چه طور

چگونه مشتریان جمعه سیاه خود را بعد از روز بزرگ حفظ کنید

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

دوره جمعه سیاه نشانه شروع فصل تعطیلات است، زیرا خریداران به دنبال هدایایی با قیمت‌های پایین هستند. برای کسب و کارها، برنامه ریزی زیادی برای گرفتن این موضوع انجام می شود ترافیک جستجو برای کسب و کارها، اما چگونه می توانید مشتریان تازه به دست آورده خود را پس از پایان رویداد بزرگ حفظ کنید؟

با استراتژی مناسب، می‌توانید خریداران معمولی جمعه سیاه را به مشتریانی وفادار و بادوام تبدیل کنید. این پست در مورد هفت قدمی که می‌توانید برای حفظ مشتری و دستیابی به رشد پایدار برای تجارت الکترونیک خود بردارید، صحبت می‌کند.

بیایید شیرجه بزنیم

7 استراتژی برای حفظ مشتریان پس از فروش جمعه سیاه

1. ایجاد حساب کاربری را تشویق کنید

حساب‌های مشتری بینش‌های مهمی در مورد ترجیحات و عادات خرج کردن مشتریان ارائه می‌دهند، اما بسیاری از خریداران جمعه سیاه از ایجاد حساب صرف نظر می‌کنند و ترجیح می‌دهند به عنوان مهمان چک کنند.

این به این معنا نیست که شما نباید گزینه پرداخت مهمان را ارائه دهید، اما در نهایت نمی خواهید خریداران بالقوه را ناامید کنید. اما می‌توانید با در دسترس‌تر کردن حساب، افراد بیشتری را تشویق کنید تا حساب کاربری ایجاد کنند.

به عنوان مثال، در صفحه تأیید سفارش خود، کادری را اضافه کنید که خریداران می توانند با تیک زدن آن یک حساب کاربری با جزئیاتی که برای بررسی به عنوان مهمان استفاده کرده اند ایجاد کنند. همچنین می توانید پیوندی برای ایجاد حساب کاربری در ایمیل تأیید سفارش خود قرار دهید.

حتی ممکن است بخواهید هنگام ثبت نام، انگیزه ای مانند تخفیف یا ارسال رایگان با خرید بعدی آنها ارائه دهید.

2. فرآیند پرداخت را ساده کنید

یک تجربه عالی یکی از راه‌هایی است که خریداران جمعه سیاه را ترغیب به بازگشت می‌کند، و یک تسویه‌حساب ساده و سریع دقیقاً همین را ارائه می‌دهد.

فرم‌های بلند و صفحه‌نمایش‌های زیاد می‌توانند خریداران را به‌ویژه در عجله، منصرف کنند. بنابراین، مطمئن شوید که فقط اطلاعات ضروری را از مشتریان می‌خواهید. همچنین گزینه های مختلف پرداخت مانند کارت های اعتباری یا نقدی، پی پال و غیره را ارائه دهید.

یکی از راه‌های ساده‌سازی فرآیند پرداخت، ارائه روش‌های پرداخت سریع مانند Apple Pay است. از آنجایی که آنها از اطلاعات مشتری که قبلاً ذخیره شده است استفاده می کنند، می توانند خریداران را نیز تشویق به ایجاد یک حساب کاربری کنند.

نموداری که سرعت پرداخت را توضیح می دهدمنبع

3. در مورد سیاست بازگشت خود باز باشید

اگر کالایی هدیه روز شکرگزاری یا کریسمس است، ممکن است مجبور شود پس از تعطیلات برگردد، بنابراین مطمئن شوید که خط مشی بازگشت و مبادله شما تا آغاز سال جدید ادامه دارد. خط مشی بازگشت شما باید موارد زیر را ایجاد کند:

  • کدام اقلام قابل تعویض یا استرداد هستند
  • محدودیت زمانی برای بازگشت
  • چه کسی مسئول هزینه بازگرداندن اقلام است
  • بازپرداخت به چه صورت است (به عنوان مثال، اعتبار فروشگاه یا نقدی)

برای اطمینان از شفاف بودن خط مشی بازگشت شما، می توانید یک الگو را از یک راه حل سند خودکار دانلود کنید. قبل از تصمیم گیری در مورد یکی، مطمئن شوید که گزینه های مختلف را با هم مقایسه کرده اید. به عنوان مثال، به قیمت و ویژگی های آن توجه کنید Adobe Sign در مقابل DocuSign یا DocuSign در مقابل PandaDoc.

شما باید سیاست بازگشت خود را به وضوح در وب سایت خود، از جمله صفحه پرداخت خود، بیان کنید. همچنین می توانید پیوندی به این مورد در ایمیل تأیید سفارش خود قرار دهید.

4. با ایمیل های شخصی سازی شده پیگیری کنید

ایمیل یکی از بهترین کانال های حفظ مشتری است زیرا شامل ارتباط مستقیم با خریداران است. شما از قبل آدرس ایمیل مشتریان خود را از زمانی که آنها را بررسی کردند، خواهید داشت. این یک فرصت عالی برای ایمیل های بعدی شخصی سازی شده است.

ایمیل تأیید سفارش شما اولین فرصت شما برای تأثیرگذاری بر مشتریان جمعه سیاه است، بنابراین مطمئن شوید که ارزشمند است. به عنوان مثال، نکاتی را در مورد اینکه چگونه از محصول جدید خود بیشترین بهره را ببرید یا بر اساس خرید آنها یک محصول مرتبط را توصیه کنید.

همچنین می توانید به مشتریان تخفیف شخصی بدهید، مانند 10٪ تخفیف برای سفارش بعدی آنها. پس از همه، تخفیف ها و پیشنهادات هستند محبوبترین نوع ایمیل با مصرف کنندگان

ممکن است بخواهید از خود استفاده کنید ابزارهای ایمیل مارکتینگ برای راه‌اندازی یک گردش کار ایمیل خودکار—مطمئن شوید که مشتریان را با ارتباطات بمباران نمی‌کنید، در غیر این صورت اشتراک خود را از لیست پستی شما لغو می‌کنند.

نموداری که نشان می دهد مصرف کنندگان چگونه می خواهند تبلیغات شخصی دریافت کنندمنبع

5. از مشتریان بخواهید تجربیات خود را به اشتراک بگذارند

از مشتریان بخواهید که تجربه خرید جمعه سیاه خود را به عنوان بخشی از جریان ایمیل شما ارزیابی کنند. این بینش های ارزشمندی را برای سال آینده به شما می دهد و به مشتریان نشان می دهد که برای نظرات آنها ارزش قائل هستید، که این یک راه عالی برای افزایش حفظ است.

همچنین، از مشتریان بخواهید تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، به عنوان مثال، در رسانه های اجتماعی و سایت های بررسی. این تعامل به گسترش اطلاعات در مورد کسب و کار شما کمک می کند و افراد بیشتری را تشویق می کند تا برند شما را امتحان کنند. بر فراز سه چهارم مصرف کنندگان قبلاً یک محصول را به دلیل توصیه شخصی خریداری کرده اند.

همچنین می‌توانید نظرات و نظرات مشتریان را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت خود به اشتراک بگذارید، اما مطمئن شوید که ابتدا از آن اجازه بگیرید.

6. پیشنهادات و تخفیفات را در تمام سال ارسال کنید

مشتریان انتظار پیشنهادات را در حدود دوره جمعه سیاه دارند، اما برای اینکه آنها را درگیر نگه دارید، باید معاملات شخصی را در طول سال ارسال کنید. بسیاری از تعطیلات دیگر برای جشن گرفتن وجود دارد، مانند عید پاک، سال نو، و تعطیلات تابستانی مدارس.

همچنین می توانید فروش ماهانه یا سه ماهه یا فروش VIP برای اعضای برنامه وفاداری داشته باشید – مطمئن شوید که با ارزش ها و تصویر برند شما مرتبط است.

می‌توانید با تخفیف‌ها و سایر جوایز مانند تحویل رایگان، مشتریان را شگفت‌زده کنید. حتماً یک محدودیت زمانی برای تشویق مشتریان به اقدام سریع در نظر بگیرید.

7. از مشتریان دعوت کنید تا به برنامه وفاداری شما بپیوندند

پاداش دادن به مشتریان برای وفاداری آنها یکی از بهترین راه ها برای ایجاد روابط بلندمدت با آنها است. بنابراین، در جمعه سیاه، حتما برنامه وفاداری خود را تبلیغ کنید. برنامه شما می تواند شامل یک بنر در حین تسویه حساب، یک ایمیل، یک پست در رسانه های اجتماعی و غیره باشد. توضیح دهید که برنامه وفاداری شما چگونه کار می کند و چگونه برای مشتریان مفید است.

برای جذاب‌تر کردن ثبت‌نام، می‌توانید انگیزه‌ای مانند تخفیف انحصاری یا امتیاز مضاعف برای اعضای جدید ارائه دهید.

جمعه سیاه را به یک مسیر بلند مدت برای رشد تبدیل کنید

دوره بلک فرایدی یکی از شلوغ‌ترین زمان‌های سال برای خرده‌فروشان است، اما حتی پس از پایان یافتن آن، می‌توانید با رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر شده است، آن را به یک مسیر بلندمدت برای رشد تبدیل کنید.

استفاده از ابزارهایی را برای ساده کردن و بهبود کارایی برای حمایت از استراتژی رشد جمعه سیاه خود در نظر بگیرید. از نرم افزار حسابداری گرفته تا ارائه راه حل های اسناد آنلاین الگوهای توافق نامه چشم پوشی، اینها با سرمایه گذاری بر موفقیت جدید خود، مقیاس کسب و کار شما را آسان تر می کند.

بیوگرافی نویسنده:

Yauhen Zaremba – مدیر تولید تقاضا

Yauhen مدیر تولید تقاضا در PandaDoc است، یک ابزار مدیریت اسناد یکپارچه برای تقریباً همه اسناد، از جمله این نمونه قرارداد غرامت PandaDoc. او بیش از 10 سال است که یک بازاریاب بوده و در پنج سال گذشته، کاملاً بر بازارهای امضای الکترونیکی، پروپوزال و مدیریت اسناد متمرکز بوده است. یاوهن تجربه صحبت در کنفرانس های تخصصی را دارد که در آن از به اشتراک گذاشتن تخصص خود با دیگر بازاریابان کنجکاو لذت می برد. و در اوقات فراغت خود یک ماهیگیر مشتاق است و سالانه نزدیک به 20 سفر ماهیگیری انجام می دهد.

نویسنده-yauhen-zaremba

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا