بهترین حالت، پیام شما باید یک شخصیت برند متمایز را به نمایش بگذارد. هیچ کس مانند آب کوه مایع مرگ شخصیتی را انجام نمی دهد.

این شرکت آب کنسرو دارای مزیت هایی است. آنها در یک ماموریت برای از بین بردن آلودگی پلاستیکی هستند. نه «جلوگیری» یا «توقف». آنها به معنای واقعی کلمه یک کمپین هشتگ همیشه سبز به نام #DeathToPlastic دارند.

صحبت در مورد اثرات زیست محیطی آلودگی می تواند بسیار سنگین باشد، اما Liquid Death ثابت می کند که لزومی ندارد. در عوض آن را خنده دار می کنند.

لحن طنز آنها محتوای اجتماعی برجسته ای ایجاد می کند که فقط به خاطر خنده باعث خنده نمی شود. همچنین به عنوان یادآوری برای حذف پلاستیک یکبار مصرف عمل می کند.

بردن: پست‌هایی که استراتژی پیام‌رسانی برند شما را تقویت می‌کنند، لزوماً نباید لحن جدی‌تری داشته باشند. اگر با صدای برند شما کار می کند، طنز را امتحان کنید و ببینید طرفدارانتان چه واکنشی نشان می دهند.

چگونه یک چارچوب پیام برند برای شبکه های اجتماعی ایجاد کنیم

اکنون که همه چیز را روی اصول اولیه آماده کرده اید، وقت آن است که یک استراتژی برای خودتان ایجاد کنید. از این بخش برای ایجاد یک قالب چارچوب پیام تجاری برای تکمیل با سایر اعضای تیم خود استفاده کنید.

فهرستی از پنج مرحله مورد نیاز برای ایجاد یک چارچوب پیام برند موثر.

مرحله 1: بیانیه جایگاه برند خود را پاک کنید

شرکت شما چه هدفی را دنبال می کند؟

این ممکن است یک سوال بزرگ و وجودی به نظر برسد، اما باید به طور مرتب پرسیده شود و به آن پاسخ داده شود. این پایه و اساس هر استراتژی پیام‌رسانی برند است، چه کسب‌وکار شما مادر و پاپ باشد یا در فهرست Fortune 500.

شرح مختصری از هدف کسب و کار شما، مخاطبان هدف آن و چرایی نیاز آن به عنوان بیانیه موقعیت یابی شناخته می شود. آن را به عنوان یک ستاره شمالی برای بخش های زیادی که یک شرکت را تشکیل می دهند، در نظر بگیرید. هر چه واضح تر باشد، پیروی از آن آسان تر است.

اگر شرکت شما یک بیانیه موقعیت یابی تایید شده دارد، اکنون زمان آن است که آن را کشف کنید و با چشمانی تازه به آن نگاه کنید. موضوعات کلیدی را شناسایی کنید و در مورد اینکه آن ها در عمل چگونه به نظر می رسند فکر کنید.

اگر ندارید، نگران نباشید. مکان‌های زیادی وجود دارد که یک کسب‌وکار ممکن است زبان غیر رسمی در موقعیت‌یابی داشته باشد، از جمله:

 • صفحه “درباره ما” وب سایت شما
 • دیگ بخار تایید شده
 • ارزش شرکت شما

این منابع می توانند به شما در ایجاد یک بیانیه موقعیت موقت کمک کنند. یکی را ایجاد کنید، آن را با تیم رهبری خود به اشتراک بگذارید و مؤدبانه به آنها پیشنهاد دهید که در آینده نزدیک یک نسخه تایید شده را در اولویت قرار دهند.

مرحله 2: کمی تحقیق کنید

اکنون که ستاره شمالی خود را دارید، زمان آن فرا رسیده است که بفهمید کسب و کار شما در حال حاضر در بازار کجا و در ذهن مخاطبان هدف شما قرار دارد. برای ترسیم مسیری به سوی موفقیت در پیام‌رسانی برند، بینش‌هایی در مورد شهرت برند، علایق مخاطبان و گفتگوهای صنعتی بزرگ‌تر جمع‌آوری کنید.

چند راه برای نزدیک شدن به این تحقیق وجود دارد، اما از آنجایی که این یک استراتژی خاص اجتماعی است، تنها تقویت آن با بینش اجتماعی منطقی است. اگر از Sprout استفاده می‌کنید، در اینجا سه ​​گزارش اصلی وجود دارد که باید برای اطلاع از یافته‌های خود استفاده کنید:

 • استفاده کنید گزارش عملکرد پست برای اینکه بفهمید چه محتوایی بیشتر در بین مخاطبان شما طنین انداز شده است. آیا قالب‌های محتوا یا مضامین خاصی وجود دارد که باعث ایجاد تعامل می‌شود؟
 • ایجاد کنید موضوع گوش دادن به Insights Industry برای ترکیب مکالمات بزرگتری که در صنعت شما اتفاق می افتد. مردم در مورد چه چیزی صحبت می کنند؟ آنها در مورد موضوع چه احساسی دارند؟
تصویری از جدول خلاصه احساسات موجود در موضوعات شنیداری اجتماعی Sprout.
 • ایجاد یک موضوع گوش دادن به تحلیل رقابتی تا سهم صدای برند خود را با رقبای کلیدی مقایسه کنید. رتبه شما کجاست؟ رقبای شما چه کاری را بهتر انجام می دهند؟ چه چیزی می توانید از استراتژی آنها یاد بگیرید؟

یافته های خود را ثبت کنید و آنها را نزدیک نگه دارید. برای مرحله بعدی به آنها نیاز خواهید داشت.

