6 Great Tips to Become a Successful Social Media Consultant

6 نکته عالی برای تبدیل شدن به یک مشاور موفق رسانه های اجتماعی

Rate this post

در گذشته، رسانه های اجتماعی به عنوان یک راه سرگرم کننده برای ارتباط با دوستان و خانواده در نظر گرفته می شد. امروزه یکی از مهمترین ابزارهایی است که یک کسب و کار می تواند برای دستیابی به مشتریان از آن استفاده کند.

این یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی آنلاین است و همچنان در حال رشد است.

در اینجا چند آمار وجود دارد که نشان می دهد رسانه های اجتماعی چقدر برای مشاغل مهم هستند:

 • بیش از نیمی از مردم جهان در شبکه های اجتماعی هستند (58.4%)
 • 93.4 درصد از کل کاربران اینترنت از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند
 • مردم هر روز بیش از دو ساعت را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند

با چنین آماری، جای تعجب نیست که کسب و کارها به دنبال ارتقای بازی رسانه های اجتماعی خود هستند. به همین دلیل است که مشاوره در رسانه های اجتماعی یک زمینه مورد توجه است.

اگر به دنبال موفقیت در این صنعت هستید، چند کار وجود دارد که می توانید برای افزایش شانس خود انجام دهید.

این مقاله نکاتی را در مورد ایجاد کسب و کار شما به عنوان مشاور رسانه های اجتماعی و استفاده حداکثری از مهارت های خود مورد بحث قرار می دهد!

بیایید شیرجه بزنیم

مشاور رسانه های اجتماعی چه می کند؟

افزایش حضور شما در رسانه های اجتماعی مسئولیت اصلی کاری است که مشاوران رسانه های اجتماعی برای مشتریان خود انجام می دهند.

با رشد گسترده در صنعت رسانه های اجتماعی، هر مشاور رسانه های اجتماعی معمولاً بسته به پلت فرمی که در آن برتری دارند، دارای تخصص هستند.

بسته به اینکه کدام پلتفرم رسانه اجتماعی را می خواهید رشد دهید، بسیاری از مشاوران رسانه های اجتماعی در پلتفرم های خاص، از فیس بوک گرفته تا تیک تاک، تخصص ارائه می دهند. خدماتی که ارائه می دهند ممکن است بسته به تخصص آنها متفاوت باشد.

مشاوران رسانه های اجتماعی به طور معمول خدمات مختلفی را ارائه می دهند، از جمله:

کوچینگ رسانه های اجتماعی

این عمدتا برای آموزش به مشتریان است که چگونه رسانه های اجتماعی خود را بهینه کنند. به جای ارائه خدمات انجام شده برای شما، آنها گام به گام نحوه ایجاد محتوای بهینه در پلتفرم رسانه اجتماعی خود، نحوه بهبود نرخ تعامل برای پروفایل خود و نحوه استفاده از مزایای رسانه های اجتماعی برای بهبود را آموزش می دهند. بازاریابی و عملیات کسب و کار شما

حسابرسی رسانه های اجتماعی

مشاورانی که ممیزی رسانه های اجتماعی را به عنوان بخشی از خدمات خود انجام می دهند، در نمایه رسانه های اجتماعی شما مواردی را که کار می کند و نمی کند، تشریح می کنند. این سرویس معمولاً بهینه سازی نمایه شما، بررسی معیارهای رسانه های اجتماعی شما برای ارزیابی استراتژی فعلی شما و ایجاد لیستی از کارها برای استراتژی مجدد کمپین رسانه های اجتماعی بعدی شما را پوشش می دهد.

مدیریت رسانه های اجتماعی و توسعه استراتژی

این مشاوران رسانه های اجتماعی معمولاً برای مشتریان خود به صورت نگهدارنده کار می کنند. آنها خدماتی را ارائه می دهند که برای شما انجام می شود تا استراتژی رشد پروفایل رسانه های اجتماعی مشتریان خود را از طریق استراتژی های مختلف، از توسعه محتوا و تعامل روزانه گرفته تا تبلیغات رسانه های اجتماعی در صورت نیاز، اجرا کنند.

بیایید به نحوه تبدیل شدن به یک مشاور رسانه های اجتماعی برویم.

حضور در شبکه های اجتماعی لزوما شما را به یک مشاور رسانه های اجتماعی خوب تبدیل نمی کند.

برای اینکه یک مشاور موفق رسانه های اجتماعی باشید، باید مهارت های مختلفی را با هم ترکیب کنید، از توسعه محتوا و درک الگوریتم ها تا دانستن نحوه خواندن معیارها و آمار برای دستیابی به نتایج بهتر.

بیایید به نکاتی برای تبدیل شدن به یک مشاور خوب رسانه های اجتماعی بپردازیم.

1. پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را بهبود بخشید

اگر می خواهید کسب و کارها شما را به عنوان مشاور رسانه های اجتماعی جدی بگیرند، باید حضور آنلاینی داشته باشید که حرفه ای بودن را فریاد بزند.. این با نمایه های رسانه های اجتماعی شما شروع می شود.

مشتریان شما برای درک کار شما به دنبال نمایه های شما خواهند بود. اگر نمایه‌های شما کم، قدیمی یا غیرحرفه‌ای باشند، مشتریان بالقوه به سراغ شخص دیگری می‌روند..

صحبت را ادامه دهید تا مشتریان بالقوه شما متوجه شوند که شما بایدها و نبایدهای بازاریابی موثر رسانه های اجتماعی را می دانید.

اگر برای کارهای رسانه های اجتماعی خود جایگاهی را هدف قرار می دهید، انتقال علاقه و تخصص خود نیز مهم است. آیا در زمینه ارتباطات رسمی و شرکتی متخصص هستید یا با کارهای رسانه های اجتماعی خود جوامع سرگرم کننده و جذابی ایجاد می کنید؟

برای مثال، ریچل پدرسن یکی از محبوب‌ترین مشاوران رسانه‌های اجتماعی است که خود را «ملکه رسانه‌های اجتماعی» می‌داند.

او بیش از 1.5 میلیون دنبال کننده در سراسر سیستم عامل از توییتر، اینستاگرام و تیک تاک گرفته تا یوتیوب به دست آورده است. اگر به فیس‌بوک سر بزنید، می‌توانید گروه فیس‌بوک او را نیز پیدا کنید تا جامعه‌ای پر از بیش از ۸۰ هزار متخصص رسانه‌های اجتماعی در سراسر صنایع در این پلتفرم پیدا کنید!

2. پورتفولیوی رسانه های اجتماعی خود را ایجاد کنید

ایجاد نمایه های رسانه های اجتماعی گام مهمی در راه اندازی موفقیت به عنوان مشاور رسانه های اجتماعی است. اما شما همچنین به یک نمونه کار عالی برای نشان دادن کار خود نیاز دارید.

برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان خود نیازی به یک نمونه کار شیک ندارید – فقط باید مطمئن شوید که سریع بارگیری می شود، به راحتی قابل پیمایش است و بهترین کار شما را به نمایش می گذارد..

سعی کنید مشتریان بالقوه خود را تحت تأثیر قرار ندهید – به کیفیت فکر کنید نه کمیت.

در اینجا نکاتی وجود دارد که باید هنگام ایجاد پورتفولیو به خاطر داشته باشید:

 • تجربیات خود را به عنوان مشاور رسانه های اجتماعی بیان کنید. “چرا” شما چیست؟ چه چیزی باعث شد که یکی شوید؟ چه تجربه ای دارید که نقش شما را به عنوان مشاور رسانه های اجتماعی در حال حاضر توجیه می کند؟
 • برخی از خود را به نمایش بگذارید محتوای رسانه های اجتماعی با بهترین عملکرد یا کمپین می‌توانید اسکرین‌شات معیارهای کمپین را اضافه کنید و مطالعات موردی را برای تشریح کارهایی که انجام می‌دهید و نحوه رسیدن به نتیجه را اضافه کنید.
 • نظرات مشتری را اضافه کنید برای نشان دادن بازخورد مثبت در مورد کار با شما در پلت فرم رسانه های اجتماعی خود.

یک سازنده وب سایت با کیفیت می تواند به شما کمک کند تا چیزهای مناسب را به درستی به نمایش بگذارید.

با این حال، همچنین قابل درک است که توسعه یک وب سایت برای نمونه کارها شما زمانی که به تازگی شروع کرده اید می تواند بسیار گران باشد.

این کار شما را از ایجاد نمونه کارها بازدارد همچنین می توانید از برخی ابزارها و منابع رایگان موجود برای ساختن یک نمونه کار ساده مانند Canva یا Google Drive بهره ببرید.

فرض کنید هیچ مشتری قبلی برای نمایش در نمونه کارها ندارید. در این مورد، می توانید برخی از کارهای حرفه ای را انجام دهید یا پروژه های گذشته را به نمایش بگذارید – حتی اگر آنها تلاش های شخصی باشند.

این به شما این امکان را می دهد که مهارت های خود را نشان دهید و به طور همزمان مجموعه ای از کارهای عالی بسازید.

3. خط لوله مشتری خود را ساده کنید

گاهی اوقات، بخش چالش برانگیز راه اندازی کسب و کار خود، ساده کردن سیستم کاری خود است، و همین امر در مورد مشاور رسانه های اجتماعی نیز صدق می کند.

هنگامی که تصمیم می گیرید خدمات مشاوره رسانه های اجتماعی خود را ارائه دهید، باید خط لوله مشتری خود را ساده کنید.

این برای اطمینان از اینکه آنها بهترین تجربه مشتری را هنگام کار با شما در پروژه به دست می آورند. این شامل ارائه خدمات شما و استفاده از آنها به عنوان مشتری برای ساده کردن سیستم همکاری بین شما و مشتری است.

در حالی که ابزارهای رایگانی مانند Google Forms یا Google Docs می‌توانند به شما در ساده‌سازی همکاری کمک کنند، می‌توانید در برخی از ابزارهای اتوماسیون برای ارسال پیشنهادات، امضای قراردادها، مدیریت پروژه‌ها و صورت‌حساب سرمایه‌گذاری کنید.

به عنوان یک مشاور رسانه های اجتماعی، چند ابزار ممکن است به شما کمک کند همکاری های خود را با مشتریان خود ساده کنید. این شامل:

 • ابزارهای CRM (مدیریت ارتباط با مشتری). با ویژگی‌های مختلفی که شامل ایجاد پیشنهادات و امضای توافقنامه برای مشتریانی مانند Dubsado یا HelloBonsai است.
 • ابزار فاکتور برای اطمینان از ارسال فاکتورها و پرداخت به موقع، مانند InvoiceBerry.
 • ابزارهای مدیریت پروژه برای ساده کردن همکاری خود با مشتریان، مانند Trello یا Asana.

4. مشتریان بزرگ را پیدا کنید

ممکن است وسوسه انگیز باشد که هر مشتری را بپذیرید، به خصوص زمانی که شروع می کنید. اما این همیشه بهترین ایده نیست.

شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که با مشتریانی کار می کنید که برای شما مناسب هستند و می توانید کار عالی ارائه دهید.

برخی از عواملی که باید هنگام جستجوی مشتری در نظر بگیرید:

 • آیا آنها بودجه ای دارند که با نرخ های شما مطابقت داشته باشد؟
 • آیا آنها در صنعت یا جایگاهی هستند که شما به آن علاقه دارید؟
 • آیا آنها شهرت خوبی دارند؟
 • آیا آنها به احتمال زیاد مشتریان طولانی مدت هستند؟

البته، شما همیشه نمی توانید کنترل کنید که مشتریان شما چه کسانی هستند. اما منمهم است که در مورد مشتریانی که با آنها کار می کنید انتخابی و استراتژیک باشید تا خود را برای موفقیت آماده کنید.

به عنوان یک مبتدی مطلق، می توانید پروژه های فریلنسری کوچک را از طریق Upwork یا Fiverr در نظر بگیرید.

پروژه های فریلنسری

مشاغل مشاور رسانه های اجتماعی در Upwork

5. شبکه خود را با سایر مشاوران رسانه های اجتماعی گسترش دهید

گسترش شبکه خود با سایر کارشناسان رسانه های اجتماعی برای مشاوران رسانه های اجتماعی ضروری است، زیرا رسانه های اجتماعی صنعتی با سرعت بالا هستند که در آن الگوریتم ها و استراتژی ها به طور مکرر تغییر می کنند.

هنگامی که با کارشناسان دیگر شبکه می‌کنید، از آخرین تغییرات و روندهای رسانه‌های اجتماعی برای پیاده‌سازی آن‌ها در حساب و مشتریان خود مطلع می‌شوید.

بسته به کاری که برای مشتریان خود انجام می دهید، شبکه سازی با دیگر کارشناسان رسانه های اجتماعی این فرصت را برای شما فراهم می کند تا کسب و کار خود را گسترش دهید و گسترش دهید.

شما می توانید با سایر مشاوران رسانه های اجتماعی همکاری کنید تا با توجه به تخصص خود ارزش بیشتری برای مشتریان بالقوه خود ایجاد کنید.

6. از ابزارهای ضروری برای مشاوران رسانه های اجتماعی استفاده کنید

هیچ مشاوری بدون ابزار نیست و شما باید ابزارهای تجارت خود را با دقت انتخاب کنید.

ابزارهای رسانه های اجتماعی بسیار خوبی وجود دارد، بنابراین باید وقت خود را صرف کنید و آنها را بشناسید تا متناسب با نیازهای خود را بیابید.

ما چند پیشنهاد عالی برای شما داریم:

1. SocialPilot

خلبان اجتماعی

SocialPilot یک منبع عالی برای مدیریت کسب و کار مشاوره رسانه های اجتماعی شما است.

چه به صورت انفرادی پرواز کنید یا یک تیم عالی بسازید، SocialPilot از کار شما مراقبت خواهد کرد، از برنامه ریزی رسانه های اجتماعی و تقویم ها گرفته تا سرپرستی و اتوماسیون.

این یک ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی ساده و مقرون به صرفه برای آژانس ها و مشاوران رسانه های اجتماعی است تا به آنها کمک کند حضور برند خود را در تمام پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی تقویت کنند.

دوره های آزمایشی رایگان به مدت 14 روز در دسترس است، بنابراین می توانید آن را برای چرخش خارج کنید.


2. قابل گزش

قابل گزیدن

این یک ابزار عالی برای ایجاد ویدیوهای جذاب است که توجه را در هر پلتفرم رسانه اجتماعی که در آن باشد به خود جلب می کند. Biteable می تواند به شما در ایجاد محتوای ویدیویی عالی کمک کند که می تواند شما را از دیگران متمایز کند.

یک دوره آزمایشی 7 روزه رایگان در دسترس است و برنامه ها از 49 دلار در ماه شروع می شود.


3. کانوا

کانوا

Canva یک ابزار عالی برای طراحی تصاویر برای محتوای رسانه های اجتماعی شما است. چه به محتوای ثابت، انیمیشن یا حتی ویدیو نیاز داشته باشید، ویژگی های زیادی دارد که فرآیند طراحی شما را برای توسعه محتوای شما ساده می کند.

به عنوان یک مشاور رسانه های اجتماعی، می توانید از استفاده از Canva در سیستم کاری خود بهره مند شوید. چه از Canva برای ایجاد یک پیشنهاد استفاده کنید یا یک الگوی رسانه اجتماعی برای فروش به مشتریان خود ایجاد کنید، مزیت استفاده از Canva بی پایان است.


4. گوگل درایو

درایو گوگل

اگر تمرکز شما به‌ویژه بر مدیریت رسانه‌های اجتماعی و توسعه استراتژی است، داشتن یک ابزار عالی برای اشتراک‌گذاری فایل که شما را قادر می‌سازد به محتوا و دارایی‌های برند مشتری خود دسترسی داشته باشید، ضروری است.

گوگل درایو یکی از ارزان‌ترین و کارآمدترین ابزارهاست، زیرا می‌توانید فایل‌های مختلف، از اسناد و عکس‌ها گرفته تا فیلم‌ها را در یک پلتفرم ذخیره کنید.

همانطور که کسب و کار شما رشد می کند، اگر برای اشتراک گذاری فایل های بیشتر به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید، همیشه می توانید آن را ارتقا دهید.


5. Trello

ترلو

Trello یک ابزار عالی مدیریت پروژه است که می توانید از آن به عنوان پورتال مشتری برای مشتریان رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. چه بخواهید یک تقویم رسانه اجتماعی ایجاد کنید یا یک پلتفرم همه کاره برای رفتن و بحث در مورد کل پروژه در تیم داشته باشید، Trello یک گزینه عالی است.

بسیاری از تابلوهای آماده برای استفاده را برای مشاوران رسانه های اجتماعی ارائه می دهد. با این حال، شما به راحتی می توانید یک تابلوی جدید از ابتدا ایجاد کنید، که می توانید بر اساس مسئولیت های هر یک از اعضای تیم آن را طراحی کنید. این پلتفرم به بسیاری از ویژگی‌های مفید مجهز است و می‌توانید آن را با ابزارهای مختلف دیگری که می‌توانند نقش شما را به عنوان مشاور رسانه‌های اجتماعی پشتیبانی کنند، متصل کنید.

افکار نهایی

کمک به برندها و کسب‌وکارها با حضورشان در رسانه‌های اجتماعی یک کار خلاقانه و ارزشمند است. با پیروی از نکات این مقاله، می توانید کسب و کار مشاوره رسانه های اجتماعی خود را به سطح بعدی موفقیت ببرید.

همیشه به یاد داشته باشید که پلتفرم ها، استراتژی ها و ابزارهای جدید را بیاموزید و بررسی کنید تا بهترین خدمات ممکن را به مشتریان خود ارائه دهید.

شما می توانید با کمی تلاش یک کسب و کار مشاوره رسانه های اجتماعی پررونق ایجاد کنید که دوست دارید.

موفق باشید!

نوشتهٔ پیشین
راهنمای مختصری درباره استفاده از لایو اینستاگرام برای تجارت
نوشتهٔ بعدی
چگونه انتخاب درستی داشته باشیم

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.