corporate social responsibility done right

7 نمونه از مسئولیت اجتماعی شرکت

Rate this post

احتمالاً تا به حال در مورد ظاهر، شخصیت و صدای برندتان فکر کرده اید. اما نقش آن در جامعه چیست؟

با توجه به Sprout Social Index™ 2022، همسویی شرکت با ارزش‌های شخصی امروز برای مصرف‌کنندگان 74 درصد مهم‌تر از سال 2021 است. اکنون، اگر رویه‌های مسئولیت اجتماعی شرکتی شما کم باشد، تنها بر مردم تأثیر نمی‌گذارد. این می تواند روی درآمد شما نیز تأثیر بگذارد.

مسئولیت اجتماعی شرکت (یا به اختصار CSR) یک مدل پاسخگویی است که کسب و کارها برای ادغام علل اجتماعی و محیطی در عملیات خود استفاده می کنند. بسته به علت، این می تواند به معنای هر چیزی باشد، از حمایت های مالی شرکتی گرفته تا روزهای داوطلبانه تا کمپین های آگاهی.

اینکه برند شما چگونه اقدام می‌کند، می‌تواند آن را برای ایجاد ارتباط پایدار با مخاطبانی که به دنبال سرمایه‌گذاری در جایی هستند تنظیم کند. برای کمک به ارتقای برنامه شرکتتان، هفت نمونه مسئولیت اجتماعی شرکتی را از برندهای برتر با استفاده از رسانه‌های اجتماعی جمع‌آوری کرده‌ایم تا در مورد نحوه بازپرداخت آنها اطلاعاتی را منتشر کنیم. بیایید شیرجه بزنیم

1. مسیر خطوط هوایی آلاسکا به سمت صفر خالص

یکی از پنج ارزش اصلی خطوط هوایی آلاسکا، «انجام کار درست» است. ممکن است ساده به نظر برسد، اما راه را برای برخی تلاش‌های واقعاً نوآورانه مسئولیت اجتماعی شرکتی، از جمله یک برنامه پنج قسمتی برای دستیابی به انتشار صفر خالص تا سال 2040 هموار کرده است.

این پروژه کوچکی برای شرکتی نیست که سالانه 750 میلیون گالن سوخت می سوزاند. خطوط هوایی آلاسکا در واقع مدل کسب و کار خود را با تشکیل Alaska Star Ventures، بازوی سرمایه گذاری که از فناوری های نوظهور پایداری هوانوردی پشتیبانی می کند، به روش های جدیدی گسترش داد.

این چیزی بیش از کمک به آنها برای رسیدن به هدفشان است: سرمایه‌گذاری مستمر همچنین به پیشبرد کل صنعت کمک می‌کند. آنچه آنها از این هدف بزرگ و متهورانه می آموزند می تواند به نحوه الگوبرداری سایر شرکت های هواپیمایی از شیوه های پایداری خود در آینده کمک کند.

یک برنامه 20 ساله برای پایداری تضمین می کند که این شرکت راه حل های تکه تکه ای را برای مشکلی به اندازه بحران آب و هوا ترویج نمی کند. در عوض، آنها بزرگ فکر می کنند، مسئولیت پذیری را تمرین می کنند و روی رویکرد خود سرمایه گذاری می کنند.

بردن: لازم نیست قبل از اینکه بتوانید در مورد آنها صحبت کنید، تمام تلاش های CSR خود را خوب انجام داده باشید. اجازه دادن به طرفداران خود در سفر شما می تواند برند شما را انسانی کند و نشان دهد که در حال ایجاد تغییرات تدریجی مورد نیاز برای آینده ای بهتر هستید.

2. مجموعه پایداری تعطیلات Grove Collaborative

هر کسی که تا به حال میزبان یک گردهمایی تعطیلات بوده می‌داند که حتی یک مهمانی کوچک می‌تواند منجر به زباله‌های زیادی شود. به همین دلیل است که Grove Collaborative به مردم کمک می‌کند تا شگفت‌انگیزترین زمان سال را نیز برای سیاره زمین بسازند.

در طول ماه نوامبر، Grove Collaborative از کانال‌های اجتماعی خود برای به اشتراک گذاشتن نکات و ترفندهایی برای فصل تعطیلات پایدارتر استفاده کرد. به‌عنوان برندی که در کالاهای خانگی قابل استفاده مجدد و سازگار با سیاره‌ها تخصص دارد، این فرصتی آسان برای تبلیغ خط تولید خود خواهد بود. در عوض، این برند همه چیز را به طور کلی حفظ کرد تا به همه کمک کند تا کارهای خوبی انجام دهند، چه مشتری Grove باشند و چه نباشند.

این مثال CSR کار می کند زیرا نشان می دهد که Grove Collaborative چقدر ماموریت و مخاطبان خود را می شناسد. آنها به جای تشویق مردم به خرید بیشتر، راه حل های پایداری را برای آنچه در حال حاضر دارند ارائه می دهند.

بدون تبلیغات این محصول سری به Grove Collaborative کمک می‌کند نام تجاری خود را بیش از یک فروشگاه کالای مستقیم به مصرف‌کننده قرار دهد: آنها منبعی هستند که مصرف‌کنندگان می‌توانند برای دریافت نکات بیشتر در مورد زندگی پایدار به آن مراجعه کنند.

بردن: از قرار دادن زبان تبلیغاتی در پست‌های مربوط به تلاش‌های CSR خودداری کنید. بر افزایش آگاهی تمرکز کنید تا پیام خود را معتبر نگه دارید.

3. کمپین ضد سایبری فلشینگ بامبل

برای مدت طولانی، سایبرفلشینگ مانند یک عارضه جانبی ناخوشایند آنلاین بودن احساس می شد. اکنون، بامبل برای تغییر آن قدم بر می دارد.

موضع آنها در مورد این موضوع ساده اما قدرتمند است: فلش یک جرم است و فلش دیجیتال نیز باید باشد. تا کنون، آنها به تصویب قانونی در تگزاس و ویرجینیا کمک کرده‌اند که ارسال عکس‌های نامطلوب را مجازات قانونی می‌کند.

این کار به عنوان نتیجه مستقیم یک نظرسنجی به سفارش Bumble منتشر شده در سال 2018 است که نشان می دهد از هر سه زن یک زن هنگام استفاده از برنامه Bumble عکس های ناخواسته و نامناسب دریافت کرده است. پس از بررسی پدیده و یافتن هیچ مبنای قانونی برای جلوگیری از این نوع مواجهه ناخواسته، دست به کار شدند.

بامبل با اتخاذ موضع از طرف کاربران، استاندارد جدیدی را برای نمونه های مسئولیت اجتماعی شرکتی تعیین می کند. این تلاش‌ها با ایجاد یک محیط دیجیتالی امن‌تر برای شکوفایی آن‌ها، به حفظ مأموریت برندشان در حمایت از ارتباطات قدرتمند در عشق کمک می‌کند.

بردن: برندها تا زمانی که به نفع مخاطبان هدف خود کار می کنند نباید از آنلاین شدن سیاسی بترسند. از ابزارهای نظرسنجی و گوش دادن به شبکه های اجتماعی در مورد آنچه برای طرفداران شما مهم است استفاده کنید و از پلتفرم برند خود برای نشان دادن حمایت آنها استفاده کنید.

4. ماموریت Tony’s Chocolonely برای یک زنجیره تامین 100٪ بدون برده

شرکت هلندی شیرینی سازی Tony’s Chocolonely در تهیه خوراکی های خوشمزه شکلاتی با تجارت منصفانه تخصص دارد. آنها همچنین در دفاع از حقوق کشاورزان و زنجیره تامین جهانی شکلات بدون برده تخصص دارند.

بله تو آن را درست خواندی. برده داری مدرن یک واقعیت ناگوار در صنعت کاکائو است.

این فاجعه همچنان ادامه دارد زیرا اکثر مصرف کنندگان از فرآیندهایی که کالاها را برای خرید به فروشگاه ها وارد می کند، فاصله زیادی دارند. این فاصله از دیده شدن، در نظر گرفتن یا بحث در مورد این شیوه های فوق العاده مضر جلوگیری می کند. اینجاست که Tony’s Chocolonely وارد می شود.

این شرکت در هر فرصتی که به دست می آورد، آگاهی را در مورد مسئله برده داری مدرن افزایش می دهد. این در بسته بندی آنها، در سراسر وب سایت آنها و یک موضوع اصلی در سراسر محتوای اجتماعی آنها است. برای Tony’s Chocolonely، مسئولیت اجتماعی شرکتی فراتر از یک عمل است: این بخشی از ماموریت برند آنهاست.

بردن: اگر در تلاش برای افزایش آگاهی در مورد یک علت خاص هستید، با پیوند دادن محتوای مسئولیت اجتماعی خود به یک چارچوب پیام برند فراگیر، داستان منسجم تری ایجاد کنید.

5. کمپین سوبارو #SubaruLovesPets

به لطف سوبارو، 22 اکتبر روز مورد علاقه هر توله سگ در سال است.

در سال 2019، سوبارو روز ملی ساخت سگ را به عنوان بخشی از طرح #SubaruLovesPets خود معرفی کرد. از آن زمان، آنها دوستان پشمالو را جشن می‌گیرند و مشتریان را تشویق می‌کنند که «سگ‌های زیردست» – سگ‌هایی با نیازهای ویژه – را در رویدادهای پاپ‌آپ فرزندخواندگی در نمایندگی‌های سراسر کشور قبول کنند.

در فضای اجتماعی، این منجر به برخی همکاری‌های قابل ستایش شده است. در سال 2022، آنها با حساب کاربری کمدی توییتر WeRateDogs (@dog_rates) برای به اشتراک گذاشتن داستان های فرزندخواندگی و البته رتبه بندی سگ ها.

این، همراه با همکاری طولانی مدت آنها با ASPCA، نشان می دهد که تلاش های مسئولیت اجتماعی شرکتی نیازی به مرتبط شدن با صنعت یا عملکرد تجاری شما ندارد. اگر برای تیم شما مهم است، پس مهم است. عادت زنانه.

بردن: مشارکت سازنده محدود به تبلیغات محصول نیست. از آنها برای تقویت تلاش های مسئولیت اجتماعی شرکتی خود برای به اشتراک گذاشتن ماموریت خود با مخاطبان جدید استفاده کنید.

6. سری #MisfitMemos Misfits Market

Misfits Market بیش از آوردن غذاهای باکیفیت و ارگانیک مستقیماً به درب منزل شما انجام می دهد. آنها همچنین اطلاعات با کیفیت در مورد ناکارآمدی در سیستم غذایی ما را مستقیماً به خوراک شما می آورند.

مجموعه #MisfitMemos آنها در TikTok مشکلات کمتر شناخته شده در زنجیره تامین مواد غذایی را برجسته می کند تا به مصرف کنندگان نشان دهد که چگونه می توانند از دلارهای خود برای ایجاد تغییر استفاده کنند.

این ویدیوهای آموزشی با اندازه لقمه مقدمه ای عالی برای ماموریت Misfits Market هستند. تنها در بیش از 30 ثانیه، تیم آنها می‌تواند توضیح دهد که چگونه ناکارآمدی‌ها در سیستم غذایی را از طریق یک مدل کسب‌وکار نوآورانه که مسئولیت اجتماعی شرکت را در سراسر عملیات خود گنجانده است، برطرف می‌کنند.

بردن: رسانه های اجتماعی می توانند ابزار آموزشی قدرتمندی باشند. از محتوای آموزشی برای ایجاد دانش مخاطبان خود در مورد یک عمل یا موضوع استفاده کنید.

7. کمپین Bloom Over Doom نایک

نایک در مورد پایداری اهداف بزرگی دارد. ابتکارات حرکت به سمت صفر آنها شامل تعهد در انتقال به انرژی های تجدیدپذیر، کاهش انتشار کربن و منحرف کردن زباله های تولیدی است.

برای ترویج این ابتکارات، نایک کمپین Bloom Over Doom را در آگوست 2022 راه اندازی کرد.

Bloom Over Doom فلسفه این شرکت به سمت نوآوری در پایداری را جشن می گیرد. آنها به جای تمرکز بر مخاطرات و خطرات ناشی از کنترل نشدن بحران آب و هوا، بر این موضوع تمرکز می کنند که چگونه می توانند از طریق بهبود، خوش بینی و اقدام جمعی از آینده ای روشن تر حمایت کنند.

این کمپین مملو از تصاویر اجتماعی روشن و کپی آرزویی است. دیدن آن هیجان‌انگیز است و حتی احساس کردن بخشی از آن هیجان‌انگیزتر است.

بردن: پس دادن چیز خوبی است. حتی اگر از یک هدف سنگین‌تر حمایت می‌کنید، با ترسیم تصویری از چشم‌انداز برندتان برای آینده، کمی شادی را در خود بگنجانید. این به دنبال‌کنندگان شما چیزی هیجان‌انگیز برای ریشه‌یابی می‌دهد، زیرا آنها با پیشرفت شما همراه هستند.

مسائلی را که برای مخاطبانتان مهم است پیدا کنید

این مثال‌های مسئولیت اجتماعی شرکتی نشان می‌دهد که وقتی برندها درباره دلایلی که حمایت می‌کنند صحبت می‌کنند، طرفداران با تعامل و حمایت پاسخ می‌دهند. آگاهی خود را در مورد عللی که با مخاطبان شما طنین انداز می شود افزایش دهید تا به آنها کمک کند تا سرعت خود را بالا ببرند تا بتوانند به شما در انجام کار کمک کنند.

بیاموزید که چگونه پیام خود را به عنوان بخشی از یک استراتژی فراگیر با استفاده از الگوی طرح ارتباطات شرکتی ما به طور موثر ارائه دهید. این به شما کمک می کند تا به طور فعال یک تصویر عمومی مثبت بسازید که شهرت شما را ارتقا می دهد و نام تجاری شما را با بزرگترین طرفدار بعدی خود مرتبط می کند.

نوشتهٔ پیشین
برندهایی که باید در رسانه های اجتماعی تماشا کنید
نوشتهٔ بعدی
چگونه از الگوریتم حلقه های اینستاگرام برای ویروسی شدن استفاده کنیم

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.