مرحله 3: طرح‌های تم‌های پیام‌رسان برند را مشخص کنید

همانطور که به تمام تحقیقاتی که تاکنون گردآوری کرده اید نگاه می کنید، احتمالاً متوجه خواهید شد که جنبه های مختلفی از پیام برند شما وجود دارد که می توانید روی آنها تمرکز کنید. انتخاب سه تا پنج موضوع اصلی پیام‌رسانی برند به برنامه‌ریزی و پیگیری تلاش‌های شما به شیوه‌ای هدفمندتر کمک می‌کند.

این در عمل چگونه به نظر می رسد؟ برای مثال بیایید نگاهی به Bombas بیاندازیم.

اسکرین شات از پروفایل اینستاگرام Bomba.

محتوای اینستاگرام آنها چیزی فراتر از عکس های زیبای محصول است. در عوض، آنها محتوای خود را با ترکیب چندین جنبه از مأموریت خود، از مأموریت متمرکز بر جامعه تا تعهد خود به کیفیت، متنوع می کنند.

شناسایی چند موضوع که باید به آنها پایبند باشید به شما کمک می کند رویکرد آنها را تقلید کنید تا بتوانید فیدی ایجاد کنید که مهمترین جنبه های برند شما را منعکس و تقویت کند. به علاوه، ارائه ایده‌های جدید رسانه‌های اجتماعی را بسیار آسان‌تر می‌کند.

مرحله 4: یک استراتژی اعتدال ایجاد کنید

فعال و چابک ماندن در یک چرخه خبری 24 ساعته نیازمند برنامه ریزی دقیق است. به هر حال، شما هرگز نمی دانید که یک رویداد جهانی یا لحظه فرهنگی در آستانه وقوع است.

ایجاد یک استراتژی تعدیل رسانه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند از تصویر برندی که برای حفظ و بهبود آن تلاش می کنید محافظت کنید. این با طرح مدیریت بحران شما یکسان نیست – برای زمانی است که یک موضوع فعال و در حال حرکت است. در عوض، استراتژی تعدیل شما باید به سمت ارزیابی و اقدام در مورد هرگونه تهدید بالقوه برند شما در شبکه اجتماعی باشد.

در حالی که بخش عمده ای از استراتژی تعدیل شما بر ارزیابی مسائل در حال توسعه متمرکز است، برخی بحث های پیشگیرانه وجود دارد که باید برای آگاهی دادن به رویکرد شما اتفاق بیفتد. سوالات زیر را با تیم خود بررسی کنید و پاسخ های مورد توافق را ثبت کنید:

 • چه زمانی ما به عنوان یک برند در مورد مسائل سخت صحبت می کنیم؟ کدام افراد/تیم ها پاسخ ما را شکل می دهند؟
 • چه زمانی باید انتشار محتوا را متوقف کنیم؟ چه کسی در آن تصمیم دخیل است؟
 • چگونه به انتقادات عمومی پاسخ دهیم؟ برند ما در آن مواقع چگونه به نظر می رسد؟
 • چگونه به مسائلی برخورد کنیم که نمی‌توان فوراً آنها را حل کرد؟

مرحله 5: تست کنید و یاد بگیرید

همانطور که استراتژی پیام‌رسانی برند شما به ثمر می‌رسد، در نهایت می‌توانید پیشرفت خود را در برابر عملکرد تاریخی برندتان محک بزنید.

محتوایی را که مطابق با مضامین جدید شما باشد به مدت چهار تا شش هفته به طور مداوم ارسال کنید. شما باید به اندازه کافی پست در زیر هر موضوع داشته باشید تا حجم قابل توجهی از داده ها را جمع آوری کنید. هنگامی که آن دوره زمانی سپری شد، زمان آن فرا می رسد که عملکرد را بررسی کنید.

کدام تم ها محتوای با بهترین عملکرد را در خود جای داده اند؟ از این محتوا، آیا قالب‌ها یا پیام‌هایی وجود دارند که بیشتر از سایرین طنین انداز باشند؟ آنچه را که کار می کند مشخص کنید و آن یادگیری را در سایر موضوعات محتوای خود به کار ببرید.

پیام برند صنایع دستی که طنین انداز است

ایجاد پیام های برند تاثیرگذار هم هنر و هم علم است. از داده ها برای تکمیل خلاقیت طبیعی خود استفاده کنید و یک حضور اجتماعی ایجاد خواهید کرد که باعث ایجاد و تقویت ارتباط با مخاطبان اصلی شما می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایجاد یک استراتژی پیام رسانی مبتنی بر داده، این نکات را از تیم اجتماعی خودمان بررسی کنید. ما از آن‌ها خواستیم نحوه استفاده از ویژگی برچسب‌گذاری Sprout را برای بینش‌های هدفمندتر توضیح دهند – و این در واقع با «برچسب‌گذاری» که شما به آن فکر می‌کنید بسیار متفاوت است.

نوشتهٔ پیشین
الگوریتم فیس بوک چگونه کار می کند
نوشتهٔ بعدی
LinkedIn Analytics: راهنمای نهایی برای برند شما

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست