5/5 - (1 امتیاز)

TikTok که در ابتدا به عنوان یکی دیگر از کانال های رسانه های اجتماعی احمقانه تلقی می شد، در ادامه انقلابی در بازاریابی رسانه های اجتماعی ایجاد کرد و جهان را در طوفان فرو برد. توانسته است شیوه کشف محصولات و فروشگاه های مردم را متحول کند و تأثیر قابل توجهی بر مشتریان در سراسر جهان داشته باشد.
بنابراین، آیا می توانید یکی یا دیگری را انتخاب کنید؟

با داشتن شهرت به عنوان یک پلتفرم رسانه اجتماعی سرگرم کننده و معمولی با همه آن روندهای دیوانه کننده TikTok، مدت زیادی را با Gen Z و مخاطبان هزاره جوان تر مورد توجه قرار داده است. اما چیزی که جای تعجب دارد این است که حتی برندها نیز به همین دلیل به این پلتفرم علاقه مند شده اند.

برندهای معروفی مانند نایک، وست الم و غیره شروع به پذیرش جنبه خام محتوای TikTok کرده‌اند. این عوامل بر اساس نظرسنجی منتشر شده توسط Statista در نوامبر 2021 کمک کرده است که TikTok در بین پنج پلتفرم رسانه اجتماعی برتر با بیشترین بازگشت سرمایه (ROI) قرار گیرد.

با این حال، “ROI بالا” به معنای “آسان” نیست. ترندهای TikTok با سرعت رعد و برق، شبیه به آنچه در دنیای مد وجود دارد، وارد و خارج می شوند. بنابراین، همراهی با آخرین روندهای TikTok بسیار مهم می شود.

بنابراین، اجازه دهید کمی در این مورد روشن کنیم.

اهمیت ترندهای TikTok برای بازاریابی

یک روند TikTok می تواند یک هشتگ، صدا، رقص یا “چالش” یا مجموعه ای از ویدئوهای کوتاه باشد که با استفاده از هشتگ ها، آهنگ ها یا جلوه های صوتی محبوب گروه بندی می شوند. گاهی اوقات، نحوه ویرایش یک پست نیز می تواند یک روند باشد.

یکی از دلایل اصلی تبدیل TikTok به یکی از خلاق‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی این است که روندهای جدید هر روز ظاهر می‌شوند. از این رو، برای ایجاد ویدیوهای TikTok که با مخاطبان شما طنین انداز می شود، باید به آنچه در TikTok ترند است توجه کنید.

انجام بازاریابی TikTok فقط به صورت پاره وقت خطر تاریخ گذاری محتوای مارک شما را تنها پس از چند روز دارد، بنابراین برندهایی که به دنبال استفاده از این برنامه هستند باید مطمئن باشند که زمان و منابع مورد نیاز آن را اختصاص می دهند.

چرا گرایش های TikTok برای بازاریابی خوب هستند؟

زیرا…

  • گرایش های TikTok خلاقیت را به حداکثر می رساند. آنها به موقعیت کسب و کار شما به عنوان کاربر پسند و آسان برای برقراری ارتباط کمک می کنند.
  • الگوریتم TikTok به گونه ای برنامه ریزی شده است که به ویدیوهای پرطرفدار اولویت می دهد. بنابراین با درگیر شدن با روندهای TikTok، می توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید و بازدیدها و تعامل بیشتری کسب کنید.
  • روندهای TikTok ساده ترین راه برای افزایش اعتبار نام تجاری شما هستند، زیرا به رشد مخاطبان شما کمک می کنند و از رقبای خود جلوتر می مانند.

6 روند TikTok برای تقویت محتوای ویدیوی اجتماعی شما

ما فهرستی از شش روند برتر TikTok در سال 2023 را گردآوری کرده‌ایم تا به برند شما کمک کنیم جایگاه خود را ایجاد کند و جامعه شما را بسازد.

توجه داشته باشید: همانطور که قبلا ذکر شد، روند TikTok به سرعت تغییر می کند. در این پست وبلاگ، برخی از تاکتیک‌ها و روندهای همه‌منظوره همیشه سبز را شناسایی کرده‌ایم که برند شما می‌تواند از آن استفاده کند. با این حال، اگر می‌خواهید حسی از آنچه در TikTok وجود دارد، بدانید، باید از TikTok استفاده کنید. هیچ راه حلی وجود ندارد!

1. کوک و دوئت در حال افزایش هستند

«Stitch» و «Duet» ویژگی‌هایی هستند که TikTok برای کمک به کاربران در معرض دید بیشتر توسعه داده است.

از ویژگی Stitch می توان برای تفسیر مجدد و افزودن به محتوای کاربر دیگر استفاده کرد و به شما امکان می دهد داستان های آنها را بسازید. این امکان را به شما می دهد تا صحنه هایی از ویدیوی کاربر دیگر را ادغام کرده و از آن در ویدیوی خود استفاده کنید.

TikTok Duet یک ویژگی سرگرم کننده است که به شما امکان می دهد در کنار یک ویدیوی دیگر فیلم بگیرید. می توانید ویدیوی خود را در کنار ویدیوی اصلی قرار دهید در حالی که هر دو به طور همزمان پخش می شوند; با این حال، این تنها در صورتی امکان پذیر است که اکانت اصلی Duets را فعال کرده باشد.

ویژگی‌های Stitch و Duet می‌توانند آگاهی از برند کسب‌وکار را به سطوح بسیار بالایی افزایش دهند و در نتیجه آن‌ها را در میان محبوب‌ترین – و همیشه سبز – روندهای TikTok قرار دهند.

استفاده از ویژگی “Duets” فرصتی عالی برای ایجاد محتوای منحصر به فرد در همکاری با سازندگان در سراسر پلتفرم است. “Duets” در اواخر سال 2020 به عنوان یک ویژگی در TikTok اضافه شد و جای تعجب نیست که یک ویژگی خلاقانه، جذاب و مشارکتی مانند این همچنان در سال 2022 روند داشته باشد.

در زیر نمونه‌ای از ویدیوی دوتایی TikTok را مشاهده می‌کنید.

2. آسیب پذیر بودن و سوژه های حساس صحبت کردن

انجام این کار می تواند مشکل باشد.

لمس موضوعات حساس، اگر ضعیف انجام شود، ممکن است بوی تلاش برای ایجاد همدردی مصنوعی بدهد، و سازندگان متهم به تظاهر به آسیب پذیری برای دریافت بازدید شده اند.

با این حال، همیشه نیاز واقعی به محتوای صادقانه در TikTok وجود دارد.

به اشتراک گذاشتن داستان‌های دشوار جسارت زیادی می‌طلبد، و افرادی که این کار را انجام می‌دهند کمتر احساس تنهایی می‌کنند و داستان‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. چنین ویدیوهایی اغلب پاسخ های بسیار مثبت و اطمینان بخشی دریافت می کنند.

ویدیوهای مربوط به سلامت روان، پذیرش بدن و غیره می‌توانند به ارتباط با جامعه شما کمک کنند، زیرا مردم می‌خواهند با به اشتراک گذاشتن اوج و پایین‌ترین سازندگان، معتبر باشند.

این را می توان بیشتر یک جنبش اجتماعی و کمتر یک جریان تلقی کرد. در هر صورت، چیز خوبی است.

با این حال، شما باید به برند و ارزش های خود وفادار بمانید، زیرا مردم به راحتی می توانند عدم اصالت را تشخیص دهند، که می تواند بر برند شما تأثیر منفی بگذارد.

بنابراین، این را جعل نکنید.

اگر داستانی معتبر و آسیب پذیر برای به اشتراک گذاشتن دارید، باید آن را بسازید. اما آسیب‌پذیری ساختگی می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد و شما را شلخته، جعلی و ارزان جلوه دهد.

موضوعات حساس به صحبت کردن

3. حرکت به سمت بازار آموزش

برنامه #LearnOnTikTok در سال 2020 برای ارائه طیف وسیعی از ویدیوهای آموزشی برای کمک به تسهیل یادگیری در طول قرنطینه COVID-19 آغاز شد. این برنامه علاوه بر دوره‌های آکادمیک، شامل ویدئوهایی در مورد نکات بهداشتی خواب، تمرینات ورزشی، طراحی گل و غیره است.

مشاغل متاثر از همه گیری این جلسات آموزشی، نکات و درس ها را ارائه کردند.

از این رو، این کلیپ‌ها نه تنها به‌عنوان منابع آموزشی برای کمک به مردم، بلکه به‌عنوان وسیله‌ای تبلیغاتی برای صاحبان کسب‌وکار عمل می‌کردند و با به اشتراک گذاشتن تخصص‌شان به ادامه فعالیت کسب‌وکارشان کمک می‌کردند.

روند #LearnOnTikTok همه انواع یادگیری را در بر می گیرد، از مهارت های خاص گرفته تا درس های زندگی، که ثابت می کند TikTok فقط یک پلت فرم سرگرمی نیست، بلکه به شما امکان می دهد در مورد جهان بیاموزید.

این روند این افسانه را که TikTok فقط سرگرمی احمقانه است، از بین می برد.

این ثابت می‌کند که TikTok می‌تواند یک پلتفرم عالی برای کسانی باشد که مشتاق یادگیری چیزهای جدید هستند و کسانی که می‌خواهند حس بیشتری از امکانات زندگی داشته باشند. این روند به شما این امکان را می دهد که تنها در چند ثانیه اطلاعات مفیدی را به دست آورید.

هشتگ #LearnOnTikTok با بیش از ۲۵۳ میلیارد بازدید از TikTok و همچنان در حال افزایش است، همچنان یکی از ترندهای برتر در سال ۲۰۲۳ است.

این به ما می‌گوید که ویدیوهای آموزشی فرصت‌هایی برای پلتفرم هستند و همچنین ثابت می‌کند که مردم همیشه اشتهای یادگیری چیزهای جدید را دارند.

درس تصویری

4. استفاده از هشتگ های متمرکز بر مصرف کننده

چیزی که چالش #TikTokMadeMeBuyIt به برندها آموخت این است که اگر آنها به یک تم ویدیویی محبوب TikTok بپردازند، حتی مجموعه ای به ظاهر تصادفی از محصولات می توانند ویروسی شوند و از قفسه ها خارج شوند.

این هشتگ تاثیر زیادی بر آگاهی از برند داشته و به افزایش فروش کمک می کند.

روند #TikTokMadeMeBuyIt باعث افزایش بازدید محتوای یک برند شده است و نرخ تبدیل را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. بسیاری از محصولات تحت این هشتگ پرطرفدار TikTok ویروسی می شوند و اینها فقط تعداد بازدیدهای توخالی نیستند – احتمالاً منجر به فروش می شوند.

هشتگ #TikTokMadeMeBuyIt بدون شک یکی از بهترین هشتگ هاست. با این حال، نقطه ضعف استفاده از چنین هشتگ محبوبی این است که بسیاری از کاربران و برندهای دیگر نیز از آن استفاده می کنند.

برای اطمینان از گم نشدن محتوایتان، می‌توانید از هشتگ‌های تکمیلی TikTok استفاده کنید که در کنار هشتگ #TikTokMadeMeBuyIt کار می‌کنند تا پست‌های خود را برای مخاطبان هدف در دسترس‌تر قرار دهید.

می توانید از هشتگ های خاص، هشتگ های مارک دار، هشتگ های خاص محتوا، هشتگ های خاص محصول و غیره استفاده کنید. اگر در ایجاد چیزی منحصر به فرد با مشکل مواجه هستید، می توانید از مولدهای هشتگ استفاده کنید.

مصرف کننده محور

5. قرار دادن چهره ای برای برند

اگر می‌خواهید مردم با برند شما ارتباط برقرار کنند، می‌توانید بینشی از فرهنگ شرکت خود ارائه دهید و چهره‌های واقعی و متنوع پشت نام تجاری خود را نشان دهید.

ایجاد یک ویدیو به سبک «پشت صحنه» برند شما را برای کاربران TikTok جذاب تر می کند.

کاربران TikTok به راحتی با یک برند معتبر ارتباط برقرار می کنند که می تواند بدون زحمت از طریق ویدیو سرگرم شود. این نوع محتوایی است که پتانسیل ویروسی شدن را دارد.

چنین ویدیوهایی به شدت در بین کاربران طنین انداز می شود زیرا آنها می خواهند کل سفر را ببینند، نه فقط مقصد را. آنها دوست دارند کل فرآیند را ببینند و اغلب این ویدیوها را سرگرم کننده، دوستانه و آرزومند می دانند – و مهمتر از آن، آنها را قابل ربط می دانند.

یک ویدیوی پشت صحنه این پتانسیل را دارد که به برند شما ابعاد بیشتری ببخشد. چنین ویدئوهایی برای آموزش ایده‌آل هستند و بینندگان احساس می‌کنند که چیزی منحصر به فرد دریافت می‌کنند.

قرار دادن نام تجاری

6. یافتن یک مخاطب تثبیت شده با مشارکت در خرده فرهنگ های TikTok

TikTok ارتباط با افراد همفکری را که علایق و علایق شما را به اشتراک می گذارند، آسان کرده است. افراد با جمعیت‌های مختلف می‌توانند بر روی علایق خاص پیوند بخورند و خرده فرهنگ‌های خود را ایجاد کنند که مکان‌های ضروری برای ابراز وجود هستند.

جایگاه های زیادی در TikTok وجود دارد و اکثر آنها دارای یک جامعه پررونق از کاربران فعال و فعال هستند که می توانید آنها را در زیر هشتگ مرتبط با موضوع انتخابی آنها پیدا کنید. با درگیر شدن در یکی از این خرده فرهنگ‌های TikTok، می‌توانید به سرعت مخاطبان ثابتی به دست آورید.

این موارد از مد TikTok گرفته تا بازی‌های ویدیویی TikTok، NFL TikTok، پیاده‌روی در TikTok را شامل می‌شود – فهرست بی‌پایان است. هر تعداد از این خرده فرهنگ ها می تواند با نیازهای برند شما مطابقت داشته باشد.

کار شما صرفاً با قرار دادن هشتگ آنها در هر ویدیویی که پست می کنید انجام نمی شود.

شما باید بتوانید با معتبر ساختن محتوای خود برای آن خرده فرهنگ خاص، مخاطب را متقاعد کنید که بخشی از آن خرده فرهنگ هستید.

شما باید از قبل تحقیق کنید، زیرا کاربران TikTok در تشخیص مارک های غیر معتبر خوب هستند. همچنین مهم است که بهترین زمان را برای پست گذاشتن در TikTok بر اساس عادات تعامل مخاطبان خود پیدا کنید.

به عنوان مثال، خرده فرهنگ “SkinTok” به عنوان منبع اصلی ژنرال Z برای همه چیزهای مرتبط با مراقبت از پوست ظاهر شده است. هشتگ‌های «#SkinTok» و «#SkinCare» نتایج مثبتی را برای برندها به همراه داشته است زیرا میلیاردها بازدید ایجاد کرده‌اند.

من فریاد میزنم

این همه محتوای سرگرم کننده را برای TikTok خود ایجاد کرده اید، اما در پیدا کردن زمان برای پست کردن آن با برنامه شلوغ خود مشکل دارید؟

با قابلیت برنامه ریزی رسانه های اجتماعی SocialPilot، می توانید محتوای خود را از قبل برنامه ریزی و زمان بندی کنید تا اطمینان حاصل کنید که مخاطب آن را در زمان مناسب می بیند.

تقویم SocialPilot

نتیجه

TikTok تازگی دارد که به سادگی غیرقابل اجتناب است و برند شما باید از این پلتفرم تازه و رو به رشد در استراتژی های بازاریابی خود استفاده کند.

هر برندی دوست دارد محتوایش مورد توجه قرار بگیرد و حتی در فضای مجازی منتشر شود. با این حال، برای رسیدن به آن نقطه، کار زیادی لازم است.

در واقع هیچ میانبری برای موفقیت وجود ندارد، اما برخی از روش‌های آزموده‌شده می‌توانند به شما شروع کنند.
استفاده از ترندهای همیشه سبز و ویروسی TikTok ممکن است بلیت طلایی برای برخی مشاغل در سال 2023 باشد. اگر در صدر روندهای بازاریابی TikTok در سطح برنامه و صنعت خود باشید، خود را برای افزایش قرار گرفتن در معرض نام تجاری آماده کرده اید. تعامل کاربر