Metaverse Dangers and Brand Safety Final

چگونه از برند خود محافظت کنیم

Rate this post

به عنوان یک فناوری نوظهور برخاسته از داستان های علمی تخیلی، آینده متاورس نوید برخی ایده های خارج از این جهان را می دهد. و کمپین های موفق در چندین صنعت از مد گرفته تا املاک و مستغلات نشان داده اند که متاورس چقدر می تواند ارزشمند باشد.

اما متاورژن یک مدینه فاضله نیست. بازیگران اصلی صنعت به دلیل جرایم غیرمعمول و نگرانی های ایمنی مورد انتقاد قرار گرفته اند. اگر متاورس مرز جدید اینترنت باشد، در حال حاضر شبیه غرب وحشی است. در حال حاضر مقررات زیادی وجود ندارد، که منجر به انتظارات و تجربیات کاربر متناقض، به ویژه بهترین شیوه‌های امنیت و حفظ حریم خصوصی شده است.

بر اساس نظرسنجی Sprout از 300 بازاریاب که مسئول استراتژی رسانه‌های اجتماعی برندهایشان هستند، 64 درصد داده‌ها، حریم خصوصی و ایمنی برند را به عنوان نگرانی‌هایی در metaverse ذکر می‌کنند. اگر رهبران بخواهند استراتژی فراسویه خود را افزایش دهند، باید به شناسایی و پرداختن به خطرات فرا وجهی ادامه دهند.

خطرات متاورزی که برای برندها وجود دارد

مانند وعده‌های متاورس، خطرات فرا وجهی تا حدی حدس و گمان هستند، اما نگرانی‌های موجهی در مورد جنبه تاریک متاورژن وجود دارد.

نگرانی در مورد انتشار اطلاعات نادرست و ترویج سخنان تنفرآمیز، فقط سطح مسائلی را که متاورس با آن مواجه است، آشکار می کند. پرداختن به این خطرات مستلزم مقابله با مسائل فنی بی سابقه، مقررات، آموزش و سرمایه گذاری است. و با بیش از 120 میلیارد دلار سرمایه گذاری در اوایل سال 2022 – بیش از دو برابر سرمایه گذاری در سال 2021 – برندها نمی توانند از حل و فصل جلوگیری کنند.

در اینجا خطراتی وجود دارد که برندها باید هنگام پیوستن به متاورس از آن آگاه باشند:

نگرانی های حریم خصوصی Metaverse

بدون شک، حریم خصوصی یکی از مهم‌ترین خطرات فرامنطقه‌ای است. به عنوان بخشی از Web3، متاورس وابستگی زیادی به اینترنت و سایر فناوری‌های نوظهور دارد که احتمالاً مقدار و دامنه داده‌های شخصی موجود برای بهره‌برداری را افزایش می‌دهد. هرچه شخصی داده های بیشتری را به صورت آنلاین قرار دهد، ردپای دیجیتالی آنها بیشتر است، که به معنای خطر بیشتر تهدیدات سایبری و نقض امنیت است.

همراه با داده های شخصی سنتی مانند آدرس ها و نام ها، متاورس اطلاعات جدیدی مانند بیومتریک و ضبط صدا را نیز جمع آوری می کند. این نوع اطلاعات شناسایی یک معدن طلا برای شرکت‌های داده شخص ثالث و بازاریابان و مجرمانی است که می‌توانند داده‌ها را جمع‌آوری، سوء استفاده و کسب درآمد کنند.

داده های کاربر در متاورژن در حال حاضر شامل داده های حسگر، مکان، فیزیولوژیکی و اجتماعی است. برای مثال، هدست‌های واقعیت توسعه‌یافته (XR) می‌توانند ویژگی‌های چهره، پلک زدن، حرکت، محیط اطراف و فعالیت‌های کاربر را در متاورس ضبط کنند.

کاری که می توانید در مورد آن انجام دهید:

طرفداران حریم خصوصی داده‌ها بر شرکت‌ها فشار می‌آورند تا شیوه‌های جمع‌آوری داده‌های خود را با مصرف‌کنندگان به اشتراک بگذارند، خواه این یک الزام قانون باشد یا تلاشی برای شفافیت. مانند هر پلتفرمی که داده‌های مخاطب را جمع‌آوری می‌کند، رهبران باید نوع داده‌هایی را که جمع‌آوری و ذخیره می‌کنند شناسایی کنند و حفاظت کافی برای ایمن کردن آن را تعریف کنند. آنها همچنین باید قوانین قانونی را در نظر بگیرند، که تا حدودی شبیه غرب وحشی است، زیرا تعاریف روشنی از آنچه که اطلاعات داده های شخصی در متاورس تلقی می شود وجود ندارد.

نگرانی های امنیتی Metaverse

متاورس خطرات امنیت سایبری مشابه سازمان های مدرن مانند بدافزار را دارد، اما آسیب پذیری های جدیدی نیز برای هکرها وجود دارد که می توانند از آنها سوء استفاده کنند. شخصی می‌تواند برای دسترسی به پیام‌های شخصی، اطلاعات بانکی، عکس‌ها، آواتارها، NFT و سایر دارایی‌های دیجیتال، یک حساب کاربری را هک کند.

رهبران صنعت به جست‌وجوی راه‌های جدید برای بهبود امنیت در متاورس ادامه می‌دهند، به‌ویژه از آنجایی که ناشناس بودن آچار دیگری را به نگرانی‌های امنیتی می‌اندازد.

همانطور که در گزارش Tidio فاش شد، برای بسیاری، جذابیت اصلی متاورس توانایی ایجاد هویتی فراتر از واقعیت فیزیکی است. اما ناشناس بودن می‌تواند کلاهبرداری‌های آنلاین و رفتارهای توهین‌آمیز را فعال کند (ما به شما ترولری بدون عکس نمایه نگاه می‌کنیم!). هویت کاربران Metaverse را می توان جعل کرد، هک کرد یا به طور کلی برای سرقت اطلاعات حساس استفاده کرد. متاورژن اگر مورد توجه قرار نگیرد می تواند این رفتار را گسترده تر کند.

استفاده از داده های بیومتریک در حین ایجاد حساب کاربری و ورود به سیستم یک راه متداول برای محافظت از هویت دیجیتالی کاربر است. به عنوان مثال، اسکن اثر انگشت و تشخیص چهره احتمالاً به یک مرحله پیش‌فرض برای ورود به metaverse تبدیل خواهد شد.

کاری که می توانید در مورد آن انجام دهید:

اگر سازمان‌هایشان به ابزارهای ضروری برای شناسایی، مهار و حذف کدهای مخرب پروژه‌های متاورس مجهز باشد، رهبران باید با آن مقابله کنند. آنها همچنین باید تعریف کنند که واکنش حادثه در متاورژن چگونه است. یک رخنه چگونه به نظر می رسد؟ برند چگونه ارتباط برقرار می کند و پاسخ می دهد؟

رهبران نیاز به درک و ایجاد چارچوب‌هایی برای همکاری‌ها دارند تا پاسخ حادثه را به طور مؤثر اجرا کنند، زیرا پاسخ به این سؤالات به پشتیبانی در داخل و خارج از پلتفرم‌های متاورس نیاز دارد.

دسترسی

متاورس ایده آل دنیای مجازی و فیزیکی را به طور یکپارچه به هم نزدیک می کند. اما برخی مسدودکننده‌ها وجود دارند که مانع از تجربه فراگیر می‌شوند که حتی شرکت‌های بزرگ فناوری هنوز در تلاش برای حل آن هستند.

افراد دارای معلولیت و کاربران مبتلا به اختلالات عصبی چگونه متاورژن را تجربه خواهند کرد؟ سازندگان متاورس چگونه می توانند با هوش مصنوعی (AI) و الگوریتم های مغرضانه مبارزه کنند؟ اگر به این نوع مسائل رسیدگی نشود، مرز دیجیتال جدید می تواند نابرابری و تبعیض بیشتری ایجاد کند.

مقرون به صرفه بودن نیز برای برندها و کاربران به طور یکسان مطرح می شود. برای کاربران، دستگاه‌های متاورس مانند هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت مجازی و لباس‌های بدن لمسی می‌توانند گران باشند. اگر توانایی مالی ندارید، نمی توانید شرکت کنید. برای شرکت‌های فناوری و برندها، هزینه بلاک چین و هوش مصنوعی مهم‌ترین نگرانی است، به‌ویژه زمانی که تلاش می‌کنیم بازده سرمایه‌گذاری را در این سرمایه‌گذاری‌ها اثبات کنیم.

کاری که می توانید در مورد آن انجام دهید:

پذیرش تاکتیک‌های بازاریابی فیژیتال که تجربیات دیجیتالی و واقعی را در بر می‌گیرد، راه‌حلی عالی برای برندهایی است که می‌خواهند یک فعال‌سازی فراواژه فراگیر ایجاد کنند. بر اساس نظرسنجی ما، هم بازاریابان (72٪) و هم مصرف کنندگان (60٪) انتظار دارند که برندها در سال 2023 به ترکیب تجربیات واقعی و دیجیتالی (یعنی هدایای NFT، ارزهای بدون تجربه و غیره) ادامه دهند.

جنایات متاورس

وندالیسم، آزار و اذیت و تجاوز، خطرات فراسوی فزاینده ای هستند. تجارب همهجانبه پشتیبانی شده توسط فناوری لمسی، لمس را از دنیای مجازی به کاربر در زندگی واقعی منتقل می کند. این نگرانی ها را در مورد احترام به مرزهای شخصی ایجاد کرده است، زیرا چندین مورد از دست زدن منتشر شده است.

جرایم کلاهبرداری و سرقت، به ویژه سرقت NFT و کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال نیز مرتبط هستند. به بیان ساده، قربانی برای یک کالا پول می پردازد، اما کالای مجازی را دریافت نمی کند. کلاهبرداری های فیشینگ و مهندسی اجتماعی نیز رایج است و افراد را به ارائه اطلاعات شخصی ترغیب می کند. مهاجم به عنوان یک برند بزرگ ظاهر می شود و کاربران را طعمه می کند تا پول واقعی خود را برای محصولات، خدمات و/یا کمپین هایی که وجود ندارند خرج کنند. این پرسوناهای جعلی می توانند به دلیل نارضایتی مشتری، بی اعتمادی ایجاد کرده و به کسب و کار آسیب برسانند.

کاری که می توانید در مورد آن انجام دهید:

شرکت ها باید در نظر بگیرند که چگونه می توانند به محافظت از مخاطبان خود در برابر کلاهبرداری کمک کنند و اگر مجرم سایبری جعل نام تجاری آنها را جعل کند، چگونه می توانند جبران کنند. برای جلوگیری از جرایم متاورز، استفاده از احراز هویت دو عاملی یا چند عاملی را به عنوان یک کنترل پیشگیرانه در برابر تصاحب حساب در نظر بگیرید. برندها باید بهداشت کیف پول مناسب را برای مشتریان و سازمان خود نیز ترویج دهند.

چگونه از نام تجاری خود در برابر خطرات متاوافر محافظت کنید

مانند هر فناوری جدید، با رشد و توسعه فضا، خطرات فرامنطقی بیشتری ظاهر می شود، اما سازمان ها همچنان می توانند اقداماتی را برای ایمنی برند انجام دهند.

در اینجا برخی از گام‌هایی که رهبران بازاریابی و کسب‌وکار می‌توانند برای مقابله با تهدیدات احتمالی قبل از پیوستن به metaverse انجام دهند، همراه با نکاتی برای محافظت از حضور فعلی برند شما آورده شده است:

یک تیم داده و امنیت متاورس ایجاد کنید

رهبران باید از چالش های رایج امنیت سایبری آگاهی کسب کنند. یک تیم امنیتی نظارت جامع را برای توسعه پروتکل ها و رویه ها تشکیل دهید. این تیم باید مسئول درک و ارتباط با خطرات متاوافر مختلف در حال ظهور باشد.

این حتی می تواند شامل اجرای امنیت سایبری هوش مصنوعی برای نشان دادن سوء استفاده، سوء رفتار و سایر رفتارهای منفی باشد. دسترسی کاربران به مدیران پلتفرم را در نظر بگیرید که می توانند با تعلیق یا اخراج اعضا از متاورس مداخله کنند.

شرایط و ضوابط metaverse را ایجاد کنید

خواه این یک فعال سازی کوتاه مدت باشد یا یک فضای متاورس دائمی، شرایط و شرایطی را برای ایجاد یک جامعه دیجیتال برای محافظت از برند خود ایجاد کنید.

به عنوان مثال، برای جلوگیری از تصاحب آواتار، نیاز به پوسته‌های منحصر به فرد یا جفت کردن حساب‌ها با NFT برای جلوگیری از تقلب در هویت را در نظر بگیرید. این الزامات کار را برای مجرمان سایبری دشوارتر می کند تا هویت های تکراری را در متاورس انجام دهند.

همچنین می توانید از شرایط و ضوابط خود برای اجرای بهداشت مناسب کیف پول استفاده کنید. به بیان ساده، مصرف کنندگان و شرکت ها باید کیف پول های متعددی داشته باشند. برای مصرف کنندگان معمول است که سه کیف پول جداگانه داشته باشند: یک کیف پول نعناع، ​​یک کیف پول فروش و یک کیف پول صندوق دار. همه این کیف پول ها باید به درستی استفاده شوند. به عنوان مثال، یک کیف پول خزانه تنها باید برای دارایی های دیجیتالی با ارزش بالا استفاده شود زیرا به اینترنت متصل نیست.

برای سازمان‌ها، پلتفرم‌های نگهبانی وجود دارد که می‌توانند تجربه کیف پول را برای دارایی‌های دیجیتال شرکت‌ها سفارشی کنند. این کیف پول های شرکتی همچنین به مجوز چند مرحله ای و/یا امضا نیاز دارند. اگر نام تجاری شما در حال ایجاد یا حمایت مالی متاورس است، این انتخاب عاقلانه ای است که به مشتریان خود در مورد مزایای بهداشت کیف پول آموزش دهید زیرا می تواند به تسهیل پذیرش کمک کند.

یک سیاست امنیتی و حفظ حریم خصوصی متاورس ایجاد کنید

قبل از ساخت محصولات، خدمات یا تجربیات متاورس، یک خط مشی امنیتی و حفظ حریم خصوصی را در اختیار کاربران قرار دهید تا از آنها پیروی کنند. برخی از این دستورالعمل‌ها ممکن است بخشی از خط‌مشی‌های ارائه‌دهنده پلتفرم میزبان متاورس باشند.

برخی از سیاست هایی که باید در نظر گرفته شوند:

  • داده های کاربر نوع داده ای که قصد استفاده از آن را دارید و مدت زمان آن را تعریف کنید. همچنین شامل حقوق کاربران برای دسترسی به اطلاعات شخصی می شود.
  • ارتباط. حقوق کاربر برای ارتباطات درخواستی و ناخواسته را بیان کنید زیرا ممکن است بسته به فناوری و پلت فرم شما متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک جهان AR شامل ارتباطات مجازی به مجازی و فیزیکی به مجازی است. در دنیای VR، ارتباطات کاملاً مجازی به مجازی است.
  • مالکیت. محتوای تولید شده توسط کاربر ستونی از فراجهان است. UGC می‌تواند بسیار متفاوت باشد و درآمدزایی داشته باشد، بنابراین قوانینی را در مورد مالکیت کالاهای دیجیتال مجازی، پوسته‌های آواتار، NFT و غیره لحاظ کنید. برای مدیریت مالکیت محتوا از فناوری مانند بلاک چین برای ردیابی مالکیت دارایی استفاده کنید.

یک تیم اعتدال متاورس ایجاد کنید

یک تیم تعدیل ایجاد کنید که به نظارت فعال بر روی پلتفرم متاورس انتخابی شما اختصاص دارد. این تیم باید لحن، گفت‌وگوها و واکنش‌ها را بررسی کرده و به آن بپردازد تا از تشدید تنش جلوگیری کند. اگر می‌خواهید مایل بیشتری را طی کنید، یک تیم خدمات مشتری پیاده‌سازی کنید تا قوانین فعال‌سازی متاورس شما را طی کند یا به‌عنوان یک «خط مستقیم» مستقیم برای کاربران عمل کند تا در مواقعی که به کمک نیاز دارند، با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که کاربران طبق قوانین بازی می کنند و خطر را برای پلتفرم و سایر کاربران کاهش می دهد.

بسیاری از کاربران متاورس تمایل دارند در محیط های مجازی، به ویژه محیط هایی که برای سرگرمی استفاده می شوند، گارد کمتری داشته باشند. حتی برندهایی که در متاورس کار می کنند باید به کارمندان در مورد شیوه های امنیتی آموزش دهند. از آنجایی که کاربران ممکن است در مورد امنیت سایبری هوشیار نباشند، ایجاد ابتکارات امنیتی که به کاربران می آموزد محتاط باشند می تواند از سوء استفاده و نقض جلوگیری کند.

در برابر خطرات متاورز اقدام کنید

متاوره کامل نیست، اما سرشار از فرصت هایی است که شاید هرگز تصورش را هم نمی کردیم. با انجام این اقدامات می‌توانید از نام تجاری خود در برابر خطرات فرامنطقی محافظت کنید و شرکت خود را برای موفقیت آماده کنید:

درباره نحوه پیوستن به متاورس در راهنمای ما بیشتر بیاموزید تا بتوانید برند خود را در مرز دیجیتال جدید گسترش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید لغو پاسخ

×
ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)
خروج از نسخه موبایل