Useful Features Social Media Dashboards Must Have

10 ویژگی مفیدی که داشبورد رسانه های اجتماعی باید داشته باشند

Rate this post

طبق یک مطالعه اخیر، مدیران شبکه های اجتماعی بین 41 تا 59 ساعت در هفته کار می کنند که بیشتر از استانداردهای پذیرفته شده است.

اگر شما یک بازاریاب رسانه های اجتماعی هستید، وضعیت را از نزدیک می دانید.

با توجه به اینکه بازاریابی رسانه های اجتماعی چقدر پیچیده و طاقت فرسا شده است، بازاریابان رسانه های اجتماعی باید برای به دست آوردن نتایج به فناوری تکیه کنند.

اینجاست که استفاده از داشبورد رسانه های اجتماعی بسیار مهم است. اینها برای کمک به این زنبورهای پرمشغله طراحی شده‌اند که با ساده‌سازی وظایف، تجزیه و تحلیل داده‌ها و افزایش تعامل شما در رسانه‌های اجتماعی، بهره‌ورتر شوند.

گفتنی است، همه داشبوردهای رسانه های اجتماعی به یک اندازه طراحی نشده اند. آنها ممکن است در کاربر پسند بودن، طراحی و ویژگی ها متفاوت باشند.

سپس، چگونه یک مورد مناسب را برای کسب و کار یا مشتریان خود انتخاب می کنید؟

در این پست 10 ویژگی مهمی که هر داشبورد رسانه اجتماعی خوب باید داشته باشد را مورد بحث قرار خواهد داد.

اما، قبل از آن، اجازه دهید کمی روشن کنیم که چرا باید از آن استفاده کنید.

چرا باید از داشبورد رسانه های اجتماعی استفاده کنید؟

بیایید برخی از مزایای اصلی استفاده از داشبورد رسانه های اجتماعی را بررسی کنیم.

1. بهبود بهره وری

زمان برای بازاریابان رسانه‌های اجتماعی بسیار مهم است و داشبوردهای رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به آنها کمک کنند تا کارهای بیشتری را با کارایی بیشتر انجام دهند. شما می توانید چندین کار را خیلی راحت تر انجام دهید، زیرا چندین کانال اجتماعی را می توان در یک پلت فرم ساده ادغام کرد.

2. زمان بندی پست ها

با کمک داشبورد شبکه های اجتماعی، می توانید پست های خود را برای هفته به صورت انبوه در چندین کانال اجتماعی در عرض چند ساعت در صف قرار دهید. آنها را برنامه ریزی کنید و ابزار به طور خودکار آنها را منتشر می کند.

3. نظارت و پیگیری

داشبورد شبکه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند هشتگ ها، کلمات کلیدی، منشن ها و فعالیت های رقبا را در یک مکان نظارت و ردیابی کنید بدون رفتن به کانال های اجتماعی فردی

4. تجزیه و تحلیل داده ها

داشبوردهای رسانه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا با تجزیه و تحلیل داده های تحلیلی خود بر اساس آن، در صدر قرار بگیرید معیارهای کلیدی رسانه های اجتماعی شما تنظیم کرده اید. می توانید آن را با نوع مناسب نرم افزار CRM ادغام کنید تا داده ها را ذخیره سازی کنید. بینش های ترسیم شده می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات مبتنی بر داده های بیشتری بگیرید.

5. همکاری کنید

همکاری یک نیاز اولیه برای بازاریابی رسانه های اجتماعی است. وقتی مسئولیت ها بین افراد مختلف تقسیم می شود، داشبورد رسانه های اجتماعی می تواند به کاربران کمک کند تا کارآمدتر همکاری کنند و سردرگمی یا تاخیر را از بین ببرند.

اکنون که مزایای استفاده از داشبورد رسانه های اجتماعی را درک کردید، به 10 ویژگی ضروری که باید به آنها توجه کنید نگاهی بیاندازیم.

1. چندین پروفایل را مدیریت کنید

یکی از ویژگی‌های اساسی که همه داشبوردهای رسانه‌های اجتماعی باید داشته باشند، سازگاری با همه کانال‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین و دیگران است.

چگونه کمک می کند؟

فرض کنید می خواهید مخاطبان خود را در مورد بررسی دقیق Semrush که اخیراً منتشر کرده اید مطلع کنید. با کمک داشبورد رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید با یک کلیک پست‌هایی را در چندین کانال ایجاد و منتشر کنید.

مرتبط ترین کانال ها را برای کسب و کار خود انتخاب کنید و از داشبورد رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا تلاش های خود را روی آنها متمرکز کنید.

2. زمانبندی محتوای رسانه های اجتماعی

یک ابزار خوب داشبورد رسانه های اجتماعی باید به شما امکان ایجاد، سفارشی سازی و زمان بندی پست ها را در چندین کانال اجتماعی در مراحل ساده بدهد.

برای استفاده کامل از پلتفرم باید به دنبال این ویژگی های پیشرفته باشید.

در اینجا چیزی است که شما نیاز دارید.

 • زمانبندی انبوه: با استفاده از این، می توانید به سرعت ده ها پست را در چندین کانال برنامه ریزی کنید.
 • ویرایش برنامه: گاهی اوقات، می خواهید پست های برنامه ریزی شده را تغییر دهید تا پست های خاصی را اولویت بندی کنید. داشبورد رسانه های اجتماعی باید به شما اجازه دهد تا به راحتی جزئیات برنامه را ویرایش کنید و صف انتشار را تنظیم کنید.
 • زمان بندی مجدد محتوای همیشه سبز: اگر محتوای همیشه سبز دارید که ارزش چندین بار انتشار را دارد، داشبورد رسانه اجتماعی شما باید به طور خودکار به شما اجازه دهد که پست را در فواصل زمانی معینی بازنشر کنید.

با استفاده از این ویژگی قدرتمند در SocialPilot، Elevation Brands می‌تواند تعداد مشتریان خود را افزایش دهد و در نتیجه، سود خود را نیز افزایش دهد.

3. تقویم رسانه های اجتماعی خود را نمایش دهید

داشبوردهای رسانه های اجتماعی اساساً برای ارائه یک نمای کلی بصری از نحوه برنامه ریزی فعالیت های شما در چندین کانال طراحی شده اند. این اساساً تقویم رسانه های اجتماعی شما است.

تقویم رسانه های اجتماعی

یک ابزار خوب باید یک تقویم هفتگی را نمایش دهد که بیشتر به یک تقویم روزانه تقسیم می شود که حاوی پست های برنامه ریزی شده برای هر پلت فرم رسانه های اجتماعی با زمان بندی آنها است.همانطور که در این داشبورد توسط SocialPilot دیده می شود.

این یک ویژگی عالی برای منظم نگه داشتن محتوای شما است. اگر در برنامه‌تان شکاف‌هایی وجود دارد یا پست‌ها خیلی نزدیک به هم برنامه‌ریزی شده‌اند، می‌توانید به‌راحتی صف انتشار را ببینید و دوباره تنظیم کنید.

این می تواند به شما کمک کند اثربخشی کمپین های رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهید و تعامل بهتری را ایجاد کنید.

4. نظارت بر عملکرد کمپین

وقتی پست‌های شما زنده شد، شما به یک داشبورد رسانه اجتماعی خوب نیاز دارید تا به شما در نظارت بر چندین معیار عملکرد این پست ها کمک کند که می تواند به شما کمک کند. نرخ تبدیل خود را بهبود بخشید.

اندازه گیری عملکرد کمپین شما برای درک موفقیت آمیز بودن آن مهم است. تنها در صورتی می توانید بازده سرمایه گذاری (ROI) خود را محاسبه کنید که عملکرد کمپین را اندازه گیری کنید.

علاوه بر این، این اندازه گیری می تواند به اطلاع رسانی تصمیمات بازاریابی آینده شما کمک کند تا بتوانید از بودجه بازاریابی خود استفاده بهتری کنید.

سرانجام، اندازه گیری منظم عملکرد کمپین می تواند به شما کمک کند تا بینش هایی را بدست آورید که می توانید از آنها برای بهینه سازی کمپین خود استفاده کنید.

در اینجا برخی از معیارهای برتر وجود دارد که باید به طور منظم نظارت و پیگیری کنید.

 • نرخ مشارکت
 • رسیدن
 • کلیک های پیوند
 • تعداد سهام
 • نظرات
 • نام تجاری اشاره می کند
 • لایک و بازدید

5. CRM رسانه های اجتماعی

آیا میدانستید که داشبوردهای رسانه های اجتماعی می توانند برای تقویت رابطه شما با مشتریان فعلی و بالقوه خود استفاده شوند هم؟

درست است.

یک داشبورد رسانه اجتماعی خوب باید به عنوان CRM رسانه اجتماعی شما نیز عمل کند.

با استفاده از آن، می توانید به سرعت به نظرات، پرس و جوها و پیام های مستقیم از داشبورد پاسخ دهید. همچنین باید بتوانید پاسخ های خود را بر اساس قوانین از پیش تعیین شده خودکار کنید.

مشتری امروزی انتظار دارد که برندها در اولین فرصت به پیام ها و نگرانی های آنها پاسخ دهند.

عدم انجام این کار می تواند تجربه آنها را مختل کند و ممکن است باعث شود که تجارت با شما را متوقف کنند. ولی وقتی با CRM سریع به آنها پاسخ می دهید، اعتماد آنها را جلب می کنید و همچنین نشان می دهید که به آنها اهمیت می دهید. و به همین دلیل است که یک CRM اجتماعی ضروری است.

6. گوش دادن اجتماعی

گوش دادن اجتماعی یک تکنیک قدرتمند برای درک احساسات مشتری و مخاطب است.

به همان اندازه که نظارت بر تعامل مستقیم با کاربران مهم است، همچنین باید به شدت مکالمات پیرامون برند و محصولات یا خدمات خود را زیر نظر داشته باشید.

داشبورد رسانه‌های اجتماعی که انتخاب می‌کنید باید بتواند اشاره‌های برچسب‌گذاری شده و بدون برچسب برند شما را ردیابی کند و به شما کمک کند آن مکالمات را ببینید.

در کنار این، شما باید بتوانید چندین کلمه کلیدی یا عبارات مربوط به جایگاه، منطقه یا حتی رقبای خود را ردیابی کنید تا احساسات مشتری را در اطراف آنها بسنجید. این می تواند در ایجاد شهرت و اعتبار برند مثبت در رسانه های اجتماعی بسیار مفید باشد.

7. تجزیه و تحلیل عمیق ارائه کنید

تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی بسیار بیشتر از ردیابی لایک ها، اشتراک گذاری ها یا منشن ها است.

برای اینکه واقعاً از داده ها به نفع خود استفاده کنید، باید عمیقاً در تجزیه و تحلیل فرو بروید، و داشبورد رسانه های اجتماعی که انتخاب می کنید باید به طور جامع به شما کمک کند.

فیس بوک آنالیز

شما باید بتوانید معیارهایی مانند فالوورهای جدید، پست های با عملکرد برتر، بهترین زمان برای ارسال پست، نمایش صفحات، سرنخ های تولید شده و موارد دیگر را در زمان واقعی برای ایجاد کمپین های بسیار هدفمند ردیابی کنید.

با استفاده از این داده ها، می توانید تجزیه و تحلیل دقیقی برای هر کانال اجتماعی انجام دهید، مانند مقایسه فالوورهای اینستاگرام در مقابل فالوورها، زمان مشاهده YouTube و غیره.

اکنون، به یاد داشته باشید که معیارهای فیس بوک شما ممکن است با معیارهای توییتر یا یوتیوب متفاوت باشد. بنابراین باید هنگام مقایسه آنها را عاقلانه انتخاب کنید.

8. داده های جمعیت شناختی مخاطب را ضبط کنید

داشبورد رسانه‌های اجتماعی که انتخاب می‌کنید باید یک قدم فراتر رفته و به شما کمک کند داده‌های جمعیتی مخاطب را برای هر مشتری شناسایی کنید.

برخی از معیارهای کلیدی عبارتند از:

 • تعداد فالوورهای جدید
 • سن
 • جنسیت
 • منطقه/کشور
 • دستگاه استفاده شده
 • زمانی که آنها فعال هستند

چنین داده هایی به شما کمک می کند تا بینش دقیقی از مخاطبان هدف مشتری خود داشته باشید و این می تواند به شما کمک کند کمپین هایی ایجاد کنید که می توانند بر آنها تأثیر بهتری بگذارند.

9. با تیم خود همکاری کنید

این ویژگی برای آژانس های رسانه های اجتماعی حیاتی است. از آنجایی که کاربران مختلف روی چندین پروژه کار می کنند، داشبوردهای رسانه های اجتماعی که در نظر می گیرید باید به آن ها اجازه دهند تا در پروژه ها در سطح پیشرفته همکاری کنند.

با تیم خود همکاری کنید

برای بهینه سازی گردش کار و لذت بردن از همکاری یکپارچه، tپلتفرم او باید به آنها اجازه دهد تا داشبوردهای متعددی ایجاد کنند، تقویم‌ها را در زمان واقعی به اشتراک بگذارند و همه را در مورد جزئیات کمپین به‌روز نگه دارند.

چنین داشبورد رسانه‌های اجتماعی تضمین می‌کند که تیم‌ها می‌توانند در زمان معین به چیزهای بیشتری دست پیدا کنند.

10. گزارش های غنی تولید کنید

تولید گزارش های بازاریابی رسانه های اجتماعی با توجه به پیچیدگی آنها می تواند زمان بر باشد.

اگر داشبورد رسانه‌های اجتماعی شما می‌تواند به شما کمک کند تا گزارش‌های آموزنده و جذابی مانند گزارش‌های فروش ایجاد کنید، هیچ چیز شبیه آن وجود ندارد!

داشبورد رسانه های اجتماعی جامد باید به شما امکان دهد گزارش های خود را سفارشی کنید، گزارش هایی را برای هر کانال ایجاد کنید، و یک تجزیه و تحلیل مقایسه ای ارائه دهید تا مشتریان خود را در مورد تمام تلاش ها و دستاوردهای خود به وضوح آگاه کنید.

برای انتخاب داشبورد رسانه اجتماعی مناسب آماده هستید؟

اکنون می دانید چه چیزی را در داشبورد رسانه های اجتماعی جستجو کنید تا مطمئن شوید که به اهداف شما کمک می کند.

در حالی که اکثر داشبوردهای رسانه های اجتماعی دارای برخی ویژگی های استاندارد هستند، چیزی که آنها را متمایز می کند ویژگی های پیشرفته ای است که ارائه می دهند.

به‌عنوان یک بازاریاب یا یک آژانس رسانه‌های اجتماعی، باید به سراغ آژانسی بروید که ویژگی‌های مورد نیاز شما را ارائه می‌دهد، می‌تواند ابزارهای بازاریابی دیجیتال شما را تکمیل کند، و همچنین متناسب با بودجه شما باشد.

به عنوان مثال، SocialPilot دارای ویژگی‌های بسیاری مانند تقویم رسانه‌های اجتماعی، زمان‌بندی انبوه، صندوق ورودی اجتماعی، اتصال به بیش از ۵۰ حساب و زمان‌بندی پست‌ها و موارد دیگر است. همه اینها آن را به ابزاری ضروری برای هر بازاریاب رسانه های اجتماعی تبدیل می کند.

پیش بروید و چندین داشبورد رسانه های اجتماعی را بر اساس ویژگی هایی که من در مورد آن صحبت کردم تجزیه و تحلیل کنید و انتخاب عاقلانه ای داشته باشید.

نوشتهٔ پیشین
6 نکته باورنکردنی Pinterest برای تجارت الکترونیک برای افزایش فروش شما
نوشتهٔ بعدی
چگونه از هشتگ ها برای افزایش 20 برابری دسترسی ارگانیک اینستاگرام خود استفاده کردم

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست