Rate this post

اگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نوجوانان یک کمدی دهه 80 بودند، تامبلر بچه عجیب و غریب اما باحالی بود. شما یکی را می شناسید. به ظاهر غیر قابل دسترس اما در واقع فوق العاده زیبا. آنها روی علایق خاص و جوک هایی که ایجاد می کنند متمرکز شده اند. بعلاوه، آنها سلیقه بی عیب و نقصی در موسیقی و لباس دارند (فقط نه از نوع موسیقی و لباسی که فکر می کنید می توانید با آن کنار بیایید). از سال 2007 تا اواخر دهه 2010، Tumblr در بازار رسانه های اجتماعی جایگزین قفلی داشت. آنها برای مدتی راه خود را گم کردند، اما واضح است که Tumblr با درک خواسته های مخاطبانش و تمایل به اجرا بر روی آن بازگشته است.

Tumblr برمی گردد

Tumblr هنوز هم مانند یادگاری از زمان دیگری به نظر می رسد. رابط کاربری این پلتفرم اساساً از سال 2010 تغییر نکرده است. اما این دقیقا همان چیزی است که مردم در مورد آن دوست دارند. خوراک زمانی معکوس، ضد الگوریتم است – شما دقیقاً همان چیزی را که دنبال کرده اید می بینید و اساساً هیچ چیز دیگری نیست. Tumblr احساس آزادی می کند.

در دنیایی که پلتفرم‌ها بیشتر و بیشتر با نوع محتوایی که مصرف می‌کنید و ایجاد می‌کنید تعریف می‌شوند – توییتر برای متن است، TikTok و YouTube برای ویدیو، اینستاگرام برای همه چیزهای بصری است – محیط Tumblr تنوع پست‌ها را دعوت می‌کند. ممکن است یک GIF در کنار یک پست متنی در کنار یک تصویر ببینید. و کاربران – به ویژه کاربران جوانتر – به این آزادی پاسخ می دهند. از 135 میلیون کاربر ماهانه ای که از سایت میکروبلاگ بازدید می کنند، 48٪ از آنها ژنرال Z هستند. این تعداد ممکن است در حال حاضر حتی بیشتر باشد، زیرا Tumblr بین 27 اکتبر 2022 تا 17 نوامبر 2022 افزایش 96٪ پذیرش داشته است.

@Kedreeva

کاربر Tumblr

شور و شوق برای Tumblr در حال سرایت به پلتفرم های دیگر است. طبق گفته Sprout Social’s Listening Tool، بین 4 اکتبر 2022 تا 17 نوامبر 2022، بیش از یک میلیون توییت درباره Tumblr وجود داشته است.

با توجه به علاقه‌مندی‌های جدید به Tumblr، بازاریابان ممکن است پلتفرمی را برای استراتژی اجتماعی خود در نظر بگیرند. اما قبل از اینکه برندها بتوانند تصمیم بگیرند که Tumblr برای آنها مناسب است یا خیر، باید تفاوت های ظریف پلتفرم را درک کنند.

برداشت Tumblr در مورد فرهنگ

اگر پلتفرم‌های دیگر با نوع محتوایشان تعریف می‌شوند، Tumblr با فرهنگ آن تعریف می‌شود. پلتفرم های رسانه های اجتماعی ذاتاً تجربیات فرهنگی هستند اما Tumblr احساس متفاوتی دارد. توییتر به دلیل پاسخ توییت به نقل قول های تند معروف است در حالی که اینستاگرام به شبکه های زیبایی شناختی معروف است. اما Tumblr، با قوانین کمی در مورد نوع محتوا یا موضوع، به عجیب بودن معروف است.

ویژگی‌هایی مانند وبلاگ‌نویسی مجدد جوک‌های درونی ویروسی ایجاد می‌کنند که هیچ معنایی خارج از زمینه ندارند – و گاهی اوقات با زمینه بسیار کم معنا می‌شوند. نتیجه یک تجربه عجیب، اما دلپذیر و تب بر رویا است. Tumblr به عنوان یک برند کاملاً به جایی متمایل شده است که مخاطبانش پلتفرم را گرفته اند.

صفحه درباره وبلاگ Tumblr

ارائه اطلاعات برای افراد ناآشنا

Tumblr دوست دارد خودش را مسخره کند. کاربران سایت با عشق به Tumblr به دلیل ماهیت آشفته آن، لقب «محل جهنم» را داده اند. به جای ایجاد تغییرات در پلتفرم برای مهار هرج و مرج، Tumblr متوجه شد که کاربرانش بیشتر از آن می خواهند و بیش از آن مایل به ارائه آن هستند. این پلتفرم آنقدر به فرهنگ خود اختصاص داده شده است که وبلاگی به نام “Hellsite High” برای کاربران جدید ایجاد کرده است تا یاد بگیرند که چگونه فرهنگ را جذب کنند و به آن کمک کنند. وبلاگ نکته همه چیز را از بهترین شیوه ها گرفته تا میانبرهای صفحه کلید تا اجتناب از فرسودگی را پوشش می دهد. این فقط نوع محتوای زبانی است که Tumblr را به محبوبیت فرقه تبدیل کرده است.

پوچی در حال فروش

تصور محصولات خرده فروشی برای اکثر پلتفرم های رسانه های اجتماعی دشوار است. اما Tumblr اکثر پلتفرم ها نیست. کاربران Tumblr نه تنها محتوایی را که سایت تسهیل می کند دوست دارند، بلکه خود سایت را نیز دوست دارند. Tumblr در حال کسب درآمد از ارادت کاربران خود با یک فروشگاه آنلاین است.

برخی از محصولات به جوک‌های داخلی متمایل می‌شوند، مانند یک جفت بند کفش با مرجع ماوراء طبیعی – یک فن اصلی روی پلت فرم. برخی دیگر، مانند پین‌های تأیید فیزیکی، ویژگی‌های اجتماعی رایجی را که در Tumblr وجود ندارند، مسخره می‌کنند. همچنین محصولاتی هستند که در مورد وضعیت Tumblr اظهار نظر می کنند، مانند یک بند انگشتی فروخته شده که روی آن نوشته شده است: «من در Tumblr بزرگ شدم» یا یک دفترچه یادداشت مارک دار که در پشت آن «Welcome back to weird» نقش بسته است. این محصولات پوچ هستند، اما پلت فرم هم همینطور است. یه جورایی کار میکنه

راهنمای بازاریابی Tumblr

اگر بازاریاب هستید، احتمالاً از خود می‌پرسید که چگونه می‌توانید از بازگشت Tumblr استفاده کنید. پاسخ کمی پیچیده است. Tumblr می تواند یک راه عالی برای مارک های مناسب باشد، اما باید برای شما منطقی باشد. در اینجا چند نکته برای بازاریابی در Tumblr آورده شده است.

ارزیابی کنید که آیا بازاریابی Tumblr برای تجارت شما مناسب است یا خیر

Tumblr هرگز به دلیل اعتدال شناخته نشده است. روش آنها بر برچسب های کاربر برای پست هایی که ممکن است توهین آمیز باشد، مانند برهنگی یا موضوعات حساس، متکی است. با توجه به آنچه گفته شد، برندها باید به طور جدی میزان تحمل ریسک خود را با Tumblr ارزیابی کنند. حتی اگر پست‌های شما کاملاً تمیز باشند، الگوریتم زمانی معکوس به این معنی است که می‌توانند در کنار چیزی واضح‌تر در فید مخاطبان شما نشان داده شوند. Tumblr برای برندهای پرطرفدارتر با نگاهی آرام تر به ایمنی برند که تحت تأثیر منفی چنین قرارگیری قرار نمی گیرند، بهترین است.

برندها همچنین باید ارزیابی کنند که آیا مخاطبان آنها حتی در Tumblr هستند یا خیر. مخاطبان Tumblr جوان تر و جایگزین تر می شوند. محتوای طرفدار، محصولات مورد علاقه فرقه، خطوط لباس و علایق خاص در Tumblr بهترین عملکرد را دارند. اگر جواهرات لوکس یا محصولات کودک می فروشید، استراتژی اجتماعی شما احتمالاً در جاهای دیگر بهتر است.

پست های ارگانیک برای بازاریابی Tumblr حاکم است

Tumblr هرگز در تبلیغات خوب نبوده است. آنها دمدمی مزاج هستند و از آنجا که همه برندها با زیبایی Tumblr مطابقت ندارند، هرگز عامل درآمدزایی زیادی برای شرکت نبوده اند. این پلتفرم حتی در اوایل سال 2022 اشتراک ممتاز بدون آگهی را نیز راه اندازی کرد، به این معنی که کاربران قدرتمند حتی تبلیغات شما را نخواهند دید. یعنی پست های ارگانیک شما باید کامل باشند.

رویکرد منحصر به فرد Tumblr به الگوریتم به این معنی است که دنبال کنندگان شما بیشتر از سایر پلتفرم ها پست های شما را می بینند و این فضای مناسب برای پست های ارگانیک است. وقتی به آزادی نوع پست اضافه می‌کنید که Tumblr به آن معروف است، یک ترکیب بازاریابی برنده است.

اما محتاط باش کاربران Tumblr برخی از باهوش ترین کاربران رسانه های اجتماعی هستند – و مصرف کنندگان اعتبار را به عنوان دومین عامل مهم برای آنها در شبکه های اجتماعی رتبه بندی می کنند. آنها زمان زیادی را آنلاین می گذرانند و تبلیغات زیادی می بینند. اگر محتوا معتبر و جالب نباشد، آن‌ها مستقیماً آن را خواهند دید. زمانی را صرف استراتژی اجتماعی Tumblr خود کنید تا مطمئن شوید که طنین انداز است.

از بازاریابی Tumblr خود لذت ببرید

Tumblr بسیار عجیب است. و این باعث سرگرمی می شود. Tumblr جایی برای تبلیغات دکمه دار یا تصاویری محصول HD نیست. Tumblr مکانی برای سرگرمی با بازاریابی است. عجیب شدن پست های کمی نامرتبط را که ممکن است مخاطبان شما از آنها لذت ببرند را مجددا وبلاگ کنید. این فرصتی است تا شخصیت برند خود را در درجه اول قرار دهید و خط محصول خود را در درجه دوم قرار دهید. چه کسی می داند، ممکن است شما به شوخی داخلی بعدی تبدیل شوید.

پلتفرم های در حال ظهور (و ظهور مجدد).

رسانه های اجتماعی غیرقابل پیش بینی هستند. اکثر مردم می‌گویند Tumblr تقریباً به اندازه Napster شانس بازگشت دارد، اما همه چیز دائماً تغییر می‌کند. به‌عنوان بازاریاب، باید از این تغییرات آگاه باشیم و آماده باشیم تا استراتژی را در زمانی که منطقی است تغییر دهیم. ارزیابی اینکه آیا یک پلتفرم نوظهور برای شما مناسب است یا نه مشکل است، اما این یک جنبه مهم از استراتژی رسانه های اجتماعی شما است.

آیا می خواهید در مورد پلتفرم های جدید بیشتر بدانید؟ این مقاله در مورد BeReal را بررسی کنید.