What is an API

API چیست و چرا برای اجتماعی مهم هستند؟

Rate this post

همانطور که در مورد ابزارهای بازاریابی تحقیق می کنید، ممکن است متوجه شده باشید که شرکت هایی از API قوی ابزار خود می بالند. آنها ممکن است در مورد اینکه چگونه API انجام وظایف بازاریابی خاص یا انتقال داده ها را از یک برنامه به برنامه دیگر آسان می کند صحبت کنند. بنابراین اکنون می‌پرسید که API چیست و چرا باید به آن اهمیت دهید. در این راهنما، ما به شما کاوشی عمیق درباره چیستی API و چرایی اهمیت آن برای رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌کنیم.

فهرست مطالب

API چیست؟

API مخفف رابط برنامه نویسی کاربردی است. این یک رابط نرم افزاری است که دو برنامه را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. API به عنوان واسطه ای برای برنامه های نرم افزاری مختلف برای به اشتراک گذاری داده ها با یکدیگر عمل می کند.

چگونه API ها کار می کنند: یک مثال عملی

برای استفاده از یک قیاس در اینجا، این را با سفارش نوشیدنی در یک بار مقایسه می کنیم. وقتی به نوار می روید، منویی با لیستی از نوشیدنی ها دریافت می کنید. برای اینکه به این مانند یک API نگاه کنید، یک قرارداد موجود وجود دارد که می توانید از آن پیروی کنید (یعنی متصدی بار) تا سفارش خود را اعلام کنید و یک نوشیدنی دریافت کنید.

منو، همانطور که می بینید، رابط است. تمام نوشیدنی های موجود در منو همان چیزی است که بارمن پذیرفته است که سرو کند. وقتی نوشیدنی خاصی را در منو درخواست می کنید، آن را دریافت می کنید. اما بگویید که چیزی خارج از منو می‌خواهید، مانند مارتینی ودکا به جای جین مارتینی. متصدی بار نمی‌تواند آن را ارائه کند، زیرا این چیزی نیست که با آن موافقت کرده باشد.

فرض کنید می خواهید جین مارتینی به خانه شما تحویل داده شود. شما با یک سرویس تحویل تماس می گیرید و یک مارتینی سفارش می دهید که در منو ظاهر می شود. وقتی آن را سفارش می دهید، شخصی سفارش شما را به ساقی می گوید، ساقی مارتینی را درست می کند و سپس شخصی آن را به خانه شما تحویل می دهد. این نمونه ای از یک سرویس اضافی (تحویل) است که بر روی یک “API” ساخته شده است.

برای ارتباط این موضوع با نرم افزار، یک API می تواند به یک برنامه کمک کند تا انواع خاصی از داده ها را از دیگری بازیابی کند. اگر API از انواع خاصی از داده‌ها پشتیبانی نکند، نمی‌تواند بازیابی آن داده‌های «خارج از منو» را تسهیل کند.

چگونه API ها تکامل یافته اند

با پذیرش بیشتر APIها، آنها برای ارائه ادغام های یکپارچه تر تکامل یافته اند. APIهای مدرن از استانداردهایی پیروی می کنند که برای توسعه دهندگان مناسب بوده و دسترسی به آنها آسان است. در نتیجه استانداردسازی بهبود یافته، آنها از امنیت، حاکمیت و اسناد بهتر پشتیبانی می کنند.

علاوه بر این، آنها تولید بیشتری دارند. بسیاری از APIها امروزه به مخاطبان خاصی مانند توسعه دهندگان موبایل و توسعه دهندگان وب پاسخ می دهند. اکنون که وارد عصر ابری شده‌ایم، رایانش ابری به تغییر توسعه و استقرار API کمک بیشتری کرده است.

انواع مختلفی از API وجود دارد

API ها را باز کنید

اینها API هایی هستند که شرکت ها در دسترس عموم قرار می دهند، مانند Google API و WordPress API. هر کسی می‌تواند بدون ارسال برنامه برای تأیید از آنها استفاده کند.

API های شریک

این نوع APIها به حقوق یا مجوزهای خاصی نیاز دارند و فقط برای اشخاص خاصی در دسترس هستند. Airbnb API در این دسته قرار می گیرد.

صفحه شریک airbnb از میزبان ها می خواهد که به api آن متصل شده و وارد شوند
منبع تصویر

API های داخلی

این ها API های خصوصی هستند که شرکت ها برای استفاده در سیستم های داخلی خود توسعه می دهند. آنها به آن سیستم های مختلف اجازه می دهند تا با هم کار کنند تا بهره وری را افزایش دهند.

API های ترکیبی

اینها ترکیبی از درخواست‌های API مختلف در یک تماس API واحد هستند. این به بهبود کارایی و صرفه جویی در مصرف داده کمک می کند.

رابط های برنامه کاربردی چگونه با بازاریابی رسانه های اجتماعی ارتباط دارند؟

همه پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی دارای یک API هستند. می‌توانید از این APIها برای ساختن آنها و بهبود تجربه کاربری استفاده کنید. علاوه بر این، بسیاری از پلتفرم‌های بازاریابی و مدیریت رسانه‌های اجتماعی از این APIها برای یکسان کردن تجربه استفاده می‌کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند کاربران را قادر سازند تا اقدامات خاصی را در یک مکان انجام دهند.

به عنوان مثال، Sprout Social از API شبکه های رسانه های اجتماعی پیشرو برای ارائه قابلیت های مدیریتی استفاده می کند. به این ترتیب، می توانید از این پلت فرم برای برنامه ریزی و انتشار پست ها در تمام این شبکه های اجتماعی استفاده کنید. حتی می توانید پیام ها و نظرات خود را در یک مکان نظارت کرده و به آنها پاسخ دهید. داشتن یک داشبورد به راحتی می‌افزاید و یکی از راه‌هایی است که APIها به بازاریابی رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.

پنجره نوشتن صندوق ورودی هوشمند اجتماعی جوانه زده که گزینه هایی برای انتشار در کانال های رسانه های اجتماعی مختلف را نشان می دهد

توییتر API

توییتر تعدادی نقطه پایانی API را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد وظایف خاصی را در پلتفرم انجام دهید. برای مثال، Retweets API به شما امکان می‌دهد پست‌های کاربران دیگر را ریتوییت کنید، در حالی که Ads API به شما امکان می‌دهد کمپین‌های تبلیغاتی ایجاد کنید. اگرچه استفاده از API رایگان است، اما برای دسترسی به سطح بالاتر باید برای نسخه های پولی ثبت نام کنید.

YouTube API

YouTube API رایگان است و به شما امکان می دهد عملکرد YouTube را به وب سایت خود اضافه کنید. این به کاربران امکان می دهد ویدیوها را در وب سایت یا برنامه شما پخش کنند. آنها همچنین می توانند کارهای دیگری مانند جستجوی ویدیو، آپلود ویدیو و اشتراک در کانال ها را نیز انجام دهند.

لیست گزینه های یوتیوب api
منبع تصویر

API اینستاگرام

چندین API اینستاگرام وجود دارد که می توانید به صورت رایگان از آنها برای افزایش قابلیت برنامه خود استفاده کنید. می‌توانید از API استفاده کنید تا به کاربران اجازه دهید پیام‌ها و پست‌های اینستاگرام خود را از برنامه شما مدیریت کنند. اینستاگرام Graph API حتی به کاربران اجازه می‌دهد به داده‌های ارزشمند از حساب‌های Business و Creator خود دسترسی داشته باشند.

LinkedIn API

لینکدین تعدادی API ارائه می دهد که در حال حاضر می توانید به صورت رایگان به آنها دسترسی داشته باشید. این APIها به شما امکان می دهند تجربه ورود به سیستم و اشتراک گذاری محتوا را افزایش دهید. همچنین می‌توانید APIهایی برای کمک به بازاریابی، فروش و استخدام پیدا کنید.

لیست محصولات توسعه دهنده لینکدین
منبع تصویر

Facebook API

فیس بوک چندین API و SDK ارائه می دهد که برای توسعه دهندگان رایگان است. این APIها به کاربران امکان می‌دهند جستجو، ایجاد و انتشار پست‌ها، مدیریت تبلیغات و انجام بسیاری از وظایف دیگر را انجام دهند.

TikTok API

TikTok به شما امکان دسترسی به چندین جعبه ابزار را می دهد که می توانید از آنها برای بهبود تجربه کاربری استفاده کنید. برای مثال، Login Kit به شما امکان می‌دهد برنامه خود را طوری تنظیم کنید که کاربران بتوانند با استفاده از اعتبار TikTok خود به سرعت و ایمن وارد سیستم شوند. همچنین می‌توانید کیت‌های API را برای اشتراک‌گذاری ویدیوها، جاسازی ویدیوها، افزودن صفحه‌های سبز رنگ و نمایش نمایه‌های سازندگان بیابید.

لیست محصولات tiktok api
منبع تصویر

WhatsApp API

واتس اپ سه نوع API مختلف برای مشاغل ارائه می دهد. این شامل API ابری، API داخلی و API مدیریت کسب و کار است. شما می توانید از این API ها برای سفارشی کردن نمایه کسب و کار خود، ارسال پیام های خودکار و پاسخ به مشتریان خود استفاده کنید. واتس‌اپ API برای کسب‌وکارها به‌صورت فریمیوم در دسترس است، با هزینه‌هایی که به ازای هر مکالمه دریافت می‌شود.

Salesforce API

Salesforce data API شامل چهار API مختلف – REST، SOAP، Bulk و Streaming است. اینها به شما این امکان را می دهد که تغییراتی در داده های Salesforce خود ایجاد کنید. می‌توانید از API برای سفارشی‌سازی طرح‌بندی صفحه یا توسعه ابزارهای سفارشی برای بهبود تجربه کاربر استفاده کنید.

چرا API ها برای شما مهم هستند؟

به جرات می توان گفت که کل تجربه آنلاین شما روی API ها اجرا می شود. آنها بدون نیاز به جابجایی بین چندین برنامه به ساده کردن کارها کمک می کنند. این نه تنها برای کاربران معمولی اینترنت بلکه برای بازاریابان و متخصصان صنعت نیز مزایایی را ارائه می دهد. بیایید توضیح دهیم که چرا APIها برای شما بسیار مهم هستند.

APIها فرآیندهای شما را ساده می کنند

API ها شما را قادر می سازند تا چندین برنامه را به هم متصل کرده و فرآیندی ساده تر ایجاد کنید. به جای جابجایی بین چهار برنامه مختلف، می توانید از یک نرم افزار برای دسترسی به هر چهار برنامه استفاده کنید.

به این ترتیب، API ها به ویژه برای مدیران رسانه های اجتماعی و متخصصان بازاریابی مفید هستند. بسیاری از پلتفرم‌هایی که استفاده می‌کنند با یکدیگر ادغام می‌شوند و به آن‌ها اجازه می‌دهند کارهای بی‌شماری را از یک داشبورد انجام دهند.

صندوق ورودی هوشمند Sprout Social یک مثال عالی از این موضوع است. قبل از این، شما به طور جداگانه وارد فیس بوک و توییتر می شوید، پیام ها را بررسی می کردید، عبارات جستجو را اجرا می کردید و به پست های برچسب گذاری شده پاسخ می دادید. اکنون، به لطف API های شبکه، می توانید همه آن را در یک نمای مشاهده کنید و زمان اضافی را کاهش دهید.

صندوق ورودی هوشمند اجتماعی حاوی پیام‌هایی از پلتفرم‌های مختلف جوانه بزنید

API ها اتصال را بهبود می بخشند و کارهای روزمره را سرعت می بخشند

API ها به برنامه های مختلف اجازه می دهند که به طور یکپارچه با هم ارتباط برقرار کنند. در نتیجه، آنها حتی بدون اینکه متوجه باشیم، در زندگی روزمره ما راحتی ایجاد می کنند.

با کمک API ها می توانیم به سرعت وضعیت آب و هوا را در تلفن هایمان بررسی کنیم و تصمیم بگیریم که چتر بیاوریم یا خیر. ما همچنین شاهد رشد سریع برنامه‌های کاربردی موبایلی بوده‌ایم که انجام کارها را آسان‌تر می‌کنند. این می تواند هر چیزی باشد، از سفارش آنلاین مواد غذایی گرفته تا پیگیری بودجه شما.

علاوه بر این، API ها ظهور اینترنت اشیا (IoT) را فعال کرده اند. این باعث ایجاد ارتباط بهتر بین دستگاه هایی شده است که ما در زندگی روزمره خود از آنها استفاده می کنیم. برای مثال، اکنون می‌توانیم آستان خانه‌مان را حتی از کیلومترها دورتر کنترل کنیم یا ترموستات را درست از روی کاناپه تنظیم کنیم.

کسب و کارها با API ها گسترش می یابند

ارائه API می تواند به شما در گسترش پتانسیل کسب و کارتان کمک کند. فقط منابع زیادی وجود دارد که یک کسب و کار می تواند ارائه دهد. داشتن یک API در دسترس، با توسعه دهندگانی که مشتاق ساختن آن هستند، می تواند پیشنهادات خود را به افراد بیشتری گسترش دهد.

یک مثال خوب نرم افزاری مانند Mint است که می تواند با چندین بانک ارتباط برقرار کند و آن را در یک منطقه کامپایل کند. پیشنهاد اصلی یک بانک، ذخیره پول شما و ثبت هزینه های کارت اعتباری شما است. این بانک به Mint اجازه می دهد تا به API خود متصل شود، بنابراین می توانید پول خود را بهتر مدیریت کنید و در نتیجه مشتری بانک باشید.

چگونه API ها یک لایه امنیتی اضافه می کنند

APIها شیوه‌های امنیتی مختلفی را اعمال می‌کنند تا برنامه‌ها بتوانند با خیال راحت اطلاعات را منتقل کنند. این معمولا شامل اضافه کردن یک لایه امنیتی دیگر بین داده های حساس و مشتری است.

با کمک API ها، می توانید اطمینان حاصل کنید که سرور هرگز به داده های دستگاه شما دسترسی کامل ندارد. در عوض، برنامه ها و دستگاه های مختلف فقط داده های لازم را به اشتراک می گذارند.

علاوه بر این، کاربران بر روی داده هایی که می خواهند به اشتراک بگذارند نیز کنترل دارند. به عنوان مثال، شما می توانید انتخاب کنید که درخواست یک وب سایت برای دسترسی به موقعیت مکانی فیزیکی شما از طریق API مکان رد شود.

5 نکته ای که باید در مورد API ها بدانید

برای جمع بندی، در اینجا پنج نکته مهم برای API ها آورده شده است.

  1. توسعه دهندگان با API ها برای ایجاد نرم افزار و برنامه کار می کنند. به ندرت پیش می آید که شما، کاربر نهایی، مستقیماً با یک API تعامل داشته باشید.
  2. APIها به عنوان یک دروازه عمل می‌کنند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهند تا اطلاعات انتخابی را به اشتراک بگذارند در حالی که درخواست‌های ناخواسته را بیرون نگه می‌دارند.
  3. API ها می توانند زندگی شما را کمی روان تر کنند. وقتی خطوط هوایی داده‌های مربوط به پروازها و قیمت‌ها را به اشتراک می‌گذارند، سایت‌های جمع‌آوری سفر می‌توانند آنها را جمع‌آوری کنند و به شما در مقایسه کمک کنند.
  4. کسب و کارها بر روی API ها اجرا می شوند. Sprout Social نمونه ای از نرم افزارهایی است که به API های شبکه های رسانه های اجتماعی وابسته است.
  5. اگر از یک برنامه شخص ثالث برای مدیریت رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنید، ممکن است تقصیر برنامه نباشد که یک ویژگی در دسترس نیست. به احتمال زیاد شبکه آن را به عنوان بخشی از API خود ندارد.

برای مدیران رسانه‌های اجتماعی، APIها مدیریت چندین پروفایل اجتماعی را با استفاده از یک ابزار ساده‌تر کرده‌اند. درباره نحوه استفاده از آنها و بهینه سازی استراتژی مدیریت رسانه های اجتماعی خود بیشتر بیاموزید.

نوشتهٔ پیشین
اختراع مجدد رویکرد Sprout Social به داده های بزرگ
نوشتهٔ بعدی
چگونه یک تصویر مناسب در اینستاگرام ایجاد کنیم

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست