Sprout OrganicVsPaid final

یک استراتژی ترکیبی که کار می کند

Rate this post

بیایید به تعقیب و گریز بپردازیم: این رسانه اجتماعی ارگانیک در مقابل رسانه های اجتماعی پولی نیست – این رسانه های اجتماعی ارگانیک و پولی است.

همانطور که اجتماعی حتی بیشتر به یک بازی پرداخت برای بازی تبدیل می شود، “اجتماعی ارگانیک مرده است” به یک عبارت جذاب برای رهبران فکر بازاریابی تبدیل شده است. در حالی که رسانه های اجتماعی ارگانیک قطعاً آن چیزی نیست که قبلا بود، مطمئناً نمرده است.

حقیقت این است که اگر حتی می‌خواهید با تبلیغات موفق شوید، به یک استراتژی بازاریابی ارگانیک و موثر در رسانه‌های اجتماعی نیاز دارید.

به منظور به حداکثر رساندن دسترسی خود و در عین حال کنترل بودجه خود، یک استراتژی ترکیبی پولی و ارگانیک رسانه های اجتماعی بهترین ها را در اختیار برندها قرار می دهد. در این پست، نقاط قوت کانال‌های ارگانیک و پولی را برجسته می‌کنیم، و سپس به شما نشان می‌دهیم که چگونه تلاش‌های خود را با هم ترکیب کنید تا بیشترین سود را به دست آورید.

چه تفاوت هایی وجود دارد رسانه های اجتماعی ارگانیک در مقابل پولی?

تفاوت واقعی بین رسانه های اجتماعی ارگانیک و پولی نه در تعاریف بلکه در مزایا نهفته است.

اما قبل از اینکه بتوانیم وارد هر یک از این موارد شویم، باید مطمئن شویم که اصول اولیه را در جای خود داریم. به خواندن پرایمرهای سریع در شبکه های اجتماعی ارگانیک و پولی، به علاوه جزئیاتی در مورد اینکه چگونه آنها برای استراتژی رسانه های اجتماعی شما مفید هستند، ادامه دهید.

رسانه های اجتماعی ارگانیک چیست؟?

رسانه‌های اجتماعی ارگانیک به هر پستی گفته می‌شود که به صورت رایگان بدون صرف هزینه برای افزایش دسترسی یا تبدیل به اشتراک گذاشته شود.

با وجود محبوبیت تبلیغات و تغییرات مداوم الگوریتم، رسانه های اجتماعی ارگانیک راه به جایی نمی برند. در واقع، برندها هنوز هم می توانند خود و محصولاتشان را به صورت ارگانیک تبلیغ کنند. نکته کلیدی این است که دنبال کننده های خود را با پست های پس از فروش مورد حمله قرار ندهید.

در اینجا سه ​​مزیت رسانه های اجتماعی ارگانیک وجود دارد که ثابت می کند برخی چیزها را نمی توان خرید.

آگاهی برند را بالا می برد

برای شروع، حضور ارگانیک شما همراه با آگاهی از برند است.

آگاهی از برند اولین قدم در هر سفر مشتری است. یک استراتژی ثابت و ارگانیک رسانه‌های اجتماعی می‌تواند کسب‌وکار شما را برای تعداد بیشماری از مشتریان فعلی و آینده به یک نام آشنا تبدیل کند. ممکن است یک بازی طولانی باشد، اما این آشنایی ثابت شده است که باعث فروش آینده می شود.

یک فراخوان آماری که درصد مصرف کنندگانی را که می گویند آشنایی با برند باعث می شود احتمال خرید در شبکه های اجتماعی بیشتر شود را به اشتراک می گذارد (80%).

از برندهایی مانند غذاهای غیرممکن استفاده کنید. دستور العمل های ویدیویی سریع آنها روش های خلاقانه ای را برای استفاده از کل فهرست محصولات گوشتی گیاهی خود به طرفداران ارائه می دهد. این پست‌ها صفحه فیسبوک برند را از یک صفحه تبلیغاتی ساده به مرکز محتوایی از دستور العمل‌های گیاهی و گیاه‌خواری می‌برد.

استراتژی مراقبت از مشتری اجتماعی شما را تقویت می کند

با توجه به The Sprout Social Index™ 2022، بیش از نیمی از مصرف کنندگان انتظار دارند که یک نام تجاری ظرف 12 ساعت پس از پیام اولیه پاسخ دهد. در دنیای امروز، سرعت و کیفیت خدمات شما در شبکه های اجتماعی می تواند یک تمایز اصلی باشد.

به همین دلیل است که مدیریت مشتریان و جوامع بخش مهمی از حضور ارگانیک شماست. ارائه یک کانال فوری و رایگان برای تماس افراد همیشه مورد تقاضا خواهد بود، حتی با رشد رسانه های اجتماعی پولی.

محتوای مشتری محور اصیل تری را هدایت می کند

سوالات و نگرانی ها تنها فرصت شما برای ارتباط با مشتریان نیست.

به عنوان مثال، رسانه های اجتماعی مکان مناسبی برای انتخاب مغز دنبال کنندگان شما برای ایده های محتوای آینده است. همچنین، این مکان عالی برای مدیریت محتوای تولید شده توسط کاربر مانند عکس‌ها و ویدیوهای مشتری است تا طرفداران شما بتوانند محصول یا خدمات شما را در عمل ببینند.

چیست رسانه های اجتماعی پولی?

همانطور که ممکن است حدس بزنید، رسانه های اجتماعی پولی هر محتوای تبلیغات اجتماعی حمایت شده است که مخاطبان خاصی را هدف قرار می دهد.

اجرای تبلیغات اجتماعی به شما این امکان را می دهد که از محدودیت های یک الگوریتم فراتر بروید تا به مخاطبان هدف خود برسید. به جای اینکه در زیر محتوای رقیب مدفون شوید، تبلیغات موارد شما را جلو و در مرکز فیدهای افراد قرار می دهد.

اگرچه ممکن است اهداف و شاخص های کلیدی عملکرد از یک کسب و کار به کسب و کار متفاوت باشد، در زیر سه مزیت اصلی اجتماعی پولی آورده شده است.

از هدف گذاری پشتیبانی می کند

پلتفرم‌های تبلیغاتی فیس‌بوک و اینستاگرام از نظر هدف‌گیری بسیار دقیق هستند. این به شما امکان می دهد بر اساس فعالیت، مکان، سن و غیره به مشتریان بالقوه مرتبط برسید.

این تبلیغ Publix از فیس بوک یک مثال خوب است. با توجه به اینکه فروشگاه های آنها فقط در جنوب شرقی ایالات متحده واقع شده است، تبلیغات بسیار هدفمند بر اساس جغرافیا منطقی است. علاوه بر این، این تبلیغ خاص فقط برای افراد بالای 21 سال است و شامل تبلیغات ویژه فروشگاه در CTA آن است.

یک تبلیغ هدفمند برای خواربار فروشی زنجیره ای Publix.  کپی آگهی خوانده می شود "Publix پایگاه هواداران برای تمام نیازهای درب عقب شما است.  از جمله مشروب." آگهی خلاقانه یک کوکتل زرد با تزئین پوست پرتقال و یک توپ پلاستیکی تزئینی را نشان می دهد.

تولید سرنخ را افزایش می دهد

اگر محتوای دروازه‌دار قوی دارید، یک کمپین پولی به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که آن را دیده نمی‌شود. به عنوان مثال، این پست لینکدین تبلیغ شده از Smartsheet با ترغیب مردم به دانلود آخرین راهنمای مدیریت پروژه، منجر به جذب مشتری می شود.

یک آگهی حمایت‌شده لینکدین از Smartsheet که یک دارایی دردار را تبلیغ می‌کند "مدیریت پروژه و پورتفولیو 101: راهنمای مبتدیان".  کپی آگهی می گوید "درباره مدیریت پروژه و پورتفولیو (یا PPM) همه چیز را بیاموزید و نکات قابل اجرا برای اجرای پروژه بعدی خود را دریافت کنید."

خواه این یک مطالعه موردی، وبینار یا هر تبلیغ اولویت‌دار دیگری باشد، چنین مواردی روش‌های درخشانی برای تشویق بازدید از طرفداران جدید و سابق هستند.

این به شما کمک می کند تا به سرعت به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید

اگر اجتماعی ارگانیک یک ماراتن است، پس اجتماعی پولی یک سرعت است. یک کمپین منفرد و هدفمند می تواند تعداد زیادی از طرفداران جدید را به پروفایل های اجتماعی شما بیاورد. اگر متوجه توقف رشد ارگانیک رسانه های اجتماعی شدید، این یک ترفند ایده آل است که در جیب پشتی خود داشته باشید.

ایجاد یک استراتژی ترکیبی که کاملاً دقیق نیست رسانه های اجتماعی ارگانیک در مقابل پولی

اکنون که متوجه شدیم رسانه های اجتماعی پولی و ارگانیک چگونه به تنهایی کار می کنند، بیایید به نحوه کار آنها با یکدیگر بپردازیم.

در زیر شش روش کلیدی برای ترکیب تلاش‌های پولی و ارگانیک آورده شده است.

بودجه برای بازاریابی رسانه های اجتماعی تلاش ها

اگر بودجه شما در نیمه سال تمام شود، حفظ یک استراتژی ترکیبی با پرداخت ارگانیک غیرممکن است. به همین دلیل نظارت منظم بر بودجه تبلیغات رسانه های اجتماعی بسیار مهم است.

زمان مشخصی را برای بررسی عملکرد تبلیغات پولی خود اختصاص دهید. هزینه های واقعی را با آنچه در ابتدا به کمپین اختصاص داده شده بود اندازه گیری کنید. به این ترتیب، می توانید پیش بینی کنید که آیا عملکرد معقولی دارد یا زمان چرخش فرا رسیده است.

از این الگوی صفحه گسترده بودجه رسانه اجتماعی برای ردیابی هزینه های بازاریابی رسانه های اجتماعی ارگانیک و پرداخت شده استفاده کنید. از طرف دیگر، اگر از Sprout استفاده می‌کنید، می‌توانید با جابه‌جایی در گزارش‌های موجود در زیر، مراقب هزینه‌های پرداختی خود باشید. پرداخت شده توسط شبکه در صفحه اصلی گزارش ها

تصویری از گزارش عملکرد پولی فیس بوک و اینستاگرام Sprout Social.  این گزارش دارای جدولی است که معیارهایی از جمله نمایش‌ها، CPM، کلیک‌ها، CPC، تعامل، CPE، تبدیل‌های وب و هزینه هر تبدیل را نشان می‌دهد.

مقایسه‌های تاریخ را تنظیم کنید تا ببینید متریک‌های عملکرد پرداختی شما چگونه ماه به ماه روند می‌کنند و از آنجا تصمیم‌های استراتژیک بگیرید.

محبوب ترین محتوای خود را تعیین کنید

اگر محتوای خاصی دارید که به خوبی تبدیل می‌شود یا وارد قلمرو ویروسی می‌شود، ممکن است محتوای مناسبی برای تبلیغ باشد. به عنوان مثال، می توانید به سرعت یک پست فیس بوک را تقویت کنید تا محتوای خود را در چند کلیک به تبلیغات تبدیل کنید.

نگاهی به تجزیه و تحلیل اجتماعی خود اولین قدم برای اجرای هر گونه تبلیغات پولی موفق است. متغیرهایی مانند تصاویر، فراخوان‌ها برای اقدام و کپی همگی سزاوار توجه شما هستند که زمان انتشار یک پست پولی فرا می‌رسد. معیارهایی مانند کلیک‌ها و دنبال‌کنندگان به‌دست‌آمده، نقطه شروع خوبی برای مشاهده محتوای برتر هستند.

اگر از Sprout استفاده می کنید، به آن مراجعه کنید گزارش عملکرد پست برای تجزیه و تحلیل محتوای منتشر شده خود در تمام شبکه های اجتماعی، از جمله توییتر، فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین، پینترست و تیک تاک.

تصویری از گزارش عملکرد پست Sprout که سه پست برتر شبکه های اجتماعی بین شبکه ای را از یک مارک قهوه جعلی به نام Sprout Coffee نشان می دهد.

به یاد داشته باشید که همه پست های تبلیغاتی نباید پولی باشند

داده‌های اجتماعی شما می‌تواند به شما کمک کند تشخیص دهید کدام پست‌ها پتانسیل کارکردن به عنوان آگهی را دارند، اما فقط برخی از پست‌های با عملکرد بالا نیاز به هزینه‌های تبلیغاتی پولی دارند.

به دنبال محتوایی باشید که با شاخص های کلیدی عملکرد بازاریابی و کسب و کار شما هماهنگ باشد تا مشخص کنید کدام پست ها ارزش صرف هزینه های اضافی را دارند. به عنوان مثال، اگر یک هدف با اولویت تیم شما این است که ثبت نام برای یک رویداد آینده را انجام دهد، منطقی است که یک اعلامیه بزرگ دستور کار یا آخرین تماس برای بلیط را تبلیغ کنید.

از سوی دیگر، اگر هدف شما افزایش آگاهی از برند یا تبلیغ یک محصول جدید است، به جعبه ابزار رسانه های اجتماعی ارگانیک خود تکیه کنید.

برای الهام گرفتن، نمونه ای از نمایه توئیتر عمه آن را بررسی کنید. ترکیب قدرت عکس روی جلد و توییت پین شده، تبلیغی چشم نواز برای یک آیتم منو جدید ایجاد می کند.

اسکرین شات از حساب توییتر عمه آن.  هم عکس روی جلد و هم توییت پین شده، آیتم جدیدی از منو را تبلیغ می‌کنند، شکلاتی کاراملی نمکی.

از تست A/B استفاده کنید

ما مقداری در مورد اینکه چگونه استراتژی ارگانیک شما می تواند به تلاش های پولی شما کمک کند به اشتراک گذاشته ایم. حالا بیایید با تست رسانه های اجتماعی برعکس شویم.

آزمایش در رسانه‌های اجتماعی – خواه تست A/B یا تست چند متغیره – می‌تواند بینش معناداری در مورد اینکه چه چیزی برای مخاطبان شما بهتر است ارائه دهد. تنها اخطار؟ نتایج قابل توجه نیاز به مخاطب قابل توجهی دارد.

در مورد آن فکر کنید: آزمایش خلاقانه به طور ارگانیک در بین یک مخاطب کوچک، برداشت ها و داده های تعامل مورد نیاز برای نتایج آماری قابل توجه را در اختیار شما قرار نمی دهد. با این حال، پرداخت می‌تواند به پست شما دسترسی لازم را برای تأیید یا رد یک فرضیه بدهد.

سپس می توانید از این نتایج برای اطلاع رسانی استراتژی ارگانیک خود در آینده استفاده کنید.

سعی کنید مخاطبان را مجدداً هدف قرار دهید و شبیه آن‌ها باشید

هدف گذاری مجدد از طریق فیس بوک یا اینستاگرام یکی از محبوب ترین و پر تبدیل ترین انواع تبلیغات اجتماعی است. این تبلیغات به شما این امکان را می دهد که یک مخاطب سفارشی برای هدف قرار دادن مشتریان سابق، بازدیدکنندگان سایت، افرادی که در لیست ایمیل شما یا سرنخ های CRM قرار دارند ایجاد کنید. همچنین می‌توانید مخاطبان مشابهی ایجاد کنید تا بالقوه‌های جدیدی را هدف قرار دهید که ویژگی‌های مشترکی با طرفداران فعلی شما دارند.

و با آخرین عرضه تبلیغات متا، می توانید به طور خاص افرادی را هدف قرار دهید که قبلاً محتوای شما را در هر دو شبکه درگیر کرده اند.

تصویری از گزینه های ایجاد مخاطب سفارشی در مدیر تبلیغات متا.  گزینه ها شامل ایجاد مخاطبین سفارشی بر اساس داده های آپلود شده، ترافیک وب سایت، فعالیت برنامه و تعامل است.

به عبارت دیگر، این ابزارها به شما این قدرت را می‌دهند که از تعاملات ارگانیک برای تبدیل‌های بیشتر سرمایه‌گذاری کنید.

داده های خود را کنترل کنید و نتایج را اندازه گیری کنید

موضوع مشترک بین ترکیب استراتژی های اجتماعی پولی و ارگانیک، داده است.

مهم نیست که چگونه آن را برش می دهید، تبلیغات اجتماعی می توانند گران شوند. به خاطر ROI خود، به نفع شماست که نبض ثابتی در داده های اجتماعی خود قبل، در حین و بعد از کمپین های پولی خود داشته باشید.

توجه به معیارها تضمین می کند که استراتژی رسانه های اجتماعی پولی شما در هماهنگی با رویکرد ارگانیک برند شما کار می کند. دقیقاً به همین دلیل است که گزینه‌های گزارش سفارشی Sprout یک تغییر بازی برای برندها هستند. از آن برای ارتقای معیارهایی که برای استراتژی شما مهم هستند در یک گزارش واحد و آسان برای تفسیر استفاده کنید.

تصویری از سازنده گزارش سفارشی در Sprout Social.  این گزارش یک جدول خلاصه عملکرد را نشان می‌دهد که معیارهایی از جمله برداشت‌ها، تعاملات و کلیک‌های پیوند پست را نشان می‌دهد.

اجتماعی ارگانیک و پولی دست به دست هم می دهند

به جای اینکه به آن به عنوان “رسانه های اجتماعی ارگانیک در مقابل پولی” فکر کنید، سعی کنید به دنبال راه هایی باشید که یکی از استراتژی ها می تواند از استراتژی دیگر پشتیبانی کند. به این ترتیب می‌توانید به آنچه که بهترین نتایج را برای برندتان می‌آورد، برسید.

البته، دو برابر کردن استراتژی ها به معنای دو برابر شدن معیارها است. از این الگوی تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی برای پیگیری تلاش های خود استفاده کنید. این یک دید پرنده از عملکرد شما ارائه می دهد تا بتوانید به راحتی آن را به اهداف تجاری مرتبط کنید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین زمان برای ارسال پست در یوتیوب در سال 2023 چه زمانی است؟
نوشتهٔ بعدی
چگونه یک صفحه تجاری فیس بوک بسازیم

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.