Lead Magnet featured image

11 مثالی که باید امتحان کنید!

Rate this post

آیا می دانید: میانگین زمان صرف شده در اینستاگرام 28 دقیقه است. در آن مدت، شما آهنربای سرب می تواند تفاوت بین یک سرنخ موفق و یک فرصت از دست رفته باشد.

واقعیت جالب: هر سازنده محتوا، بازاریاب دیجیتال یا «مدیر تأثیرگذار» در اینستاگرام، لینکدین، توییتر یا یوتیوب تلاش می‌کند به این سؤال پاسخ دهد: چگونه می‌توانم مخاطب را از طریق استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود با موفقیت تبدیل کنم؟

زمانی که بازاریابان رسانه‌های اجتماعی برای رسانه‌های اجتماعی محتوا تولید می‌کنند، معمولا سفری را برای مخاطبان ترسیم می‌کنند. این سفر می‌تواند مخاطب را به کانال‌های اجتماعی، نمایه‌ها و حتی محتوای تولید شده توسط کاربر ببرد… با یک هدف. برای اینکه آن مخاطبان را به برند خود علاقه مند کنید و آنها را وادار کنید…

تا زمانی که نوع محتوا کاربر را به نمایه رسانه‌های اجتماعی شما می‌آورد، حلقه‌ها، پست‌ها یا چرخ و فلک‌های شما نه تنها باید با محتوای مشکل‌گشا در خدمت مخاطبان باشد، بلکه آنها را تشویق می‌کند تا درباره پیشنهادات داغ برند شما بیشتر بدانند.

درست مثل پروانه به شعله، آهنربای سرب می تواند مخاطبان شما را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کند و به طور قابل توجهی شانس شما را برای فروش یا حداقل کسب یک سرب ارزشمند افزایش دهد.

اما آهنربای سربی چیست؟ چگونه یکی را ایجاد کنیم؟ اصلاً چرا باید از آن استفاده کنید؟

این راهنما همه این موارد را پوشش می دهد … و بیشتر!


بازاریابی رسانه های اجتماعی آسان تر شد

اتوماسیون، تجزیه و تحلیل، گزارش، برنامه ریزی و موارد دیگر. NapoleonCat را امتحان کنید و 90٪ از وقت خود را صرف کارهای بازاریابی کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

دبلیوکلاه آهنربای سربی است؟

آ آهنربای سربی به کالا یا خدمات رایگانی اشاره دارد که به منظور جمع آوری اطلاعات تماس داده می شود و توسط بازاریابان برای ایجاد سرنخ های فروش استفاده می شود.

یک آهنربا مخاطبان شما را به سمت یک هدف خاص جذب می کند، معمولاً در ازای اطلاعاتی که برای اهداف بازاریابی مجدد استفاده می شود.

برای ساده تر، به این معنی است که یک آهنربای سرب به انتقال کاربران از مکان A به مکان B کمک می کند.

“آن را به عنوان یک اتوبوس مدرسه جادوی دیجیتال در نظر بگیرید، جایی که بلیط اطلاعات کاربر است، و مقصد هر محتوای مرتبطی است که کاربر را تشویق به خرید کند.”

چرا مهم است؟

هنگامی که محتوای رسانه های اجتماعی شما برای برند شما جذابیت و جذابیت ایجاد کرد، باید انگیزه بیشتری برای مخاطب فراهم کنید تا بر روی CTA شما (تماس برای اقدام) ضربه بزند و به مکان مورد نظر شما منتقل شود.

آ آهنربای سربی می تواند این انگیزه اضافی را با بودن نوعی محتوایی که برای کلیک بر روی CTA ارزش افزوده می دهد، فراهم کند.

آهنربای سربی چه چیزی می تواند باشد؟

یک آهن‌ربای سرب می‌تواند هر چیزی باشد، از یک مونتاژ آموزشی (در نظر بگیرید راکی) تا یک کتاب الکترونیکی، و هر چیزی در این بین، به شرطی که یک یا هر دو هدف اصلی خود را برآورده کند:

الف. برای سوق دادن کاربران رسانه های اجتماعی به سمت منبعی که آنها را ترغیب می کند تا دعوت به اقدام را انجام دهند (مثلاً بیشتر بدانید، ثبت نام کنید، اکنون بخرید، آزمایشی رایگان شروع کنید.

ب. ترغیب کاربران رسانه‌های اجتماعی به اشتراک‌گذاری (موافقانه) اطلاعات تماس خود برای اهداف بازاریابی مجدد (مثلاً از طریق خبرنامه یا پیشنهادات پیام)

در اینجا یک گرافیک کوچک زیبا وجود دارد که به شما کمک می کند اهداف اصلی یک آهنربای سربی را به خاطر بسپارید:

آهنربای سرب - اهداف یک آهنربای سربی

10 نمونه آهنربای سربی

در اینجا 10 نمونه از a آهنربای سرب… با نام‌های مستعار سرگرم‌کننده که می‌تواند به شما کمک کند در صورتی که رئیستان بخواهد بخندد، آنها را به خاطر بسپارید:

1. Call to Action (CTA): “کلاسیک”

این دکمه آزمایش شده و آزمایش شده ای است که بازدیدکنندگان وب سایت برای دسترسی به منابع، محصولات یا خدمات برند شما روی آن کلیک می کنند. «بیشتر بیاموزید»، «اکنون خرید کنید»، «اینجا را کلیک کنید» نمونه‌های کلاسیکی از یک فراخوان برای اقدام هستند که کاربران را به انجام یک عمل دلخواه هدایت می‌کنند.

2. صفحه فرود (ویژه): “مدل جلد”

اینجاست که آهنربای سرب شما توجه (و اطلاعات) ارائه شده توسط بازدیدکننده را با برجسته کردن ارزشمندترین محصولات و ویژگی های برند شما جلب می کند. در اینجا یک مثال عالی توسط Wix وجود دارد. (PS: یک پست وبلاگ می تواند به عنوان یک صفحه فرود نیز حساب شود!)

3. آموزش ویدیویی: “عکس فوری سریع”

برخلاف ویدیوی کامل بررسی محصول، آموزش‌های کوتاهی که نقاط فروش منحصر به فرد محصول/خدمت شما را ارائه می‌دهند، می‌توانند مخاطبان شما را جذب کنند، مانند این آموزش که توسط GetResponse ایجاد شده است.

4. وبینار: “مگنت سخنگو”

وبینارها به مخاطبان شما این فرصت را می دهد که محتوای ویدیویی جذاب را بررسی کنند و اغلب در یک جلسه پرسش و پاسخ سؤال بپرسند. یک نمونه عالی دیگر توسط Getresponse را بررسی کنید.

PS: اگر پس از رویداد زنده اولیه، آنها را به صورت درخواستی ارائه دهید، وبینارها می توانند برای ماه ها و حتی سال های آینده سرنخ ارائه دهند.

5. صفحه فرود (دردار): “جعبه پاندورا”

برخلاف یک صفحه فرود معمولی، این آهنربا از کاربران می‌خواهد فرمی را با نام، آدرس ایمیل و هر اطلاعات مرتبط دیگری پر کنند تا یک منبع را دانلود کنند. در صورتی که خدمات ثابتی ارائه دهد، مانند این خبرنامه عالی «ترندینگ صوتی» توسط دالیا، امتیاز جایزه.

6. کتاب الکترونیکی: «همه چیز را بدانید»

برخلاف وایت‌پیپرها که معمولاً داده‌های سنگینی دارند، کتاب‌های الکترونیکی برای خواندن آسان ایجاد می‌شوند و می‌توانند به عنوان راهنمای کمک به خوانندگان برای درک کامل موضوع عمل کنند. در اینجا لیست کاملی از کتاب های الکترونیکی بزرگ مرتبط با رسانه های اجتماعی توسط Social Media Today آمده است.

7. قالب های محتوا: “کد تقلب”

قالب های قابل ویرایش یک راه عالی برای اجتناب از کارهای پرهیجان و رفتن مستقیم به جزئیات هستند. (به من اعتماد کنید، من یک نویسنده هستم) مشابه وبینار، یک الگوی درخواستی می تواند یک تولید کننده سرنخ همیشه سبز باشد، مانند موارد زیر توسط HubSpot.

8. گواهینامه ها: “اثبات اجتماعی”

غافلگیر شدن؟ چه راهی بهتر از نشان دادن برندتان برای نشان دادن قابل اعتماد بودن و متمایز شدن از رقبا چیست؟ توصیه ها، زمانی که هر از گاهی استفاده شوند، می توانند قدرتمند باشند آهنربای سربی. در اینجا نحوه انجام این کار RecruitRockstars آمده است.

9. خبرنامه: “خواننده ثابت”

این یکی به تمام نقاط مناسب برخورد می کند. نه تنها یک منبع ثابت در اختیار کاربر قرار می دهد، بلکه با برخی تغییرات خلاقانه، می توانید کاری کنید که کاربران فعالانه منتظر ارتباط خبرنامه شما باشند، همانطور که سارا انجام داده است!

مگنت سرب - گزارش روند هفتگی

PS: الگوها، کتاب‌های الکترونیکی، خبرنامه‌ها یا وبینارها نیز می‌توانند به عنوان «رایگان» شناخته شوند و می‌توانند به عنوان یک منبع اضافی در ازای داده‌های رضایت کاربر (مانند آدرس ایمیل، اطلاعات تماس) ارائه شوند.

10. خدمات خودکار: “دستیار ربات”

اگر کاربر جذب سرویس خودکار شما شود، به احتمال زیاد کاربر بخواهد درباره بقیه برند شما اطلاعات بیشتری کسب کند. علاقه بیشتر → شانس بالاتر برای اولین تماس → شانس فروش بیشتر.

به عنوان مثال، آمار NapoleonCat به شما این امکان را می دهد که هر کشوری را در جهان انتخاب کنید تا جمعیت فعلی کاربران خود را در فیس بوک، اینستاگرام، مسنجر و لینکدین ببینید.

Lead Magnet - کاربران ig در آمار ایالات متحده آمریکا

11. خدمات دستی: “بالا و فراتر”

یک برند همچنین می‌تواند ممیزی‌های بلادرنگ را به‌عنوان یک آهنربای سربی، که با یک مخاطب کوچک و خاص که به دنبال کمک سریع هستند واقعاً خوب کار می کند. به عنوان مثال، می توانید حسابرسی پروفایل 30 دقیقه ای را برای صاحبان مشاغل کوچک اینستاگرام ارائه دهید.

میو بگیر این بسیاری از کلمات و مفاهیم فانتزی برای به خاطر سپردن است، بنابراین در اینجا یک گرافیک سریع و آسان برای یادآوری نمونه های مختلف آهنربای سربی آورده شده است:

آهنربا سرب - نمونه هایی از گرافیک آهنربای سربی

چگونه آهنربای سربی خود را بسازیم

اکنون، اگر گربه‌ای خلاق هستید که می‌خواهید از بین مردم متمایز شوید، می‌توانید برند خود را ایجاد کنید. آهنربای سرببسته به منابع موجود و اهداف برند شما.

این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا آهن‌رباهای روشن و مؤثری ایجاد کنید که مخاطبان مناسب را از طریق رسانه‌های اجتماعی به سمت برند شما جذب کند.

  1. چه کسی خود را بشناسید: با شناسایی واضح مخاطبان هدف خود، می توانید یک آهنربای اصلی ایجاد کنید که به علاقه مندی ها و علایق مخاطبان شما اشاره دارد.
  2. شما را می شناسید: چه چیزی برند شما را متمایز می کند؟ چه چیزی باعث می شود برند شما قابل تشخیص باشد؟ پس از دریافت این پاسخ ها، مطمئن شوید که عناصر، رنگ ها، فونت ها و تصاویر مارک دار را به آهنربای اصلی خود اضافه کنید.
  3. مسیر را بشناسید: زمانی که مخاطب روی آهنربای اصلی شما کلیک کند، گام بعدی چه خواهد بود؟ یک مسیر منسجم ایجاد کنید که به سفر مشتری به سمت هدف شما ادامه دهد.

در اینجا تصویری وجود دارد که به شما کمک می کند به راحتی مراحل ایجاد آهنربای سرب خود را به خاطر بسپارید:

آهنربا سرب - مراحل ایجاد آهنربای سربی خود

نتیجه

همه چیز در مورد حفظ توجه مخاطبان است! آهنرباهای سربی به محتوای خود اجازه دهید تا مخاطبان را از پست رسانه اجتماعی شما به یک مکان استراتژیک برساند، که در آن از پیشنهاد و انگیزه منحصر به فرد برند خود برای جذب مخاطب استفاده می کنید.

اکنون می‌دانید که آهن‌رباهای سرب در کانال‌های اجتماعی چگونه کار می‌کنند، و نمونه‌هایی از مارک‌های رسانه‌های اجتماعی را در زمان واقعی مشاهده کرده‌اید که با موفقیت از آن‌ها استفاده می‌کنند.

حالا چی؟ دنیای (دیجیتال) بیرون است برای گرفتن!

سوار اتوبوس مدرسه جادویی شوید و از آنها استفاده کنید آهنرباهای سربی تا محتوای اصلی خود را با رشد نام تجاری خود از طریق رسانه های اجتماعی هماهنگ کنید.

از رسانه های اجتماعی خود در برابر نظرات توهین آمیز و هرزنامه ها محافظت کنید

از رسانه های اجتماعی خود در برابر نظرات توهین آمیز و هرزنامه ها محافظت کنید

به طور خودکار نظرات حاوی هرزنامه را در زیر پست ها و تبلیغات ارگانیک خود پنهان یا حذف کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

نوشتهٔ پیشین
چگونه یک آژانس بازاریابی رسانه های اجتماعی راه اندازی و رشد کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
6 نکته شگفت انگیز برای افزایش ترافیک وبلاگ خود

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست