شبکه های اجتماعی

ایلان ماسک: ممنوعیت توئیتر از دونالد ترامپ یک اشتباه بزرگ بود

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

ایلان ماسک: ممنوعیت توئیتر از دونالد ترامپ یک اشتباه بزرگ بود

توییترممنوعیت رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ پس از 6 ژانویه 2021، حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده توسط حامیان وی یک “اشتباه فاحش” بود که باید اصلاح می شد. الون ماسک روز جمعه گفت، اگرچه او همچنین اظهار داشت که تحریک به خشونت همچنان در توییتر ممنوع خواهد بود.

من با توئیت نکردن ترامپ خوب هستم. نکته مهم این است که توییتر اشتباه فاحشی را در مسدود کردن حساب کاربری خود تصحیح کند، علیرغم عدم نقض قانون یا شرایط خدمات. مشک در یک توییت گفت. وی ادامه داد: “دخالت دادن به رئیس جمهور مستقر اعتماد عمومی به توییتر را برای نیمی از آمریکا تضعیف کرد.”

هفته گذشته، ماسک پس از اینکه اکثریت اندکی در یک نظرسنجی توییتری به نفع بازگرداندن ترامپ رای دادند، از فعال شدن مجدد حساب کاربری ترامپ خبر داد که با این حال گفت که او علاقه ای به بازگشت به توییتر ندارد. او افزود که به سایت رسانه اجتماعی خودش پایبند خواهد بود حقیقت اجتماعی، برنامه توسعه یافته توسط ترامپ رسانه و گروه فناوری.

جمهوری خواه ترامپ که 10 روز پیش اعلام کرد دوباره برای انتخابات سال 2024 نامزد خواهد شد، در 8 ژانویه 2021 از توئیتر تحت نظر مالکان قبلی آن ممنوع شد.

همچنین بخوانید

توییتر به عنوان یک پلتفرم باید برای همه ماسک منصفانه باشد

در آن زمان، توییتر اعلام کرد که به دلیل خطر تحریک بیشتر خشونت ها پس از حمله به ساختمان کنگره، او را برای همیشه تعلیق کرده است. نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر 2020 که جو بایدن دموکرات به دست آورد، توسط قانونگذاران تایید می‌شد که ساختمان کنگره پس از هفته‌ها ادعای نادرست ترامپ مبنی بر پیروزی او مورد حمله قرار گرفت.

ترامپ بارها از توییتر و سایت‌های دیگر برای ادعای دروغین تقلب گسترده در رأی‌دهی استفاده کرد و از هوادارانش خواسته بود برای اعتراض به ساختمان کنگره در واشنگتن راهپیمایی کنند.

این حمله توسط دادستان های ایالات متحده و کمیته کنگره در حال بررسی است.

توییتر بلافاصله به درخواست برای اظهارنظر در روز جمعه درباره اظهارات ماسک مبنی بر اینکه ترامپ هیچ یک از شرایط خدمات توییتر را هنگام تعلیق حساب کاربری خود نقض نکرده است، پاسخ نداد.

اوایل روز جمعه، ماسک در توییتر خود نوشت که دعوت به خشونت یا تحریک به خشونت در توییتر منجر به تعلیق خواهد شد، پس از اینکه روز پنجشنبه گفت توییتر «عفو عمومی» را برای حساب‌های تعلیق شده‌ای که قانون را نقض نکرده یا درگیر هرزنامه‌ها نیستند، ارائه می‌کند.

همچنین بخوانید

توییتر 16 میلیون کاربر فعال روزانه در یک هفته اضافه می کند ایلان ماسک

ماسک در پاسخ به یک توییت گفت: «بسیار نگران‌کننده» است که توییتر قبلاً هیچ اقدامی برای حذف برخی حساب‌های مرتبط با جنبش چپ افراطی آنتیفا انجام نداده است. این میلیاردر در پاسخ به توئیت دیگری مبنی بر اینکه آیا ماسک بیانیه “ترنس ها مستحق مرگ” را شایسته تعلیق از پلتفرم می داند، گفت: “کاملا”.

تغییر و هرج و مرج چند هفته اول ماسک به عنوان مالک توییتر را رقم زده است. او مدیران ارشد را برکنار کرده و اعلام شد که مقامات ارشد مسئول امنیت و حریم خصوصی از سمت خود کنار رفته اند.

فیس بوکتوییترلینکدین


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا