Best Social Media Marketing Books featured image

10 بهترین کتاب بازاریابی رسانه های اجتماعی که باید در ادامه بخوانید

Rate this post

دوست دارید کمی مطالعه کنید؟ اگر به دنبال کتاب های بازاریابی شبکه های اجتماعی، در اینجا لیستی از مواردی است که باید در نظر بگیرید – از استراتژی رسانه های اجتماعی تا نکات اجرایی عملی برای پلتفرم های مختلف.

صبر کنید، آیا کتابی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود منسوخ نمی شود؟

رسانه های اجتماعی یک جانور همیشه در حال تغییر هستند. همه ما این را می دانیم. مثلا چه کسی اسنپ چت را به خاطر می آورد؟ حتی اگر نحوه مصرف محتوا را تا حد زیادی متحول کرد، با «عکس‌های فوری» 15 ثانیه‌ای (اکنون Stories یا TikToks) که فقط 24 ساعت زنده هستند. بله، نوشتن کتاب در مورد چیزی که ممکن است وقتی بالاخره کسی آنها را بخواند دیگر به روز نباشد، سخت است.

بنابراین، چرا باید کتابی در زمینه بازاریابی رسانه های اجتماعی بخوانید؟ خوب، با تغییر مدام مکانیک پلتفرم، اصول اصلی ایجاد جوامع برند در رسانه های اجتماعی تقریباً یکسان می ماند.

چگونه محتوایی ایجاد می کنید که بچسبد؟ چگونه مردم را به سمت برند خود در رسانه های اجتماعی جذب می کنید و آنها را در روایت خود مشارکت می دهید؟ یا، چگونه سود واقعی برند خود را از حضور در رسانه های اجتماعی اندازه گیری می کنید؟ این چیزها زیاد تغییر نمی کند. و درک آنها پایه و اساس یک استراتژی موفق رسانه های اجتماعی است.

و هنگامی که مستقیماً به سمت اجرا می‌رویم (مانند پست کردن و ایجاد TikToks)، ممکن است آنچه را که واقعاً می‌خواهیم برای کسب‌وکار خود با استفاده از رسانه‌های اجتماعی به دست آوریم (که من احساس می‌کنم هنوز هم اغلب چنین است) را از دست بدهیم.

پس بیایید نگاهی به برخی از آنها بیاندازیم بهترین کتاب های بازاریابی شبکه های اجتماعی خواندن آن به شما کمک می‌کند تا به تعامل با رسانه‌های اجتماعی، نحوه کارکرد آن و اینکه کسب‌وکارتان چگونه می‌تواند سودمند باشد، برسید.

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. و این دقیقاً همان کتابی است که شما را چند قدم به عقب می برد و به شما امکان می دهد به تصویر بزرگتر نگاه کنید.

این کتاب صرفاً در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی نیست. به علاوه، 20 ساله است – اما به هیچ وجه منسوخ نشده است. در مورد تغییرات اقتصادی و رفتاری در جامعه صحبت می کند که به شدت بر بازاریابی دیجیتال امروزی (و سایر بخش های زندگی ما) تأثیر می گذارد. اگر می‌خواهید بدانید بازاریابی آنلاین و رسانه‌های اجتماعی فراتر از نکات فنی چگونه کار می‌کنند، واقعاً ارزشمند است.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - نقطه عطف

چه زمانی آن را بخوانید:

زمانی که می‌خواهید زمینه وسیع‌تری از نحوه عملکرد رسانه‌های اجتماعی به دست آورید و درک کنید که چگونه ایده‌ها روندهایی را شکل می‌دهند که بعداً گسترش می‌یابند، چه چیزی باعث می‌شود مردم – مشتریان شما – و چگونه به آن در بازاریابی خود رسیدگی کنید.

از رسانه های اجتماعی خود در برابر نظرات توهین آمیز و هرزنامه ها محافظت کنید

از رسانه های اجتماعی خود در برابر نظرات توهین آمیز و هرزنامه ها محافظت کنید

به طور خودکار نظرات حاوی هرزنامه را در زیر پست ها و تبلیغات ارگانیک خود پنهان یا حذف کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

نگاه گسترده‌تر دیگری به ساخت برند در عصر رسانه‌های اجتماعی. این کتاب شامل نگاهی استراتژیک به رسانه های اجتماعی و توصیه های عملی در مورد هدایت آن برای برند شما است.

در مورد مواردی مانند تجزیه و تحلیل رقابتی، بازاریابی محتوا، ابزارها و الگوریتم های رسانه های اجتماعی، بازاریابی تأثیرگذار، تا هوش مصنوعی و چت بات ها صحبت می کند. اساساً، همه چیزهایی که برای پشتیبان گیری از استراتژی رسانه های اجتماعی خود باید بدانید.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - پایان بازاریابی

چه زمانی آن را بخوانید:

هنگامی که به دنبال تصویر بزرگ و همچنین مثال‌ها و تاکتیک‌های عملی و واقعی هستید که می‌توانید در پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید.

اگر متوجه شدید که “چطور بالاخره ویروسی شدم؟” این کتاب احتمالا برای شماست. بر اساس تحقیقاتی که نویسنده کتاب به آن اشاره کرده است، تبلیغات شفاهی عامل اصلی 20 تا 50 درصد تمام تصمیمات خرید است.

و این کتاب در توضیح نحوه انتشار دهان به دهان و چگونگی جلب توجه مردم با محتوای رسانه های اجتماعی خود بسیار عالی است.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - مسری

چه زمانی آن را بخوانید:

هر وقت سوال پاراگراف قبلی را از خود بپرسید. همچنین، زمانی که می‌خواهید محتوایی ایجاد کنید که به احتمال زیاد مطابق با عنوان کتاب، بر اساس برخی از پایه‌های محکم، به جای اینکه فقط با قوز کردن، انگشتان دست خود را کنار هم بگذارید و به بهترین‌ها امیدوار باشید، محتوایی ایجاد کنید.

وقتی صحبت از ایجاد محتوای رسانه‌های اجتماعی شد، اغلب احساس می‌کنم که این روزها یک مهارت بسیار دست کم گرفته شده است. منظورم این است که هر کسی می تواند این کار را انجام دهد، درست است؟ هر کسی می تواند، به شرطی که بداند چگونه آن را به کار ببرد. و کتابی که بیشتر در مورد آن به شما می گوید همین کتاب است.

این شامل یک چارچوب عملی است که می توانید از آن برای طوفان فکری و تولید ایده های محتوا برای پروفایل های رسانه های اجتماعی برند خود استفاده کنید.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - چارچوب سوخت محتوا

چه زمانی آن را بخوانید:

اگر متوجه شدید که دائماً می‌پرسید «چه چیزی را پست کنید»، این کتاب با نکات عملی در مورد ایجاد محتوای رسانه‌های اجتماعی بسیار مفید خواهد بود.

تولید ایده های محتوا یک چیز است. اما برجسته کردن آن محتوا برای مردم برای خواندن آن چیز دیگری است. به خصوص در مواقعی که همه جا مملو از محتوای رسانه‌های اجتماعی هستیم، برخی از ما در حال حاضر نسبت به بسیاری از آن‌ها (و مخصوصاً محتوای بی‌هوده و غیراصولی که به نظر می‌رسد برندها بی‌دقت به اطراف پرتاب می‌کنند) نابینا هستیم.

به همین دلیل است که به یک قلاب نیاز دارید – چیزی که فوراً توجه افراد را به خود جلب می کند و آنها را وادار به خواندن (یا تماشا) می کند. به عنوان مثال، این می تواند توصیف بسیار دقیقی از مشکلات سوزان مخاطب شما باشد. با مطالعه کتاب برندان کین درباره ایجاد قلاب های موثر بیشتر خواهید آموخت.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - نقطه قلاب

چه زمانی آن را بخوانید:

وقتی محتوای رسانه‌های اجتماعی شما (و هر محتوای بازاریابی، واقعاً) پایین می‌آید، بازدید یا کلیک کمی دارد و شما واقعاً نمی‌دانید چرا. همچنین، زمانی که می خواهید مهارت های نویسندگی و داستان سرایی خود را تقویت کنید و نه فقط برای بازاریابی.

هیچ کس بازاریابی را دوست ندارد که فقط در مورد برند صحبت کند. مردم از دانستن اینکه چه چیزی در آن برای آنها وجود دارد لذت می برند. و یکی از قوی‌ترین راه‌ها برای اطلاع از برندتان در عصر رسانه‌های اجتماعی، از طریق افراد دیگری است که می‌توانند بر تصمیمات خرید آنها تأثیر بگذارند. و این روزها، هر کسی می تواند تأثیرگذار باشد.

این کتاب دقیقاً در مورد آن صحبت می کند – تأثیر شخصی، تفاوت آن با کمپین های اینفلوئنسرهای پولی که شامل تأثیرگذاران مشهور هستند (یا اینطور است؟) و اینکه چه چیزی می تواند برای برند شما انجام دهد.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - همه افراد تأثیرگذار هستند

چه زمانی آن را بخوانید:

زمانی که در حال تهیه پیش نویس استراتژی تعامل در رسانه های اجتماعی خود هستید و به دنبال راه هایی برای استفاده از نفوذ مخاطبان خود برای ایجاد یک برند موفق هستید.

بسیار خوب، وقت آن است که مستقیماً از دهان کارآفرین چیزی واقعاً کاربردی داشته باشید. این کتاب معدن طلایی از استراتژی ها و تاکتیک ها در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی، محتوای ارگانیک و پولی، B2B و B2C است. در مورد ویدیو، ربات‌های چت، بازاریابی تأثیرگذار، استفاده مجدد محتوا صحبت می‌کند – واقعاً همه زمینه‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی که صاحب کسب‌وکار، کارشناس بازاریابی یا مدیر رسانه‌های اجتماعی باید در مورد آن‌ها بدانند.

و از آنجا که شامل پیوندهایی به منابع آنلاین است، می تواند برای مدت طولانی تری نسبت به یک کتاب کاغذی سنتی به روز بماند. به همین دلیل است که قطعاً یک منبع مفید در کتابخانه یک بازاریاب است.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - راهنمای نهایی بازاریابی رسانه های اجتماعی

چه زمانی آن را بخوانید:

هنگامی که در رسانه های اجتماعی تازه کار هستید و همچنین زمانی که می خواهید عمیق تر در آن بررسی کنید و درک کامل تری از نحوه استفاده از آن برای کسب و کار آنلاین خود به دست آورید.

آیا رئیس شما تا به حال به شما گفته است که “رسانه های اجتماعی نمی فروشند”؟ یا شاید این همان چیزی است که مدام با خود فکر می کنید؟ خوب، نمی‌خواهم فضول باشم، اما آیا سعی کرده‌اید نتایجی را که شرکتتان از رسانه‌های اجتماعی دریافت می‌کند اندازه‌گیری کنید و سپس عملکردتان را بهینه کنید؟

آره فکر کردم

همچنین، شاید شما باید این کتاب را بخوانید. به خصوص اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه رسانه های اجتماعی را با اهداف کلی بازاریابی خود هماهنگ کنید، از آن برای ارائه پشتیبانی بهینه از مشتری، اندازه گیری نتایج و موارد دیگر استفاده کنید. به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید از رسانه‌های اجتماعی برای پول خود استفاده کنید.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - roi رسانه های اجتماعی

چه زمانی آن را بخوانید:

اگر می‌خواهید پول رسانه‌های اجتماعی خود را عاقلانه خرج کنید و در واقع به جای تکیه بر معیارهای بیهوده برای خوشحال کردن رئیس خود (که به هر حال با رسانه‌های اجتماعی مانند یک عامل جدی درآمد رفتار نمی‌کند) آن را برای کسب‌وکارتان مفید کنید. آنها را سرزنش نکنید.)

گزارشات و تحلیل های عمیق رسانه های اجتماعی

گزارشات و تحلیل های عمیق رسانه های اجتماعی

گزارش های رسانه های اجتماعی را در چند ثانیه ایجاد کنید تا عملکرد رسانه های اجتماعی خود را تجزیه و تحلیل کنید. گزارش هایی را برای پروفایل های خود و رقبای خود ایجاد کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

همانطور که از نام خود پیداست، این کتاب بر جنبه عملی بازاریابی رسانه های اجتماعی، گام به گام و پلتفرم به پلتفرم، از جمله فیس بوک و اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب، توییتر، پینترست، و بله، تیک تاک (امتیاز جایزه برای نسخه 2022) تمرکز دارد. .)

با کاربرگ‌ها و دسترسی به ابزارهای رایگان، این کتاب یک راهنمای عالی برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی برای هر کسی است که احساس می‌کند باید دانش و درک خود از رسانه‌های اجتماعی را سازماندهی کند.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - کتاب کار بازاریابی رسانه های اجتماعی

چه زمانی آن را بخوانید:

وقتی در رسانه های اجتماعی متخصص نیستید (هنوز!) اما می خواهید آن را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید و گزینه های خود را مرور کنید. و همچنین، زمانی که مسیر خود را به عنوان یک بازاریاب رسانه‌های اجتماعی آغاز می‌کنید و می‌خواهید همه چیزهای (عملی) در مورد آن، از جمله محتوا، تبلیغات، سئو، ویدیو و موارد دیگر را بدانید.

گردآوری با کتاب دیگری که بر موضوع تعامل با مشتری تمرکز دارد. این کتاب به بررسی مکانیزم ایجاد هواداری و استفاده از آن در زمینه بازاریابی یک برند و محصولات آن می‌پردازد. همچنین شامل مصاحبه با بنیانگذاران استارت آپ، کارآفرینان، و انواع صاحبان کسب و کار برای مثال های واقعی است.

بهترین کتاب های بازاریابی رسانه های اجتماعی - فنوکراسی

چه زمانی آن را بخوانید:

زمانی که به الهام بازاریابی رسانه های اجتماعی نیاز دارید – و آن چیزی که واقعاً می توانید در کسب و کار خود اعمال کنید. به خصوص اگر به دنبال راه‌های جدیدی برای تبدیل مشتریان به حامیان برند هستید، حتی اگر در یک صنعت به ظاهر غیر هیجان‌انگیز هستید (مثلاً!)

علاوه بر دانش، ابزار مناسب را برای خود تهیه کنید

شما می توانید همه را بخوانید بهترین کتاب های بازاریابی شبکه های اجتماعی، اما در واقع انجام هر روز رسانه های اجتماعی است که به شما امکان می دهد آن دانش را در زمینه کسب و کار خود تأیید کنید. و چیزی که به اعمال تئوری و تأیید نتایج کمک می کند، دریافت ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی مناسب برای روزمره شماست.

و یکی از آنها NapoleonCat است، با چندین ویژگی برای کمک به شما:

  • محتوای چسبناکی را ایجاد و منتشر کنید/برنامه‌ریزی کنید که آماده ویروسی شدن است.
  • با از دست دادن هیچ نظر یا پیامی از پروفایل های رسانه های اجتماعی خود، خدمات بهتری را برای مشتریان رسانه های اجتماعی ارائه دهید.
  • عملکرد خود و رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا راه های جدیدی برای بهبود بازگشت سرمایه در رسانه های اجتماعی خود بیابید.
  • و برخی از کارهای تکراری را خودکار کنید، بنابراین زمان بیشتری برای استراتژی و خلاقیت در این فرآیند خواهید داشت.

و می توانید ابتدا آن را به مدت 14 روز امتحان کنید و ببینید که چگونه پیش می رود.

خواندن و به کار بردن این دانش در عمل مبارک!

بازاریابی رسانه های اجتماعی آسان تر شد

بازاریابی رسانه های اجتماعی آسان تر شد

اتوماسیون، تجزیه و تحلیل، گزارش، برنامه ریزی و موارد دیگر. NapoleonCat را امتحان کنید و 90٪ از وقت خود را صرف کارهای بازاریابی کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

نوشتهٔ پیشین
چگونه از پست‌های همکاری اینستاگرام برای افزایش تعامل استفاده کنیم
نوشتهٔ بعدی
ایده های استوری اینستاگرام برای افزایش نرخ تعامل شما

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست