TikTok Shadowban featured image

Shadowban TikTok چیست و چگونه از شر آن خلاص شویم؟

Rate this post

خود را در زندان TikTok یافتید (یا حداقل مشکوک به این موضوع هستید؟) TikTok در سایه این است که اگر سایه‌بان‌ها واقعاً یک چیز هستند، و چگونه می‌توان از سایه‌بان‌ها خارج شد، بنابراین TikToks شما مخاطبانی را که شایسته آن است، دریافت کند.

Shadowban در TikTok چیست؟

شاید برای اولین بار شاید چند سال پیش در مورد Shadowban در اینستاگرام شنیده باشید. و، در واقع، هرگز به طور رسمی تأیید نشده است که یک shadowban حتی یک چیز در آنجا وجود دارد (احتمالاً چرا به آن SHADOWban گفته می شود، آن را دریافت کنید؟ ;)) اما اگر آن را تجربه کنید، آن را خواهید دانست. و در TikTok هم همینطور است.

آ سایه بان نوعی ممنوعیت مخفی است که هرگز از آن مطلع نمی شوید اما بدون شک نتایج آن را احساس خواهید کرد. و نتایج این است که محتوای شما بازدید و دیده شدن محدودی دارد، به خصوص اگر تا کنون درگیر و در معرض دید زیادی قرار گرفته باشد.

TikTok Shadowban - عکس بزرگ x

در TikTok، محتوای شما اغلب در صفحه For You یا در نتایج هشتگ نمایش داده نمی‌شود. و این بدون اینکه شما تا به حال به اندازه یک اعلان دریافت کنید.

Shadowban یک فرآیند خودکار است که توسط الگوریتم TikTok انجام می شود و هدف آن محافظت از دیگران در برابر هرزنامه یا محتوای نامناسب مانند سخنان مشوق عداوت و تنفر، محتوای بزرگسالان یا استفاده از موسیقی دارای حق چاپ بدون رضایت نویسنده است.

حداقل در تئوری. زیرا برای دریافت shadowban در TikTok لازم نیست واقعاً یک هرزنامه باشید (امیدوارم که شما یکی نباشید!). الگوریتم ها ناقص هستند. و ممکن است به طور ناخودآگاه کارهایی را انجام دهید که آنها آن را قبول ندارند. پس بیایید نگاهی به آنچه هستند بیاندازیم.

چگونه یک Shadowban TikTok دریافت می کنید؟

(نه اینکه بخواهید یکی بگیرید.)

در اینجا لیستی سریع از دلایلی وجود دارد که چرا ممکن است شما را به خود جذب کرده باشید TikTok در سایه:

شما دستورالعمل های انجمن TikTok را نقض کرده اید

درست مانند هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی، کاربران TikTok هنگام راه‌اندازی حساب‌های خود با شرایط خاص خدمات و دستورالعمل‌های انجمن موافقت می‌کنند. اگر پست‌های TikTok شما آن‌ها را نقض می‌کند – به عنوان مثال، شما کار شخص دیگری را بدون اعتبار کپی کرده‌اید (معروف به نقض حقوق مالکیت معنوی،) به کسی افترا داده‌اید، اخبار جعلی را منتشر کرده‌اید، یا چیزی را پست کرده‌اید که آشکارا غیرقانونی است، ممکن است باعث شود شما در سایه قرار بگیرید.

که اتفاقاً احتمالاً سبک‌ترین پیامد است زیرا معمولاً نقض دستورالعمل‌ها به روشی واضح و سرراست باعث حذف محتوای شما از پلتفرم می‌شود. انجام مکرر آن ممکن است شما را به کلی از TikTok حذف کند. 0/10، آن را توصیه نکنید.

محتوای شما گزارش شد

درست مانند هر پلتفرم دیگر رسانه های اجتماعی، کاربران می توانند محتوایی را به دلیل نقض دستورالعمل ها گزارش دهند، حتی اگر واقعاً این کار را انجام نمی دهد. محتوای شما ممکن است بحث برانگیز یا مخالف به نظر برسد. یا ممکن است با خالق دیگری که اتفاقاً مخاطبان «وفادار» خاصی دارد، غذا بخورید، اگر منظور من را بدانید.

این ممکن است به طور غیرمعمول اتفاق بیفتد و ممکن است نیاز به کمی تحقیق در مورد شما داشته باشد تا به انتهای آن برسید.

از رسانه های اجتماعی خود در برابر نظرات توهین آمیز و هرزنامه ها محافظت کنید

از رسانه های اجتماعی خود در برابر نظرات توهین آمیز و هرزنامه ها محافظت کنید

به طور خودکار نظرات حاوی هرزنامه را در زیر پست ها و تبلیغات ارگانیک خود پنهان یا حذف کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

شما از شیوه های اسپم استفاده کرده اید

من می دانم که شما یک اسپمر نیستید. اما ترفندهایی وجود دارد که اسپمرها از آنها استفاده می‌کنند که الگوریتم‌ها را فعال می‌کند (جناسی در نظر گرفته شده)، بنابراین به آن‌ها گوش ندهید. مانند دنبال کردن تعداد زیادی حساب به طور همزمان، استفاده بیش از حد از هشتگ ها یا فقط ارسال بیش از حد. این ممکن است فعالیت شما را مشکوک کند، حتی اگر نیت خوبی داشته باشید.

اگر شک دارید که آیا واقعاً این کار را انجام می‌دهید، با دستورالعمل‌ها و شرایط خدمات TikTok مشورت کنید.

شما به طور تصادفی shadowbaned شده اید

گوش کن، این هم اتفاق می افتد. حتی اگر از قوانین پیروی کنید و با دیگر سازندگان و کاربران TikTok استخوان بندی نکنید، ممکن است همچنان Shadowband شدن.

اول از همه، الگوریتم ها فقط همین هستند – الگوریتم ها. و هوش مصنوعی بنا به دلایلی “مصنوعی” نامیده می شود. بنابراین ممکن است چیزی در محتوای شما به اشتباه باعث ایجاد آن شده باشد، و همین کافی است تا یک Shadowban برای شما ایجاد کند.

نکته دیگر این است که این روزها، پلتفرم های رسانه های اجتماعی از سیاست مصون نیستند (و شاید هرگز هم نبوده اند). بنابراین، در حالی که گاهی اوقات هیچ کس آشکارا آن را نمی پذیرد، برخی از انواع محتوا ممکن است بسته به پلتفرم، بیشتر در معرض مجازات یا محدودیت های قرار گرفتن در معرض قرار بگیرند. برخی از سازندگان آشکارا از TikTok به خاطر این موضوع انتقاد می‌کنند، و به طور کلی یک بحث در مورد آزادی بیان در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد که احتمالاً شما به خوبی از آن آگاه هستید. و اینکه ممکن است به طور تصادفی (یا نه چندان تصادفی) در وسط آن قرار بگیرید.

چگونه بفهمیم در TikTok سایه‌بان شده‌ای؟

خوب، آن را است یک shadowban، بنابراین شما هرگز مطمئن نخواهید شد – همانطور که در TikTok به شما اطلاع نمی‌دهد، و واقعاً تأیید صددرصد غیرممکن است. اما اگر شاهد کاهش شدید بازدیدها هستید، ممکن است آن را تجربه کنید.

راه های دیگر برای تشخیص اینکه آیا بوده اید یا خیر shadowband در TikTok هستند:

  • جستجوی محتوای شما در جستجوی TikTok. اگر حساب TikTok شما بالا نمی آید، احتمالا shadowbaned شده اید.
  • در حال تلاش برای آپلود یک ویدیو اگر TikTok می‌گوید ویدیوی شما در حال بررسی است، نشانه‌ای است که ممکن است محتوای شما تحت بررسی باشد.
  • از دیگران (از جمله مخاطبان TikTok) بپرسید که آیا محتوای شما طبق معمول در صفحات For You آنها ظاهر می شود یا خیر. اگر اینطور نیست، ممکن است پاسخ خود را داشته باشید. (به‌علاوه، اگر کسی به سؤال شما در TikTok پاسخ نداد، در حالی که تاکنون مخاطبان درگیر داشته‌اید، این نیز یک پرچم قرمز است.)

به عبارت دیگر، اگر تغییرات ناگهانی و قابل توجهی را در تعامل و دسترسی مشاهده کردید، ممکن است shadowban توضیح دهد. اگرچه احتمالاً هرگز مطمئن نخواهید شد.

Shadowban در TikTok چقدر طول می کشد؟

آ TikTok در سایه این روزها می تواند از 24 ساعت تا دو هفته یا حتی یک ماه دوام بیاورد. بنابراین، حتی اگر در ابتدا واقعا متوجه آن نشوید یا اعداد کمتر را به نوعی نقص نسبت دهید، به احتمال زیاد در نهایت متوجه آن خواهید شد.

اگرچه، از آنجایی که این ممنوعیت تایید شده ای نیست که به شما اطلاع داده شده است، واقعاً غیرممکن است که بگوییم دقیقاً چه زمانی به پایان می رسد. پس این را در نظر داشته باشید (و نفس کشیدن.)

نحوه لغو ممنوعیت در TikTok

TikTok Shadowban - عکس تلفن

به همین دلیل، اگر مشکوک هستید که تحریم شده اید، واقعاً هیچ راه رسمی برای خلاص شدن از شر shadowban در TikTok. هیچ شماره ای که بتوانید با آن تماس بگیرید یا شخصی که به آن بی گناهی خود را اعلام کنید وجود ندارد. اما اگر خود را در زندان TikTok (یا حداقل به نظر می رسد) می توانید چند کار انجام دهید.

  • سعی کنید محتوایی را که گمان می‌کنید باعث ممنوعیت شما شده است را حذف کنید (یا همان چیزی بود که مشکلات شما با آن شروع شد).
  • می‌توانید برنامه TikTok را حذف نصب و مجدداً نصب کنید تا ببینید آیا چیزی برای آمار شما تغییر می‌کند (در صورت بروز مشکل).
  • برای مدت کوتاهی ساکت شوید و دیگر پست نگذارید. (به هر حال ممکن است برای شما مفید باشد، درست است؟) سپس برگرد و ببین چه اتفاقی می افتد.
  • منتظر بمانید و وضعیت را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید در آینده چه کاری می توانید متفاوت انجام دهید.

و صحبت از آینده.

چگونه می توانید از shadowband شدن جلوگیری کنید؟

شما واقعا نمی توانید از وقوع حوادث جلوگیری کنید. اما می توانید به مواردی مانند پیروی از قوانین و تجزیه و تحلیل دستورالعمل های Tiktok توجه کنید.

برخی از سازندگان همچنین به مواردی مانند املای متفاوت کلمات محرک مشترک یا اجتناب از برخی کلمات در زیرنویس‌ها متوسل می‌شوند تا تحت تأثیر الگوریتم قرار نگیرند. می توانید آن را امتحان کنید، اما مطمئن شوید که همچنان قوانین را دنبال می کنید. (اگر به ارسال محتوای نامناسب همراه با آن ادامه دهید، استفاده از کلمه “seggs” ممکن است مفید نباشد.)

به صراحت بگویم، طبق قوانین TikTok بازی کنید (می دانید، زمانی که در رم هستید …)، و باید خوب باشید. حداقل از نظر فنی زیرا، می دانید، الگوریتم های هوش مصنوعی و همه چیز.

بازاریابی رسانه های اجتماعی آسان تر شد

بازاریابی رسانه های اجتماعی آسان تر شد

اتوماسیون، تجزیه و تحلیل، گزارش، برنامه ریزی و موارد دیگر. NapoleonCat را امتحان کنید و 90٪ از وقت خود را صرف کارهای بازاریابی کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

در اینجا این است که هرگز سایه بان نشوید

نکته ای که در مورد پلتفرم های رسانه های اجتماعی وجود دارد این است که هر کدام قوانین خاص خود را دارند – و توسعه دهندگان نرم افزار، تیم های حقوقی، و مدیران اجرایی خود (سلام، ایلان! این فقط بخشی از بسته است.

بنابراین، دستورالعمل های آنها را از نزدیک مرور کنید (و انگشتان خود را روی نبض خود نگه دارید، زیرا آنها دوست دارند در طول زمان تغییر کنند) تا از آنچه توصیه می شود و آنچه ممکن است باعث شود به روز بمانید. سایه بان یا از Tiktok استفاده کنید تا حساب شما را برای همیشه مسدود کند.

و سپس فقط کارهای خود را انجام دهید تا همچنان مخاطبان خود را در TikTok درگیر کنید.

نوشتهٔ پیشین
عکس های منظره و پرتره را در اینستاگرام ارسال کنید
نوشتهٔ بعدی
راهنمای آسان برای مبتدیان

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست