فالوور اینستاگرام به چه معناست؟

فالوور اینستاگرام به چه معناست؟

5/5 - (2 امتیاز)

بیش از 1 میلیارد نصب اینستاگرام و استفاده 40 میلیون ایرانی از این شبکه‌ی اجتماعی نشان دهنده‌ی اهمیت و جذابیت آن است. در واقع به تلفن همراه هر کسی که نگاه کنید، به احتمال زیاد این اپلیکیشن را روی آن نصب کرده است. اما ممکن است شما به هر دلیلی با ساده‌ترین مفاهیم این شبکه‌ی اجتماعی هم ناآشنا باشید به طوری که از پرسیدن آن از سایر افراد خجالت بکشید. اما ما در این جا مفهوم فالوور را به صورت کامل به شما معرفی خواهیم کرد. بعد از این که به صورت کامل متوجه شدید که فالوور اینستاگرام به چه معناست می‌توانید به یادگیری سایر مفاهیم بپردازید.

فالوور اینستاگرام شبکه سازی

فالو چیست؟

پیش از این که با مفهوم فالوور آشنا شوید لازم است که با مفهوم پیش نیاز آن یعنی فالو کردن (Follow) آشنا شوید. این کلمه در زبان فارسی به معنای دنبال کردن است. شما می‌توانید افراد مختلف را در اینستاگرام فالو کنید. در واقع هنگامی که بین پیج‌های مختلف می‌چرخید و از برخی از آن‌ها خوشتان می‌آید می‌توانید با زدن دکمه Follow آن‌ها را دنبال کنید. وقتی که این کار را انجام دهید لیست پست‌هایی که این اکانت‌ها منتشر میکنند در بخش فید یا بخش Home که با علامت خانه مشخص می‌شود، قرار میگیرد. همچنین استوری‌های این افراد هم در بخش مخصوص به خود قرارخواهد گرفت. به صورت کلی می‌توان گفت وقتی که شما یک فرد را فالو میکنید به این معنی است که محتواهای تولیدی توسط وی علاقه دارید.

فالوور چیست؟

خب تا به اینجای کار با مفهوم فالو آشنا شدیم. حالا می‌خواهیم بدانیم که فالوور چیست. در واقع هنگامی که شما یک صفحه اینستاگرامی خاص را فالو می‌کنید به فالوور آن شخص تبدیل خواهید شد. همینطور هنگامی که یک شخص دیگر هم شما را فالو می‌کند، او به فاروور شما تبدیل می‌شود. فالوور که در انگلیسی به شکل Follower نوشته می‌شود به شخصی اطلاق می‌شود که یک شخص یا یک گروه دیگر را دنبال می‌کند. در اینستاگرام هم این کلمه به همین منظور استفاده می‌شود.

هنگامی که در اینستاگرام به صفحه شخصی یک نفر مراجعه شود ( شما هم با مراجعه به بخش پروفایتان) می‌توانید اعدادی را تحت عنوان  فالووینگ و فالوورز ببینید. اما منظور از این دو عدد چیست؟

فالووینگ: وقتی که روی بخش فالووینگ کلیک کنید لیست پیج‌هایی را خواهید دید که خودتان آن‌ها را فالو کرده اید.

فالوورز: وقتی روی بخش فالوورز کلیک می‌کنید لیست پیج‌هایی را خواهید دید که آن‌ها شما را فالو کرده اند.

به همین ترتیب وقتی وارد پیج شخص دیگری می‌شوید، منظور از لیست فالوورز حساب‌های کاربری است که شخص مد نظر را فالو کرده اند. منظور از فالووینگ پیج‌هایی است که آن شخص آن‌ها را فالو نموده است.

 

چرا فالوور در اینستاگرام مهم است؟

از همان ابتدا که استفاده از اینستاگرام بین بخش قابل توجهی از مردم رایج شد، مسئله فالوور هم به یکی از مهم‌ترین چیزها تبدیل شده و اکثر پیج‌ها خصوصا آن‌هایی که فعالیت تجاری داشتند و یا این که به دنبال کسب درآمد بودند، دوست داشتند که درآمد خود را افزایش دهند. آن زمان افزایش تعداد فالوور مانند یک پاداش بود که صاحبان پیج‌ها را قلقلک می‌داد. اما بعد از مدتی دیگر همه فهمیدند که تاثیر داشتن فالوور به تعداد زیاد تا چه اندازه مهم است.

داشتن فالوور به تعداد زیاد چه تاثیری در کسب درآمد اینستاگرام دارد؟

امروزه دیگر همه می‌دانند که اگر می‌خواهند از این شبکه‌ی اجتماعی درآمد داشته باشند نیاز خواهند داشت تا تعداد فالوورهای خود را به اندازه کافی افزایش دهند. در واقع پیجی که فالوور نداشته باشد نمی‌تواند انتظار درآمد زایی هم داشته باشد. چرا که نه کسی محتوای آن‌ها را می‌بیند و نه این که کسی آن‌ها را به دوستان و آشنایان خود معرفی خواهد کرد. اما داشتن فالوور به تعداد زیاد چه مزایایی را به همراه خواهد داشت؟

فالوور زیاد منجر به ایجاد اطمینان خواهد شد

وقتی یک پیج دارای تعداد زیادی فالوور باشد افراد با خیال راحت‌تری به محتوای آن اطمینان خواهند کرد. حتما برای خود شما هم پیش آمده که در مواجهه با یک پیج فروشگاهی یا پیجی که مطالب علمی یا اخبار به اشتراک می‌گذارد، برای این که به آن‌ها اطمینان کنید به تعداد فالوورهای آن توجه خواهید کرد. در واقع تحقیقات نشان داده است که عموم مردم به سمت مسیری هدایت خواهند شد که افراد بیشتری در آن حضور دارند و به این ترتیب پیج‌هایی که فالوورهای بیشتری دارند، به مرور زمان فالوورهایشان باز هم افزایش می‌یابد و درهای موفقیت به روی آن‌ها گشوده خواهد شد. اگر دو پیج فروشگاهی که در هر چیزی با یکدیگر برابرند به جز تعداد فالوور، مردم اصولا پیجی را انتخاب می‌کنند که فالوورهای بیشتری داشته باشد.

فالوور بیشتر، فالوور بیشتر می‌آورد

وقتی که تعداد فالوورهای شما زیاد باشد به مرور زمان فالوورهای بیشتری را به صورت خود به خود جذب خواهید کرد. چرا که افراد بعد از ورود به پیج شما فکر می‌کنند که با فالو نکردن شما مطالب مهم زیادی را از دست خواهند داد. از سویی دیگر وقتی فالوورهای زیادی داشته باشید احتمال این که این افراد پست‌های شما را ( در صورتی که کیفیت خوبی داشته باشند) به دوستان خود فوروارد کنند بسیار بیشتر خواهد شد. در نتیجه فالوورهای دیگری هم به دست خواهید آورید.

فالوور زیاد فروش را هم بیشتر می‌کند

طبیعی است که هر چقدر دنبال کننده‌های بیشتری داشته باشید، صدای محتوا و برندتان به گوش افراد بسیار بیشتری می‌رسد. این موضوع سبب می‌شود که احتمال خرید کردن این افراد از شما هم بیشتر شود. به این معنی که انگار به جای این که فقط مشتری‌های شما مردم شهر تهران باشند، مردم کل ایران است .

سخن پایانی

با این که استفاده از شبکه‌های اجتماعی خصوصا اینستاگرام بین ما ایرانی‌ها و مردم کل جهان شیوع بسیاری پیدا کرده است اما ب هر دلیلی ممکن است که ما با اصول اولیه آن‌ها و اصطلاحات رایجی که در رابطه با آن‌ها وجود دارد آشنا نباشیم. به همین خاطر در این نوشته سعی کردیم تا مفهوم فالوور را که یکی از اصلی‌ترین کلمات رایج نه تنها در اینستاگرام بلکه در تمام شبکه‌های اجتماعی است را به زبان ساده توضیح دهیم. همچنین در نهایت مزایای داشتن فالوور به تعداد زیاد و اهمیت وجود آن را هم بررسی کردیم.

 

نوشتهٔ پیشین
چگونه فالوور اینستاگرام بخریم؟
نوشتهٔ بعدی
نکات طلایی در هنگام خرید لایک اینستاگرام

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست