sprout social linkedin analytics

LinkedIn Analytics: راهنمای نهایی برای برند شما

Rate this post

لینکدین کانال شماره یک برای بازاریابان B2B برای توزیع محتوا است. و منطقی است، با توجه به اینکه 80٪ از کل سرنخ های رسانه های اجتماعی B2B از پلت فرم حرفه ای می آیند.

اما برنامه ریزی و ارسال محتوا تنها نیمی از استراتژی بازاریابی لینکدین شما است. همچنین برای برنده شدن در پلتفرم باید معیارهای مناسب را دنبال کنید و عملکرد پست های خود را تجزیه و تحلیل کنید.

در این مقاله، با تجزیه و تحلیل لینکدین آشنا خواهید شد، معیارهایی که باید ردیابی شوند و چگونه می توان از این داده ها در بهبود استراتژی لینکدین خود بیشترین استفاده را کرد.

تجزیه و تحلیل لینکدین چیست؟

تجزیه و تحلیل لینکدین مجموعه ای از معیارها است که به شما کمک می کند اثربخشی پست ها، به روز رسانی ها و استراتژی خود را در پلتفرم اندازه گیری کنید.

این داده های آماری است که بینش ارزشمندی را در مورد اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند و چگونه به صفحه شرکت شما و محتوای آن پاسخ می دهند ارائه می دهد.

نحوه دسترسی به تجزیه و تحلیل لینکدین

می توانید به راحتی از داشبورد خود به ابزار تجزیه و تحلیل بومی LinkedIn دسترسی پیدا کنید. برای شروع ردیابی داده ها در پلتفرم مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد حساب LinkedIn خود شوید
 • به صفحه شرکت خود سر بزنید
 • کلیک کنید روی تجزیه و تحلیل کشویی از منو
 • روی برگه ای که می خواهید معیارهای آن را مشاهده کنید کلیک کنید

توجه داشته باشید: برای پیگیری تجزیه و تحلیل باید یک مدیر صفحه باشید یا دسترسی «تحلیلگر» داشته باشید.

چرا تجزیه و تحلیل لینکدین را دنبال کنید؟

ردیابی تجزیه و تحلیل لینکدین به شما کمک می کند در مورد عملکرد کلی صفحه خود، مخاطبان خود و نوع محتوایی که مردم می خواهند بیشتر ببینند، بیاموزید.

برای مثال، می‌توانید بفهمید مخاطبان شما در کجا قرار دارند، با کدام پست‌ها بیشتر تعامل دارند و چه نوع محتوایی بیشترین ترافیک را به وب‌سایت شما می‌آورد.

این اطلاعات به شما امکان می دهد استراتژی بازاریابی خود را به گونه ای شکل دهید که حداکثر بازگشت سرمایه را ارائه دهد و به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند.

تجزیه و تحلیل همچنین به شما کمک می کند تا درک کنید که چگونه در مقابل رقبا قرار می گیرید. این به شما امکان می دهد معیارهای واقعی را تعیین کنید و محتوای بهتری در آینده برنامه ریزی کنید.

معیارهای تجزیه و تحلیل لینکدین برای دانستن

دسترسی به داده های بسیار زیاد می تواند طاقت فرسا باشد. اما لازم نیست روی هر معیاری که می بینید ثابت کنید.

بسته به اهدافتان، باید بدانید که چه معیارهایی به توجه شما نیاز دارند و چه معنایی برای کسب و کار شما دارند.

در اینجا برخی از معیارهای کلیدی که بازاریابان لینکدین باید در مورد آنها بدانند آورده شده است:

تجزیه و تحلیل بازدیدکنندگان

تجزیه و تحلیل بازدیدکنندگان لینکدین به شما کمک می کند تا در مورد افرادی که صفحه شرکت شما را در پلتفرم مشاهده می کنند آشنا شوید. این افراد لزوما دنبال کننده یا مشتری کسب و کار شما نیستند، اما تا حدی به حضور شما در لینکدین علاقه نشان داده اند.

 • بازدید از صفحه: تعداد کل دفعاتی که صفحه شما در یک بازه تاریخی مشخص مشاهده شده است. این معیار شامل چندین بازدید از یک کاربر است.
 • بازدیدکنندگان منحصر به فرد: تعداد کل کاربران منحصر به فردی که صفحه شرکت شما را مشاهده کرده اند. این تعداد بازدیدهای متعدد از یک کاربر را حذف می کند، که نشانگر خوبی از تعداد افرادی است که به نمایه شما علاقه نشان داده اند.
 • جمعیت شناسی بازدیدکنندگان: این بخش نشان می دهد که چه کسی صفحه شرکت شما را مشاهده می کند. شما می توانید این اطلاعات را بر اساس مکان، صنعت، شغل، اندازه شرکت و سابقه کار فیلتر کنید.

با استفاده از ابزارهایی مانند Sprout Social، نمایش‌های نمایه را پیگیری کنید و تغییرات روزانه را علاوه بر میانگین‌ها در طول زمان اندازه‌گیری کنید.

اسکرین شات گزارش لینکدین Sprout Social که نمایش‌ها را به صورت نمودار خطی و جدول نشان می‌دهد، و مشخص می‌کند که محتوای شما چند بار در طول دوره گزارش دیده شده است.

تجزیه و تحلیل فالوور

فالوورها نماینده افرادی هستند که به طور فعال در صفحه و محتوای شرکت شما مشترک شده اند. به نوعی، آنها جامعه برند شما را در لینکدین تشکیل می دهند.

درک اینکه فالوورهای شما چه کسانی هستند و از کجا آمده اند به شما کمک می کند محتوای جذاب تری ایجاد کنید. به علاوه، شما می توانید محبوبیت برند خود را در پلتفرم ارزیابی کنید.

 • کل دنبال کنندگان: تعداد کل کاربرانی که صفحه شرکت شما را دنبال می کنند. بسته به اهداف و صنعت شما، تعداد فالوورها نشان دهنده محبوبیت و اعتماد برند شما است.
 • گرایش های پیرو: می توانید تعداد فالوورهای جدید را در هر بازه تاریخی مشخصی ردیابی کنید. آیا فالوورهای شما در طول زمان افزایش می یابد یا کاهش می یابد؟ نمودار معیارهای فالوور همچنین نشان می دهد که آیا افت یا افزایش ناگهانی فالوورها وجود دارد یا خیر.
 • پیروان ارگانیک: تعداد فالوورهایی که بدون صرف هزینه برای تبلیغات به دست آورده اید. این کاربران شما را از طریق موتورهای جستجو، اشتراک‌گذاری‌ها یا فیدها پیدا کرده‌اند و علاقه واقعی به برند یا محتوای شما نشان داده‌اند.
 • فالوورهای حمایت شده: تعداد فالوورهایی که از طریق تبلیغات به دست آوردید. این معیار به شما کمک می کند موفقیت پست ها و کمپین های حمایت شده را بسنجید.
 • جمعیت فالوور: این بخش به شما کمک می کند تا بدانید که فالوورهای شما چه کسانی هستند. می توانید این داده ها را بر اساس موقعیت مکانی، سابقه کار، صنعت، اندازه شرکت و عملکرد شغلی فیلتر کنید. از اطلاعات جمعیتی برای ایجاد محتوای هدفمندتری استفاده کنید که دنبال کنندگان آن با آنها طنین انداز شوند.

در اینجا جمعیت شناسی مخاطبان در Sprout Social چگونه به نظر می رسند، که به وضوح بر اساس ارشدیت و عملکرد شغلی تقسیم شده اند.

تصویری از گزارش جمعیت‌شناسی مخاطبان لینکدین Sprout Social، که مخاطبان را بر اساس سطح ارشدیت و عملکردهای شغلی برتر نشان می‌دهد.

تجزیه و تحلیل تعامل

تجزیه و تحلیل تعامل لینکدین به شما کمک می کند تا در مورد عملکرد کمپین ها، پست ها و ویدیوهای خود اطلاعات کسب کنید. به طور خاص، می توانید بفهمید که آیا محتوای شما با مخاطبان هدف طنین انداز است یا خیر و چگونه آنها به آن پاسخ می دهند.

 • برداشت ها: تعداد دفعاتی که پست شما به کاربران لینکدین نشان داده شده است.
 • بازدیدهای ویدیو: تعداد دفعاتی که محتوای ویدیوی شما توسط کاربران تماشا شده است.
 • واکنش ها: تعداد افرادی که به پست شما واکنش نشان دادند. واکنش های لینکدین شامل لایک، جشن گرفتن، حمایت، خنده دار، عشق، روشنگری و کنجکاوی است. دریافت یک واکنش به این معنی است که محتوای شما پاسخی را برانگیخته است (بخوانید: تعامل).
 • نظرات: تعداد کل نظرات در مورد پست شما. شروع مکالمه شاخص اصلی محتوای جذاب است. ردیابی نظرات همچنین به شما می گوید که کدام موضوعات بیشتر مورد توجه مخاطبان هدف شما هستند.
 • سهام: تعداد دفعاتی که پست شما توسط کاربران لینکدین به اشتراک گذاشته شده است. ارسال محتوای قابل اشتراک گذاری به شما کمک می کند تا دسترسی، دیده شدن و آگاهی از برند را افزایش دهید.
 • CTR: نرخ کلیک (CTR) درصدی از تعداد کلیک‌ها تقسیم بر تعداد نمایش‌های یک پست است. این معیار نشان می‌دهد که محتوای شما تا چه اندازه مخاطب را تشویق می‌کند تا روی نام، محتوا یا لوگوی شرکت شما کلیک کند.
 • دنبال می کند: تعداد کل کلیک های فالو روی محتوای حمایت شده شما.
 • نرخ مشارکت: لینکدین نرخ تعامل را با استفاده از یک فرمول استاندارد محاسبه می‌کند: کلیک + لایک + نظرات + اشتراک‌گذاری + دنبال کردن / برداشت. این معیار به صورت درصد بیان می شود و میانگین سطح تعامل یک پست را خلاصه می کند.

در اینجا نمونه ای از نحوه ردیابی داده های تعامل بصری برای LinkedIn در داشبورد Sprout آورده شده است.

تصویری از گزارش عملکرد لینکدین Sprout Social به صورت نمودار خطی که کل تعامل را بر اساس نوع (واکنش‌ها، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها، کلیک‌های پست) نشان می‌دهد.

چگونه از تجزیه و تحلیل لینکدین نهایت استفاده را ببریم؟

دانستن معنای هر متریک کافی نیست.

برای برنده شدن در پلتفرم، باید این داده ها را تجزیه و تحلیل کنید و از آنها برای ایجاد محتوای استراتژیک استفاده کنید که با مخاطبان هدف شما کلیک کند.

در اینجا چهار راه برای استفاده از تجزیه و تحلیل لینکدین برای تقویت استراتژی بازاریابی خود آورده شده است:

1. بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند

مخاطبان خود را با نگاه کردن به جمعیت شناسی بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان خود درک کنید.

 • بیشتر فالوورهای شما کجا هستند؟
 • در چه صنایع یا بخش هایی کار می کنند؟
 • آیا آنها کارمندان سطح ابتدایی هستند یا پست های ارشد دارند؟

انجام این کار به شما کمک می‌کند محتوای مرتبط‌تری ایجاد کنید که احتمال بیشتری برای جذب سرنخ‌ها و ایجاد تبدیل داشته باشد.

همچنین می توانید دریابید که آیا بین جمعیت شناسی بازدیدکنندگان و فالوورهای شما اختلاف وجود دارد یا خیر. این می تواند نشان دهنده قطع ارتباط بین محتوایی که به اشتراک می گذارید و اطلاعات صفحه شما باشد.

2. رفتار مخاطبان خود را درک کنید

از تجزیه و تحلیل لینکدین برای آشنایی با نحوه تعامل مخاطبان با پست ها و محتوای برندهای دیگر در صنعت خود استفاده کنید.

 • انگیزه مخاطبان شما برای تعامل با محتوای شما چیست؟
 • آیا آنها نسبت به موضوعات یا فرمت های خاص پذیرای بیشتری هستند؟
 • مخاطبان شما چقدر دوست دارند محتوا را به اشتراک بگذارند؟

هر مخاطبی متفاوت است. درک نحوه رفتار شما به شما کمک می کند تا اهداف واقع بینانه تعیین کنید، باعث ایجاد تعامل، زمان بندی پست ها و ایجاد محتوای بهتر شود.

3. درک کنید که چه نوع محتوایی بهتر عمل می کند

برخی از انواع محتوا نسبت به دیگران تعامل بیشتری دارند. این می تواند به دلیل ترجیحات مخاطب، ماهیت کسب و کار شما، صدای برند شما یا الگوریتم لینکدین باشد.

عملکرد پست های خود را دنبال کنید تا بفهمید چه محتوایی بیشترین تعامل، ترافیک و نتایج کلی را برای شما به ارمغان می آورد.

برای مثال، ممکن است متوجه شوید که ویدیوها بازدیدها و نظرات بیشتری نسبت به پست‌های نوشتاری یا فقط تصویری دارند. همچنین ممکن است متوجه شوید که پرسیدن سؤالات تفکر برانگیز یا برگزاری نظرسنجی باعث مشارکت بیشتر شما می شود.

هر چه که باشد، یادگیری در مورد آنچه که به خوبی کار می کند نیاز به آزمایش و تجزیه و تحلیل دارد. انواع محتوا و قالب‌های مختلف را امتحان کنید، اما همچنین به طور مداوم تجزیه و تحلیل‌ها را دنبال کنید تا بدانید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست. سپس، موفقیت خود را تکرار کنید تا در پلتفرم رشد کنید.

4. موضوعات و روندهای جدید را آشکار کنید

ردیابی تجزیه و تحلیل لینکدین می تواند به شما کمک کند تا از موضوعات پرطرفدار در صنعت خود مطلع شوید.

به عنوان مثال، می‌توانید ببینید که کدام پست‌ها تعامل بیشتری دارند و آیا موضوعات خاصی وجود دارد که مخاطبان شما به آن‌ها علاقه بیشتری نشان می‌دهند.

همچنین می توانید به تجزیه و تحلیل رقبا نگاهی بیندازید تا ببینید آیا آنها به طور ناگهانی تعامل بیشتری دریافت می کنند یا خیر. برای تجزیه و تحلیل موضوعاتی که در مورد آنها پست می کنند، صفحات آنها را بررسی کنید.

تجزیه و تحلیل بومی لینکدین به شما امکان می دهد معیارهای مربوط به عملکرد کلی صفحه، جمعیت شناسی بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان و مشارکت پست فردی را ردیابی کنید.

اما اگر می‌خواهید عمیق‌تر کاوش کنید، ممکن است بخواهید از یک ابزار تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی قوی‌تر برای استخراج داده‌های عمیق استفاده کنید.

در زیر دو ابزار محبوب تجزیه و تحلیل لینکدین برای بازاریابان حرفه ای آورده شده است:

جوانه اجتماعی

Sprout Social یک پلتفرم مدیریت رسانه های اجتماعی یکپارچه است که به شما امکان می دهد تجزیه و تحلیل های عمیق لینکدین و سایر شبکه های رسانه های اجتماعی را ردیابی کنید – همه از یک داشبورد واحد.

تصویری از گزارش عملکرد پست Sprout Social که پست برتر را بر اساس تعامل نشان می‌دهد.

معیارهای پست‌های ارگانیک و حمایت‌شده را ردیابی کنید، درباره مخاطبان خود بیاموزید، و رشد و تعامل را برای صفحات چند شرکتی دنبال کنید.

گزارش های جامع ایجاد کنید یا آنها را بر اساس معیارهای انتخابی سفارشی کنید. همچنین می‌توانید عملکرد خود را با رقبا مقایسه کنید تا شاخص‌های KPI را معیار قرار دهید.

علاوه بر این، Sprout ابزارهای مدیریت لینکدین را برای برنامه ریزی و انتشار آسان محتوا و همچنین تعامل با مخاطبان ارائه می دهد.

Inlytics

Inlytics یک پلت فرم تخصصی تجزیه و تحلیل لینکدین است که به شما امکان می دهد عملکرد را نظارت کنید، نمایه خود را بهینه کنید، و اطلاعات تعامل و مخاطب را پیگیری کنید.

اسکرین شات داشبورد تحلیلی لینکدین Inlytics که تعداد پست‌ها، واکنش‌ها، نظرات و نرخ تعامل را نشان می‌دهد.

داشبورد تمیز و بصری آن تجزیه و تحلیل‌های بی‌درنگ و تاریخی را نمایش می‌دهد تا به شما در درک اثربخشی محتوایتان کمک کند.

همچنین می توانید با اعضای تیم همکاری کنید، پست های خود را برنامه ریزی کنید و محتوای بهتری را با توصیه ها و بینش های مبتنی بر داده منتشر کنید.

از تجزیه و تحلیل لینکدین برای ایجاد یک استراتژی مبتنی بر داده استفاده کنید

ردیابی تجزیه و تحلیل لینکدین کلید رشد در این پلتفرم است.

یادگیری در مورد مخاطبان و کمپین های خود به شما کمک می کند تا استراتژی های موثرتری ایجاد کنید و پول خود را در جایی که مهم است خرج کنید.

مهمتر از آن، می توانید با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید، آگاهی از نام تجاری خود را ایجاد کنید، شبکه خود را گسترش دهید و دنبال کنندگان وفادار خود را با کمک محتوای داده محور ایجاد کنید.

آخرین گزارش روند رسانه های اجتماعی ما را بررسی کنید تا دریابید که چگونه می توانید در لینکدین و سایر سیستم عامل ها در سال 2022 و پس از آن موفق شوید.

نوشتهٔ پیشین
چگونه یک چارچوب پیام تجاری ایجاد کنیم
نوشتهٔ بعدی
چگونه بدون از دست دادن عقل خود در اجتماع موفق شویم؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست