Rate this post

در اواخر سال 2021، TikTok از مرز 1 میلیارد کاربر ماهانه عبور کرد و آن را به یکی از برنامه های مورد علاقه اینترنت تبدیل کرد. Gen Z TikTok را محبوب کرد، اما این برنامه به یک کانال چند نسلی تبدیل شده است که حتی تأثیرگذاران ارشد نیز وارد این فضا شده اند.

و با توجه به ترجیحات مصرف کننده به سمت ویدیوهای کوتاه مدت، تقاضا برای آژانس هایی که در بازاریابی TikTok تخصص دارند همچنان بالاست. در این مقاله، ما از طریق مطالعات موردی از برترین آژانس‌های بازاریابی TikTok تأیید شده قدم می‌زنیم تا نشان دهیم که آنها چگونه از TikTok برای رشد برندهای مشتریان خود استفاده می‌کنند و یک مورد تجاری برای آژانس‌های بیشتری ایجاد می‌کنند تا خدمات خود را گسترش دهند.

5 آژانس بازاریابی برتر TikTok (با مطالعات موردی)

قبل از شروع، در اینجا یک نکته وجود دارد: با نگاهی به فهرست راهنمای شرکای بازاریابی رسمی TikTok، از آژانس هایی که قبلاً به TikTok منشعب شده اند، بیاموزید. فهرست شامل طیف وسیعی از آژانس های بازاریابی و شرکت های دیگر است که خدمات متنوعی از جمله خدمات محبوب مانند خدمات خلاقانه، تجاری، صدا و مدیریت کمپین ارائه می دهند.

برای محدود کردن تحقیقات شما، فهرستی از بهترین آژانس‌های بازاریابی TikTok ایجاد کرده‌ایم و نحوه رویکرد آنها به ایجاد کمپین‌های موفق با مشتریان را به اشتراک می‌گذاریم:

1. بایت / بخش

انها چه کسانی هستند: Byte/Dept یک آژانس فناوری بازاریابی مستقر در لندن، نیویورک و برلین است. Byte در فوریه 2021 توسط Dept خریداری شد.

آنها خدمات مختلفی را برای خدمات تحلیلی، فناوری، خلاقانه و رسانه ای ارائه می دهند. برخی از نمونه‌های خدمات بایت شامل ایجاد ربات چت و واقعیت افزوده است. آنها یک شریک رسمی لنز اسنپ چت نیز هستند.

مطالعه موردی: ASO

Byte/Dept با ASOS کار کرد تا اولین کمپین TikTok خرده فروش آنلاین مد بریتانیا را ایجاد کند. چالش مارک دار هشتگ #AySauce کاربران را تشویق کرد تا لباس های خود را در ایالات متحده و بریتانیا به نمایش بگذارند.

این کمپین سه هفته‌ای شامل صدای برند TikTok، تبلیغات درون‌فید، تجربه واقعیت افزوده تعاملی و استعدادهای متنوعی از جمله Holly H، برادران نفاتی، مایکل لی، جردن فیشر و لوک تروتمن از Love Island بود. .

کمپین #AySauce تنها در سه هفته منجر به 448000 ویدیوی کاربر و بیش از 1.2 میلیارد بازدید شد. این چالش نرخ تعامل برند را 15.79 درصد افزایش داد که بسیار بالاتر از معیارهای تعیین شده بود.

2. Incubeta

انها چه کسانی هستند: Incubeta یک آژانس بازاریابی دیجیتال بین المللی است که راه حل هایی از جمله مشاوره، خدمات رسانه ای و تولید خلاق ارائه می دهد.

مطالعه موردی: مبلمان فوق العاده

Fantastic Furniture یک خرده فروش استرالیایی است که برای مبلمان و ملافه مورد علاقه است. این برند می‌خواست از TikTok برای هدایت ترافیک به وب‌سایت خود و افزایش دسترسی به مخاطبان درگیرتر استفاده کند.

Fantastic Furniture با Incubeta برای ایجاد محتوای تأثیرگذار TikTok کار کرد. این آژانس با سازندگان محتوا @brookestyless و @georgieandzac برای ایجاد ویدیوهای تغییر اتاق DIY همکاری کرد. به لطف رویکردهای محتوای منحصربه‌فرد، Fantastic Furniture می‌تواند از این ویدیوهای حمایت‌شده برای دستیابی به مخاطبان جدید و جوان‌تر استفاده کند.

ویدیوهای TikTok همچنین برای تبلیغات تلویزیونی تغییر کاربری داده شدند، اما ثابت کردند که در پلتفرم اصلی خود مؤثرتر هستند. وقتی هر دو قسمت از محتوا مقایسه شدند، نرخ کلیک ویدیوهای TikTok 8 درصد بیشتر بود. خلاقیت TikTok با بالاترین عملکرد، نرخ بازدید چشمگیر 108٪ افزایش یافته است.

در مقایسه کنار هم، هزینه محتوای اینفلوئنسر به ازای هر کلیک 10 درصد کمتر از تبلیغات تلویزیونی بود که به Fantastic Furniture اجازه می‌دهد تا به مخاطبان هدف خود برسد و ترافیک بیشتری را به سایت خود هدایت کند در حالی که مقرون به صرفه است.

3. داش هادسون

انها چه کسانی هستند: دش هادسون که دفتر مرکزی آن در نوا اسکوشیا قرار دارد، یک شرکت نرم افزاری بازاریابی سرگرمی اجتماعی است. راه حل های دیجیتال و خلاقانه آنها به برندهای جهانی کمک می کند تا سرگرمی های اجتماعی و استراتژی های تجاری خود را بهینه کنند.

مطالعه موردی: مکه

خرده‌فروش زیبایی استرالیایی مکه می‌خواست محتوای بلندمدت و با کارایی بالا TikTok را شناسایی کند که به طور واقعی با مخاطبان فعلی و بالقوه خود ارتباط برقرار کند تا بازده بازگشت سرمایه آنها را افزایش دهد.

مکه با TikTok و Dash Hudson همکاری کرد تا کشش روند را بیاموزد و یک استراتژی محتوایی جامع و مبتنی بر داده برای کمپین‌های خلاقانه ارگانیک و پولی ایجاد کند.

خرده‌فروش زیبایی از بینش‌های TikTok Dash Hudson برای مشخص کردن سازندگان با بالاترین عملکرد و ستون‌های محتوا برای راهنمایی جهت ویدیوها استفاده کرد. آنها سپس از این اطلاعات برای اطلاع رسانی فرآیند تولید محتوای خود استفاده کردند.

با داده‌های داش هادسون، برندی که با استفاده از محتوای ارگانیک و پولی TikTok در یک کمپین کشف شد، بر موفقیت کلی آن تأثیر گذاشت.

پس از اولین کمپین های خود، مکه شاهد رشد باورنکردنی در چندین معیار از جمله فالوورها، بازدیدهای ویدیویی و تعامل بود. تعداد فالوورها 64 درصد افزایش یافت و خلاقیت ها به بیش از 12 میلیون بازدید رسید. حدود 147000 نامزدی نیز به دست آمد.

4. نهنگ

انها چه کسانی هستند: Whalar یک شرکت تجارت سازندگان برنده جایزه است که در استرالیا، آلمان، اسپانیا، ایالات متحده و بریتانیا مستقر است. آنها خدماتی از جمله مدیریت استعداد و مشارکت برند را ارائه می دهند.

مطالعه موردی: Chupa Chups

هدف Chupa Chups استفاده از TikTok برای ایجاد ارتباط تجاری قوی بین هالووین و برند اسپانیایی آب نبات چوبی برای مخاطبان جدید در بریتانیا بود.

Chupa Chups با Whalar برای ایجاد تبلیغات در طول فصل شبح وار شریک شد و نتیجه به طرز لذت بخشی وحشتناک بود. کمپین هالووین آن‌ها نمونه‌ای عالی از آنچه می‌تواند اتفاق بیفتد زمانی که محتوا به طور موفقیت‌آمیزی با یک جامعه یا موضوع قوی همسو می‌شود، ارائه می‌دهد: یادآوری نام تجاری 42.6٪ و تداعی برند 5.7٪ بود، که موفقیت کمپین را ثابت کرد.

5. VMG Digital

انها چه کسانی هستند: VMG Digital یک شرکت خدمات خلاق بین المللی است که در تبلیغات ویدئویی و محتوای ویدئویی با حمایت مالی تخصص دارد. آنها بر استفاده از دارایی های برند موجود برای محتوای تغییر کاربری یا بهینه سازی موبایل تمرکز می کنند و همچنین پشتیبانی کامل از بازاریابی را ارائه می دهند.

مطالعه موردی: سامسونگ

سامسونگ قصد دارد گلکسی Z Fold3 | جدید خود را معرفی کند Z Flip3 به Millennials و Gen Z در بازار ویتنام. این برند جهانی گوشی‌های هوشمند به دنبال آن بود تا در معرض دید خود قرار بگیرد و با نسل‌های جوان‌تر ارتباط برقرار کند تا نشان دهد تلفن تاشو جدیدشان چه دستاوردهایی دارد.

سامسونگ همراه با یک سری تبلیغات، یک چالش با نام تجاری هشتگ به نام #VuDieuGapMo (رقص تاشو) ایجاد کرد. سازندگان محبوب TikTok مانند @hoaa.hanassii برای دیده شدن بیشتر کمپین و تشویق کاربران به مشارکت استفاده شدند. برای تشویق بیشتر به مشارکت، سامسونگ شانس برنده شدن جوایزی از جمله Galaxy Z Flip3 را ارائه کرد.

نتایج این کمپین شگفت‌انگیز بود: تنها در دو هفته، #VuDieuGapMo به سریع‌ترین کمپین TikTok تبدیل شد که به ۱ میلیارد بازدید در ویتنام رسید. بیش از 259800 ویدیو برای این چالش ایجاد شد. از اکثر معیارهای این کمپین فراتر رفت و سامسونگ شاهد افزایش 14 درصدی فروش نسبت به هدف کمپین خود بود.

آژانس‌ها چه خدمات بازاریابی TikTok می‌توانند ارائه دهند؟

آژانس های بازاریابی TikTok معمولا خدماتی را ارائه می دهند که می توانند به دو دسته تقسیم شوند: استراتژی و ایجاد/اجرا محتوا. در اینجا خلاصه ای کوتاه از این دو آمده است:

استراتژی TikTok

آژانس‌ها می‌توانند به برندها در ایجاد یک استراتژی بازاریابی جامع TikTok کمک کنند. این می تواند شامل تعریف مخاطب و اهداف هدف، انجام تجزیه و تحلیل رقبا، اجرای تجزیه و تحلیل و گزارش باشد.

برای انجام این وظایف، معمولا آژانس ها از نرم افزار مدیریت رسانه های اجتماعی مانند Sprout Social استفاده می کنند. قصد ما این نیست که خودمان را بلند کنیم، اما یک شریک رسمی بازاریابی TikTok هستیم. و ما یکی از تنها شرکت های نرم افزار مدیریت رسانه های اجتماعی هستیم که ادغام TikTok را ارائه می دهیم. شما می توانید از ابزارهای مدیریتی TikTok Sprout Social برای مدیریت، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی کمپین خود استفاده کنید.

همراه با زمان‌بندی ویدیو، می‌توانید نظرات را در صندوق ورودی هوشمند ما مدیریت کنید و گزارش‌های تحلیلی آماده ارائه را به اشتراک بگذارید.

ایجاد و اجرای محتوای TikTok

آژانس‌ها همچنین می‌توانند به مدیریت کامل محتوا و اجرای کمپین کمک کنند. در کنار تولید ویدیو، این می تواند شامل ایجاد مشارکت با سازندگان محتوا و تأثیرگذاران باشد.

همچنین انواع مختلفی از آژانس‌های راه‌حل‌های تجاری TikTok وجود دارد که می‌توانند به مشتریان خود ارائه دهند، مانند استراتژی‌های پولی با استفاده از تبلیغات TopView و In-Feed، یا استراتژی‌های تعامل با استفاده از اثرات مارک و چالش‌های هشتگ.

مراحل بعدی برای آژانس های بازاریابی TikTok

اگر آژانسی هستید که به دنبال رشد خدمات فعلی هستید، گسترش پیشنهادات خود به بازاریابی TikTok با توجه به محبوبیت و اثربخشی آن مکان عالی برای شروع است.

و اگر می‌خواهید یک تجربه عملی داشته باشید تا درباره اینکه چگونه Sprout می‌تواند به مدیریت و تجزیه و تحلیل کمپین‌های جدید شما کمک کند، برای یک دوره آزمایشی رایگان یک ماهه ثبت‌نام کنید.